שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

השף מאיר אדוני בשיתוף פעולה אסטרטגי עם זעפרן טק

פיתוח שוק הקולינריה מבוססת הזעפרן

חברת האגרי-טק הישראלית, זעפרן טק, אשר פיתחה טכנולוגיה ייחודית לגידול וייצור זעפרן בתנאי מעבדה תוך שימוש בטכנולוגיה מדייקת, חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם השף מאיר אדוני. זאת לצורך הרחבה ופיתוח שוק הקולינריה מבוססת הזעפרן.
מאיר אדוני, שף ומסעדן והבעלים של מספר מסעדות מובילות בארץ ובעולם. אדוני, המרבה להשתמש במטבחו בזעפרן, יעבוד עם זעפרן טק על פיתוח זעפרן המתאים לעולם הקולינרי.
השף יהיה מעורב בפיתוח עסקי של פעילות החברה, ויישקל פיתוח והפצת קו מוצרים מבוססי זעפרן, במסגרת שיתוף הפעולה.
הוא עתיד גם לשלב את הזעפרן בפיתוחה של זעפרן טק במנות אותן הוא מגיש במסעדותיו בארץ ובעולם.
פוטנציאל השוק של השימוש בתבלין הזעפרן בעולם נאמד בכמיליארד דולר.

חברת זעפרן טק פיתחה פרוטוקול לגידול זעפרן בחקלאות ורטיקלית, בחדרים נקיים. הגידול בתנאים מבוקרים מאפשר שליטה על איכות הזעפרן ומאפשר גידול של הזעפרן לאורך השנה, ולא רק פעם אחת בשנה כפי שקורה בגידול בשדה.
הזעפרן ידוע לא רק כתבלין יוקרתי אלא גם כרכיב חדשני בשוק התרופות, בהציעו מענה טבעי לדיכאון, חרדה, הפרעות קשב ועוד.

טל וילק גלזר, מנכ"לית זעפרן טק : "אנו נרגשים מאוד לקראת שיתוף הפעולה שלנו עם השף אדוני.
אהבתו העמוקה של אדוני לזעפרן וההבנה האינטימית שלו את התבלין, תסייע לנו לגדל את הזעפרן הטוב ביותר בעולם, ותכניס את הזעפרן לכל מטבח.
הזעפרן שלנו גדל באמצעות טכנולוגיה מיוחדת המבטיחה תוצר איכותי בעל ארומטיות מרבית וקבועה ועומד בסטנדרטים הגבוהים והמחמירים ביותר. אין לנו ספק שהמומחיות הרבה שהשף אדוני מביא עמו, תסייע רבות להמשיך ולהתקדם במשימה שלנו לשינוי שוק הזעפרן העולמי".

השף מאיר אדוני: "הזעפרן הוא תבלין מופלא. נגיעה ממנו יכולה להעצים כל חומר גלם. הזעפרן הוא תוספת מושלמת למוצרי הקונדיטוריה, מציע תבלון מדוייק למרקים ותבשילים, וכתמצית לעולם הקוקטיילים. כששמעתי על חברה שרותמת את החדשנות הטכנולוגית המופלאה שיש שישראל עם תבלין הזעפרן, לא היה לי ספק שאני רוצה להשתלב בחברה ולסייע לה לפתח את המוצר המושלם. ביחד נוכל להנגיש את הזעפרן לקהל הרחב, כך שבכל בית לא רק ישמעו על הזעפרן אלא גם יתאהבו בו."

השף מאיר אדוני. צילום איתמר כגן

חברת האגרו-טק זעפרן-טק הוקמה ביולי 2020, לאחר שהבינה את הפוטנציאל בנישה היוקרתית של גידול זעפרן ומפתחת טכנולוגיה לגידולו באופן מבוקר וממוכן בתנאי מעבדה. הזעפרן נחשב לתבלין היקר ביותר בעולם וידוע בכינויו "הזהב האדום".
הטכנולוגיה הייחודית של החברה מאפשרת פיתוח מכולות גידול אוטומטיות המנוהלות מרחוק בתנאי מעבדה Indoor ומבטיחה אספקת זעפרן בכמות גבוהה ואיכותית בכל ימות השנה לצד חיסכון אדיר במשאבי טבע וכוח אדם. החברה נמצאת במהלך של גיוס מימון המונים באמצעות פלטפורמת פיפלביז.

סרטון עם השף מאיר אדוני

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות