שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יינות יקב Oenou Yi – Ktima Vassiliades

היקב בהרי הטרודוס שבקפריסין

יקב Oenou Yi – Ktima Vassiliades, הוא יקב מודרני וחדיש, הממוקם בהרי הטרודוס בקפריסין.
כרמי הענבים הם כרמים פרטיים בבעלות בעלי היקב.
היינות מיוצרים מזני ענבים שונים; זנים מוכרים כמו: Shiraz ו- Cabernet Sauvignon , וזנים מקומיים משובחים כמו- Maratheftiko , Xinisteri , Mavro , Malaga , Yiannoudi

לארץ מיובאים בשלב זה, ע"י  יואב נצר – Deja Blue  שמונה יינות :
שתי משפחות של יין לבן, אדום ורוזה (יבשים)
יין לבן חצי מתוק
יין קינוח מתוק ה Commandaria (יין מעניין מאוד),
Zivania – גפת ענבים 45% אלכוהול, המשקה הלאומי של קפריסין.

לפרטים נוספים:  052-407-7700

אתר היקב; https://oenouyi.wine

Oenou Yi – Ktima Vassiliades winery
יקב Ktima Vassiliades שוכן באמפיתיאטרון עתיק בין פסגות הרי הטרודוס הקפריסאיים אל מול הר האולימפוס המפואר.
אופיו הייחודי של היקב הוא כמו התחלה חדשה הטומנת בחובה את המסורת ארוכת השנים של נתיבי היין באזור הכפרי הייחודי של האומודוס. הנוף עוצר נשימה ומשלים את הסגנון הארכיטקטוני האלגנטי של היקב החדש בנוי האבן.
Oenou Yi – Ktima Vassiliades (ארץ היין), הינו שיקוף של האמנות והחזון של משפחת ואסיליאדס, לצד תרבות ייצור היין של אומודוס.
עם הגיעך ליקב Oenou Yi – Ktima Vassiliades, אתה מרגיש מיד בתחושה של שלמות. היקב מוקפד ומטופח ומתנוסס בין גבעות אפמיס ולאונה והכרמים נפרסים לנגד עיניך במלוא תפארתם.

יקב Oenou Yi – Ktima Vassiliades משלב ציוד טכנולוגי חדשני בשיטות ייצור מתקדמות. חלל היקב הוא מפעל תוסס בו מיוצר היין על כל שלביו. חללי ייצור יין, ביקבוק וטעימות המעוצבים לפרטים, מוכנים תמיד להציע חוויה ייחודית של יין בטעמי הכפר אומודוס. "לב" הייצור שוכן בחלל התת-קרקעי של היקב. בחלל זה קיים כל הציוד החדשני הדרוש לייצור יינות איכותיים: דגיסטר, מגרסה, מכבש פנאומטי עם גז אינרטי, מיכלים מיוחדים להקפאה בייצור יין לבן, מיכלי תסיסה עשויים נירוסטה לייצור יין אדום ולבן עם מערכת בקרת טמפרטורה אוטומטית, חביות תסיסה מעץ אלון ליינות אדומים ומיכלי ייצוב. תהליך הפקת היין נעשה בקנאות ובהדיקות בהתאם למסורת רבת השנים ולהיסטוריה המפוארת של יינות קפריסין.

הכרמים
Ktima (Estate) Vassiliades
מתמקדת בשימור מסורת היין של אומודוס, תוך ניצול הגובה, האקלים ופני השטח הייחודיים של האזור, סביבה טבעית מושלמת זו תורמת באופן ישיר ומשמעותי לשגשוש הכרמים באזור זה של האומודוס. תוך שימת דגש ומתן עדיפות לזנים המקומיים המסורתיים של קפריסין, כגון Xinisteri, Maratheftiko, Giannoudi, ובשילובם של זנים בינלאומיים, כגון שיראז, מרלו וקברנה סוביניון.
כרמים נטועים במורדות ההר מפזרים את שורשיהם עמוק בקרקעות גיר לבנות בחיפוש אחר הלחות הרצויה ביותר. אדמה סלעית ומינרלית זו היא שמשפיעה בסופו של דבר על טעמי היין המבוקשים. פרות הכרמים הגבוהים, בשונה מהשארהינם בעלי מרקם בשרני, טעים יותר, מבנה עשיר וחומציות עזה.
מתוך כבוד לשיטות המסורתיות, היקב מנצל את המבנה הטופוגרפי, המקל על שיטות הגידול, וכן את הקרקע הסלעית של אומודוס, המונעת את שחיקת הקרקע. בסוף כל קיץ הכרם אשר זוכה לטיפוח וטיפול מסור בכל ימות השנה מחזיר בפירותיו המבורכים, לעיתים ירוק זהוב ולעיתים ארגמן ולאחר מכן ביין היקר מפז; יין הררי ושטוף שמש הטומן בחובו את המרקם האותנטי של אדמת אומודוס.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות