שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כנס היין השישי של מטה יהודה

במלון צובה

כנס היין השישי של יקבי יהודה, המאורגן על ידי אגף חברה וקהילה של המועצה האזורית מטה יהודה, התקיים לאחרונה בסימן טקס הכרזת אזור היין (אפלסיון) יהודה, אשר נערך רק כמה ימים קודם לכן, במסגרת אירוע הפתיחה של פסטיבל היין. נושאי הכנס עסקו בהיבטים עכשוויים, מרכזיים ומהותיים ליקבי ישראל בכלל וליקבי אזור יהודה בפרט.
הכנס התקיים במלון שבקיבוץ צובה. עו"ד עידן בר אולפן סיכם ביסודיות ולעומק את כל מה שנאמר בכנס. לדעתי הנושא חשוב ומעניין יותר בעלי ועובדי יקבים, מאשר אינספור חובבי יין.
אני מביא כאן קיצור. המידע הארוך, ארוך והמפורט מופיע באתרי:
https://www.winesisrael.com/50558

הכנס נפתח בברכת ראש המועצה האזורית מטה יהודה מר ניב ויזל, אשר פתח בדברי ברכה לבעלי היקבים ולכל המעורבים בתהליך אישור כינוי המקור. ראש המועצה הדגיש בדבריו את ההשפעה העצומה שיש לאישור כינוי המקור (אפלסיון) והפעולות שנעשו בעקבות הכרזתו, על פעילות המועצה ובכלל זה – תכנון והסדרה, תיירות, שימור שטחים חקלאיים ועוד.
מנכ"ל המועצה לגפן היין בישראל מר צחי דותן בירך אף הוא על רישום כינוי המקור לאזור יהודה והדגיש את חשיבות הנושא לא רק לאזור עצמו, אלא גם עבור תעשיית היין הישראלית כולה.
הוא הצהיר שמשרדי הממשלה, המועצות האזורית, המועצה לגפן היין, רואים ביקבים הקטנים את הסיפור המרכזי מבחינת תיירות היין הישראלית. בחזונו יש להכיר ביקבי בוטיק עד גודל מסוים כפעילות חקלאית לשמה והוא אף ציין כי המועצה לגפן היין פועלת לקדם הכרה המציאות זו אצל גורמי הממשלה הרלבנטיים. עדכון נוסף שמסר דותן, הוא שתוך מספר חודשים אמורות להיות מאושרות בכנסת תקנות לעניין פעילות יקבי הבוטיק אשר גובשו על ידי משרד הבריאות, מכוח חוק המזון.
עו"ד עידן בר אולפן, אשר ייצג את המועצה בהליך ההכרה בכינויי המקור ומלווה את המועצה ביעוץ משפטי ומקצועי ביחס לפעילות אזור היין, הבהיר בהרצאתו את מהותו של האפלסיון הישראלי – תנאי רישומו, אופן פעולתו, ומקומו בתוך חקיקת אזורי היין המוכרים ברחבי העולם. זאת תוך הצבעה על יתרונותיה של שיטת העולם החדש ושל השיטה הנהוגה בישראל בפרט, לעומת השיטה האירופית. יתרונות אלו גלומים בעיקר בגמישות שמאפשרת שיטת העולם החדש והפתיחות ליוזמות חדשות, כאשר מדובר בעולם יין משתנה, מבחינת איפיונו ודרישותיו של צרכן היין המודרני, טרנדים וגם ההתחממות הגלובלית.

את הכנס המשיכו דוברים בשני פאנלים:
הפאנל הראשון עסק בנושא מרכזי מאוד בחיי היקבים בתקופה זו – הרגולציה הכרוכה בהסדרת היקבים והאפשרויות להפחתתה.
את הפורום הנחתה העוסקת באופן יום יומי כמעט בנושא הרגולציה של עסקים קטנים בתחומי המועצה האזורית מטה יהודה – האדריכלית מיכל נאור ורניק – מהנדסת המועצה.
השתתפו בפורום המרתק מר רענן אמויאל – מנהל אגף בכיר תכנון במשרד החקלאות; מר גיל בלולו – סגן השמאי הממשלתי הראשי – אגף שומת מקרקעין במשרד המשפטים; ומר שי חן – מתאם פיקוח ארצי בשירות המזון שליד משרד הבריאות.
הפאנל השני, אותו הנחה ברק כץ – יועץ התיירות של מטה יהודה, נועד לבחון את האופציות להגדלת ההכנסות, בעיקר מההיבט התיירותי. בפאנל זה השתתפו – גב' ענת אביה נבעה – מנהלת מותג תיירות יין וקולינריה במשרד התיירות; מר ארנון בירן – מנהל תחום התיירות במרכז השלטון האזורי; מר גיא הרן – מייסד ומנכ"ל חברת תיירות היין הבינלאומית Vinspiration; ומר אביחי צברי – בעלים של חברת התיירות Via Sabra.
המידע בפירוט רב: https://www.winesisrael.com/50558
צילומים מהאירוע – חני בן-יהודה

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות