שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יין ישמח לבב אנוש ביקב הדר

עם יינות רוזה

ישראל פרקר
יין ישמח לבב אנוש, אני יודע את זה וברור לי כבר למעלה משני עשורי שנים ולאחרונה ראיתי זאת שוב כשהגעתי לביתם של בת שבע ופיטר מארק מיקב הדר בישוב עגור, אי שם סמוך לעמק האלה.
על המרפסת הסבו סביב שולחן ערוך המלא בכל טוב ובכוסות יין שהמתינו ליין, חברי קבוצת יין ישמח לבב אנוש שמובילה אורית גלעד במרץ, עם המון פעילות והנאה כבר מספר שנים.

המנחה הפעם הייתה אורית גרינבוים-לירון שהחלה במלאכתה, המבורכת, לאחר שכל הנוכחים הציגו עצמם. רובינו הגענו ממרחקים, כדי לחייך, להחליף חוויות ללגום ולהחכים עוד בעולמו של היין הישראלי.
אורית גרינבוים-לירון היא בעלת דיפלומה ביין ואלכוהול מבית הספר הלונדוני WSET, מלמדת יין, מנחת סדנאות, מדריכת טיולי יין בעולם, וגם כותבת על יין .
הנושא המרכזי הפעם היו יינות הרוזה. זהו נושא שהיה די לא מקובל בעבר והפך למקובל הרבה יותר בשנים האחרונות. מסתבר שמלאי יינות הרוזה נגמרים מהר במחסני היקבים.

טעמנו יינות רוזה כשברקע קיבלנו הרבה הסברים על ההבדלים והסגנונות השונים, ביטוי זני ענבים ברוזה טכניקות ייצור, המביאות לשוני בין יינות הרוזה השונים, בצבע, ארומה וטעם. משמעות הצבע והאריזה.
לכוסות נמזגו לטעימה יינות רוזה משבעה יקבים שונים, ממטה יהודה, שהיו ביניהם הבדלים עצומים למרות שכולם היו מסוג רוזה .

היינות והיקבים שהשתתפו בטעימתנו בערב המהנה היו :
כרם ברק – פט-נט רוזה קריניאן מורבדר -2021 . תוסס בקלילות. סיים את תהליך התסיסה בתהליך מיוחד, בתוך הבקבוק עם שמרי פרא. לא מסונן
יקב הדר – 1) סאנסט רוזה 2021. קברנה פרנק + סירה. 2) סאנריז בלנד 2021 – קולומברד ורוסאן . יין לבן יבש.
יקב שורק – 1) בלאן דה נואר 2021 – 70% גראנש . 30% מורבדר. מכרמים בגוש עציון. יין לבן יבש מענבים אדומים. 2) רוזה 2021 – 86% גראנש. 14% מורבדר. שונה לגמרי במרקמו וטעמו מאחיו.
יקב ברבדו – רוזה 2021. מרלו + קברנה פרנק, מכרמי היקב. מגע קצר עם קליפות הענבים בטמפרטורה נמוכה, בתהליך הייצור.
יקב עגור – רוזה 2021. מורבדר + גרנאש+ קברנה פרנק.
יקב סוסון ים – גרסיה 2021 . 50% גרנאש. 35% קונואז' . 15% סירה. 13.9% אלכוהול
יקב רזיאל – רוזה 2021 מענבי גרנאש , מורבדר וסירה. עבורי היה הטעים מכולם.

לגמנו, שמענו את הסבריה של אורית, הרמנו כוסיות לחיים ונהנינו, בין ללגימה ללגימה, מהכיבוד שהגישה בת שבע, המארחת.
9 יינות רוזה ולבנים שיוצרו מענבים ממספר זנים נמזגו לכוסותינו, במשך הערב . לא היה כל קשר בין הארומות, הטעמים ורוב הצבעים של היינות השונים שרובם מוגדרים כיינות רוזה.
את חלקם אהבתי יותר מפני שהארומות והטעמים התאימו לאפי ולחיכי וגם הטעם השיורי המיוחד, שנשאר בפה. היו כאלה שאהבתי פחות, או בכלל לא, בעיקר בגלל שטחיות בטעם ובריח וחמיצות לא ברורה.

מסקנה חשובה: אסור לומר בכללי : "אני אוהב או לא אוהב רוזה". יש אינספור סוגי רוזה, ומומלץ לטעום ולהחליט מה באמת אוהבים ומה לא. המבחר גדול של המשקה הזה, שהפך ללהיט בשנים האחרונות, בקרב חובבי היין ברחבי העולם.
לאחר השיעור המעניין, רב הטעמים, התחזקה דעתי בנושא. רוזה הוא יין קליל המתאים ללגימה בפגישה עם חברים או בערב, מול הטלוויזיה, ברוגע ואינו מתאים לליווי ארוחות דשנות, שטעמן המקורי חשוב לנו.

המון תודה למארחינו בת שבע ופיטר מארק מיקב הדר, לאורית גרינבוים-לירון מנחת הערב המעניין והמחכים ולאורית גלעד היוזמת ומנהלת את קבוצת חובבי היין, יין ישמח לבב אנוש.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות