שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

בוטניזאור – מתחם דינוזאורים וטבע בגן הבוטני שבגבעת רם , ירושלים

ישראל פרקר

עד לאחרונה לא ידעתי שהיו עשרות סוגים של דינוזאורים, לפני מיליוני שנים, ברחבי העולם. הם היו גדולים וגם קטנטנים הלכו על הקרקע וחלקם גם התעופפו. כל זה נודע לי כשביקרנו, עם נכדתנו, הסקרנית, בבוטניזאור – מתחם מלא בדינוזאורים וטבע בגן הבוטני שבגבעת רם , הירושלמית.
הרבה שאלות מנקרות בראש כשרואים את החיות האלה. איך הדינוזאורים חיו ומתי? איך כדור הארץ נראה בתקופת הדינוזאורים? איך הם הסתדרו ביניהם? מדוע נעלמו מהעולם?
קצת תשובות אפשר לקבל בתצוגה, שלטים ובקולות בתערוכה הבינלאומית על הדינוזאורים שהגיעה גם לירושלים.
התערוכה תהייה פתוחה עד סוף אוגוסט בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים והיא בשיתוף עיריית ירושלים והחברה העירונית "אריאל", המזמינים את הקהל, משפחות, ילדים ומבוגרים, לפגוש מקרוב ולהכיר את דמויות הדינוזאורים, בגודל טבעי ואת סביבתם.

למדנו גם שהבוטניזאור – ממלכת הדינוזאורים היא תערוכה בינלאומית, שהוצגה לפני כן בלוס אנג'לס, בריסל וקוריאה.
45 דינוזאורים אינטראקטיביים, פזורים לאורך המסלול, באורך כק"מ, בגודלם האמיתי שלצידם מפורסם, גדול וברור, מידע המבוסס על ממצאים שנמצאו ברחבי העולם. דגמי הדינוזאורים, חלקם קטנים וחלקם בגובה 7 מטר ואורך של 15 מטר נעים בטכנולוגיה מיוחדת, פותחים פיות ענקיים ומשמיעים קולות מפחידים , ברחבי הגן הבוטני.

במהלך המסלול יוכלו ליהנות הילדים והמשפחות גם מכתב חידה, המוגש להם בחוברת צבעונית מיוחדת, ומחבר בין עולם הדינוזאורים לבין עולמנו האמיתי.
הילדים יכירו את הצמחים בתקופת הדינוזאורים, מה אכלו וגם ילמדו כיצד יוכלו לקחת היום חלק בשמירה על הטבע ולהגן על צמחים הנמצאים בסכנת הכחדה.
סופר לנו שהבוטניזאור לוקחת את המסיירים למסע דרך שלוש תקופות שונות: טריאס, יורה וקרטיקון, ומציגה איך הדינוזאורים התפתחו וכיצד השתלבו בסביבה ובין בני מינם.

בגן ישנו מתחם צילום בו יוכלו הילדים לרכב על דינוזאורים ולהצטלם עימם וגם להצטלם בתוך ביצי דינוזאורים גדולות ולדמות עצמם כגורי דינוזאורים….. כמעט.
האורחים גם מוזמנים להיכנס למתחם מציאות מדומה עם משקפי VR ולחוות טיול מתקופת היורה, כאשר ההרגשה היא שנמצאים פיזית בתקופת חייהם ולצידם של הדינוזאורים, במרחק נגיעה. כאילו.
במקום נמצאים גם דוכני אוכל ושתיה למענם של רעבים וצמאים.

עלות כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה – 89 ₪, מבצעים בחברות האשראי של 1+ 1. כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, למחזיקי כרטיס ירושלמי ובמועדוני כוחות הביטחון.
לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים: בימות 6226* ובאתר הגן הבוטני.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות