שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ענבי הבציר מגיעים למשכנו החדש של יקב רקנאטי

בפארק התעשיות דלתון שבגליל העליון

22 שנים לאחר הבציר הראשון של יקב רקנאטי, נפרד היקב ממשכנו שבעמק חפר ובימים אלה מגיעים הענבים הראשונים מבציר 2022 למבנה החדש של היקב, בפארק התעשיות דלתון שבגליל העליון, אשר פועל כרגע בתקופת הרצה. ההשקעה הכוללת בתכנון היקב ובהקמתו עומדת על כ-60 מיליון שקלים, בתהליך שהחל לפני כ-7 שנים.
זהו ציון דרך משמעותי בהתפתחותו של היקב, אשר מיקומו החדש נבחר עקב קרבתו לרוב כרמיו בגליל ובגולן. יקב רקנאטי נבנה על פי תקן אמריקאי מחמיר של בניה ירוקה –LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), אובזר בציוד החדשני ביותר ומאפשר ייצור יין בשיטות וטכנולוגיות ייצור מתקדמות ובמתקן המותאם לצרכי היקב ולפוטנציאל ההתרחבות שלו, תוך שמירה על איכויות ברמה הגבוהה ביותר.
מבנה היקב, שיוקף בגן מטופח וגפנים, משתרע על פני 5,700 מ"ר, שנבנו על מגרש שגודלו 15 דונם. הוא כולל מרתף חביות גדול, מחסן משוכלל ומקורר, רחבת מיכלים ואולם ביקבוק לצד משרדים ושטחי שירות.
במתחם יהיה מרכז מבקרים רחב ידיים ובו חלל לאירוח, חדר טעימות, ספריית יינות מתיישנים ומרפסת תצפית לעמק החולה והחרמון, לנוף מרהיב. הוא בשלבי עיצוב וביצוע סופיים וייפתח לביקורים ולמפגשי תוכן איכותיים במהלך החודשים הקרובים.

צילום ליאור פזניאק

 

לני רקנאטי, יו"ר היקב: "בציר 2022 הוא שלב נוסף בהגשמתו של חלום רב שנים. סוף סוף הגענו למשכן קבע שמבטא את אהבתנו ליין ולאדמה ואת החלום הציוני שלנו להקים בארץ תעשיה המבוססת על חקלאות. הקרבה לכרמים והטכנולגיות החדישות יאפשרו לנו להמשיך ליצור יינות איכות, לפתח ולהתחדש כל העת ולהוביל בתרבות היין בארץ"

אורי שקד, מבעלי יקב רקנאטי: היקב נמצא בתנופת גידול, עם מתן דגש בראש ובראשונה לאיכות ולשדרוג כל העת. העשייה שלנו מגיעה לכל התחומים – נטיעות באזורים איכותיים, אופטימיזציה בכרמים הייחודיים שלנו ודיוק הפילוסופיה הייננית. הקמת מתקן חדש לייצור יינות היקב ובהמשך – פתיחת מרכז לתרבות יין שיהיה בית מארח לחובבי יין מכל הארץ הוא המשך ישיר של העשייה הזו".

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות