שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

העונה החדשה של תיאטרון חיפה מקורית ובלתי מתפשרת

זרקור על החברה הישראלית כשבמוקד המשפחה הישראלית


ניצה בן צבי – מנכ"לית, משה נאור – מנהל אמנותי

• 3 מחזות זמר ישראלים מקוריים בבכורה עולמית!!
• קלאסיקות ישראליות ועולמיות: הכתובה מאת אפרים קישון והמחיר מאת ארתור מילר.
• פסטיבל מקור – פסטיבל הקריאה המבוימת של תיאטרון חיפה יתקיים השנה בסימן מחזאות פוליטית עם מחזה שנכתב על סיפור אלאור אזריה, מחזה בנושא נערי הגבעות ועוד.
• לראשונה בישראל – המחזה "מטורללים" מאת מריוס פון מיינבורג (שכתב את "המכוער")
• החממה לתרבות המחר – חדש! תיאטרון כמרחב למידה.

מחזמר – השנה היפה בחיי |בכורה 17 בספטמבר 2022
מחזמר חדש ומקורי מאת אוהד חיטמן, יוצר המחזמר המצליח "בילי שוורץ", בבימויו של משה קפטן, בהפקת תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון הבימה.
מחזמר ישראלי מקורי, מצחיק ומרגש מאת אוהד חיטמן (יוצר המחזמר בילי שוורץ).
סיפורם של דנה ורוני בלומנטל- זוג צעיר קרייריסטי ומצליח, המתמודד עם המעבר מחיי נישואין רומנטיים, יציבים ורגועים לשגרה המאתגרת שבהורות לבנם אריק שזה עתה נולד בליווי אמא וחמות דעתניות השונות בתכליתן…
בהשתתפות: לי בירן/נדיר אלדד, רוני דלומי/אילי עלמני, מיקי קם, אורנה דץ, בן יוסיפוביץ/אליעד סודאי, יואב מילשטיין, ישראל ארנסט, שירה לוי, חנן שורצברג, גל שטרית, נועם גז, עדן גולדמן, גיא מאור
ניהול מוזיקלי ועיבודים: ליאור רונן, כוריאוגרף: עוז מורג, מעצב תפאורה: ערן עצמון, מעצב תלבושות: אורן דר, מעצב תאורה: אבי יונה (במבי) בואנו, הדרכה קולית: דלית כהנא, ייצור אביזרים: נטשה מנדל, מעצב סאונד: גיא בן חמו, ע. במאי: הילה גרומן ,מפיקה: ירדנה אסולין

מחזמר – סוניה
מחזמר מקורי מאת גיא פרטי (מוסיקה) ושחר שמאי (מחזה ומילות השירים).
סוניה היא יצירה מוזיקלית-דרמטית, בהשראת סיפורם של סוניה ושמעון פרס. במערכת היחסים של השניים שזורה ההיסטוריה של מדינת ישראל, מהמפעל הציוני והקמת קיבוץ אלומות, דרך מירוץ ההתחמשות, המאבקים הפוליטיים, ההסכמים המדיניים, האתגרים הכלכליים, הביטחוניים ועוד. עם זאת, השירים ביצירה אינם מתמקדים בפרסונות הציבוריות, אלא מספקים נקודת מבט אינטימית על היחסים ביניהם.
האהבה ממבט ראשון כפי שמתאר אותה שמעון ('סוניה'), החלטתה של סוניה להתגייס לצבא הבריטי ('אשה כמוני'), החיים בניו-יורק ('שינוי בנוף') האתגרים שסיפקו להם החיים הציבוריים, כמו למשל בבר המצווה של בנם יוני ('לחייך ולשתוק'), שיאו של הקונפליקט ערב מועמדותו של שמעון לתפקיד נשיא המדינה ('חוזרת הביתה׳) ורגעים רבים נוספים.
בליווי תזמורת חיה על הבמה.

סווינג
מחזה מוזיקלי מאת ובבימוי צביה הוברמן.
המחזה מביא את סיפורו של מועדון ריקודים תוסס בתל אביב הקטנה כשבעולם מתרחשת מלחמת העולם השנייה ובארץ מתקיים המנדט הבריטי.
מועדון ה"ריץ" נחשב לאחד ממקומות הבילוי המצליחים בעיר, בזכות הכוכבת שלו ובזכות הרפרטואר של להיטי התקופה הלקוחים מסרטי הקולנוע האמריקאים (להיטים של אירוינג ברלין, גרשווין, קול פורטר וכו') .
הקהל שמגיע למועדון מורכב מקצינים וחיילים זרים מכל העולם, סוחרים ערבים עשירים, ויהודים שנמלטו מאירופה בעור שיניהם ומגיעים למקום כדי להתרפק על העולם שעזבו מאחור.
על רקע זה צומח סיפור אהבה בלתי אפשרי בין צעירה יהודיה שברחה מגרמניה הנאצית לבין בעל המועדון -גרמני מקהילת הטמפלרים מהמושבה שרונה ,שרוב חבריה תמכו במפלגה הנאצית בגרמניה.
תחילת חזרות: אוקטובר 23

"הכתובה" בעיבוד בימתי חדש ומפתיע | דצמבר 2022
קומדיה מאת אפרים קישון
בבימויו של משה נאור ובכיכובו של שלמה בראבא
בליווי נגינה חיה על הבמה ושירים מתקופת עשור למדינה.
הסיפור מתרחש בישראל, בשנות ה-60.
אלימלך ואשתו שפרה הם חברי קיבוץ לשעבר, שמגלים אחרי 25 שנים של חיים משותפים, שייתכן שמעולם לא התחתנו כדת.
כאשר בתם איילה עומדת להתחתן, היא מבקשת מהם את כתובתם, למען הסדרי החתונה, אך הם לא זוכרים היכן הכתובה והאם בכלל התחתנו כדת וכדין.
כאשר אלימלך מבין, שללא הכתובה לא תוכל איילה להינשא לרוברט, הוא מבקש משפרה שתינשא לו, אך זו כבר אינה מעוניינת בכך, מפני שאינה מאמינה שאלימלך באמת אוהב אותה.
אלימלך ואיילה בתו עושים הכול על מנת להחזיר את שפרה אל אלימלך. האם יצליחו?
משה נאור ביים מחזה זה בהבימה לפני 18 שנה גם בהשתתפות שלמה בראבא.
משתתפים: שלמה בראבא, יעל טל, רוית יעקב, יובל סגל, עומר עציון, איילת רובינסון
מוזיקה: ליאור רונן, תאורה: נדב ברנע, תפאורה: ניב מנור, תנועה וסגנון: מוריה זרחיה, תלבושות: אורנה סמורגונסקי, ע.במאי: קובי זיסלין

"המחיר" | מרץ 2023
דרמה משפחתית. מאת ארתור מילר –  בימוי משה נאור  –  תרגום דניאל לפין  –  בכיכובם של יעקב כהן ואסי לוי
לאחר שש-עשרה שנות נתק כמעט מוחלט, נפגשים שני אחים בדירה ממנה יצאו לצורך מכירת הרהיטים שהיו שייכים לאביהם שנפטר מספר שנים קודם לכן.
מה שנראה כניסיון התקרבות בין שני האחים למודי הכאב והכישלונות, הופך להתמודדות לא פשוטה, כשמטעני עברם משמשים אותם ככלים במאבק.
גם אשתו של אחד האחים, שמגיעה איתו לדירה וחושפת את מערכת היחסים המורכבת ביניהם, מקשה על ההתקרבות בין האחים
אל הזירה נקלע סוחר רהיטים משומשים זקן ערמומי ומשעשע, שמתמרן ביניהם ומתמרן אותם ומבין הארבעה הוא היחיד היוצא מהזירה וחיוך על פניו.
מתח, הומור, פיקחות, וחוכמת חיים משמשים בערבוביה בדרמה המשפחתית. מחזה מאת אחד מגדולי המחזאים בעולם ובבימויו של משה נאור, שביים לא מזמן את הקלאסיקה הנודעת ״כולם היו בניי" – הפקה שזכתה להצלחה רבה.

"מטורללים" | ינואר 2023
לראשונה בישראל!
מאת מריוס פון מיינבורג marius von mayenburg
תרגום: אבישי מילשטיין | בימוי: שרון שטרק
זוג צעיר שב הביתה מחופשה. הדירה קצת מוזנחת, העציצים לא הושקו, חברת החשמל מאיימת לנתק את הזרם וחבילה מסתורית משולח לא ידוע מחכה להם. למה זוג הידידים שלהם, שסיבלט את הדירה, לא טיפל בכל זה? זוג הידידים מופיע, ובכלל מתברר שהם בעלי הבית, ואילו הזוג הראשון היה אמור לשמור על הדירה, אבל ככל הנראה נסע לחופשה. האמנם? במשחק המצחיק עד דמעות שמתפתח מכאן, שני הזוגות מחליפים זהויות כל כמה דקות, לובשים ופושטים מסכות ובגדים, משנים את המציאות ואת מערכות היחסים שלהם בקצב מטורף, ולא מפסיקים להפתיע ולהיות מופתעים מהגמישות של הזהות האנושית. הסוף, כמובן, מפתיע ובלתי צפוי – אבל גם כל מה שקורה לפניו הוא כזה, ואף יותר.
מריוס פון מיינבורג הוא מחזאי גרמני שמחזותיו מוצגים בהצלחה בכל העולם. מחזהו "המכוער" היה להיט גדול בתיאטרון חיפה, ובקומדיה החדשה שלו הוא מתעלה אפילו על עצמו.
שחקנים: מעיין בלום, יעל טל, עומר עציון, איילת רובינסון
מוזיקה: יונתן הררי, תאורה: אמיר קסטרו, תלבושות: ורוניקה שור, תפאורה: זוהר שואף, ע.במאית: שגיא קרישר

הטוב הרע והנערה | יולי 2022
קברט אימפרוביזציה.
שני שחקנים ושחקנית יציגו מופע הכולל שירים, מערכונים וסצינות – והכל על טהרת האלתור!
כל ערב הוא חד פעמי, והקהל קובע מה יקרה על הבמה!
הדרכה ובימוי מופע: עמרי הכהן
יאלתרו: קרן צור, רון ריכטר, נעם רובינשטיין
בליווי פסנתרן: איגור אליושין

פסטיבל מקור – פסטיבל הקריאה המבוימת של תיאטרון חיפה
תיאטרון חיפה ממשיך ליצור שינוי דרך הפקות מקור וניצנים ראשונים של מחזאות פוליטית בועטת. השנה בין המחזות מחזה על סיפורו של אלאור אזריה ומחזה העוסק בנערי הגבעות.

שירת אלאור
מאת עודד ליפשיץ
בימוי משה נאור
שירת אלאור הוא מחזה הכתוב בסגנון טרגדיה יוונית המגולל את פרשת אלאור אזריה.
המחזה עוקב אחר העדויות שליוו את פרשת אזריה בתוך כתלי בית המשפט, שלב אחר שלב, ומביא תמונת מצב של המחלוקות והקרעים שאפיינו את החברה הישראלית לקראת שלב הכרעת הדין שנמסר בינואר 2017. כך עולים בזה אחר זה ה׳כוכבים׳ הראשיים בפרשת אלאור :
החבר-העד המעיד ששמע את מילותיו הראשונות של אלאור לאחר הירי (׳יריתי בחייל כי הגיע לו למות׳) ולאחר מכן משנה את גרסתו.
המפקד שחקר את אלאור מיד לאחר האירוע והחליט לגלגל מעליו את האירוע.
המג״ד המעלה את הספקות האתיים לגבי מניעי הירי.
אביו של אלאור הנשמע בהקלטה עם המג״ד כיומיים לפני האירוע וטוען להפקרות בנו.
אמו של אלאור המתפרצת לדיון וקוראת בשם האמהות השולחות את בנן לצה״ל.
התובע, הסנגור, השופטת וכמובן אלאור עצמו.
כל אלהמביאים שלל של עדויות וטענות הנבנות זו על גבי זו וזו כנגד זו על מנת ליצור פסיפס של הלך הרוח הישראלי והטרגדיה הישראלית הבלתי אפשרית הנמצאים על סף פיצוץ.

עמירם
מאת עדו סתר – בימוי יעל גולדברג
קולאז׳ שירי דרמטי המתחקה אחר עמירם, אב צעיר העובד בשיפוצים, אשר לילה אחד שומע קולות השולחים אותו לבצע מעשה קיצוני. בנוסף לקולות ששומע עמירם בראשו, נשמעים גם קולותיהם של איש הציבור, איש הציוד, צלמת הדיוקנאות ועלי התינוק, המביטים על המתרחש מנקודות שונות על ציר הזמן.
מבעד לשלל הקולות נוצרים הקשרים חדשים לפענוחה של הזוועה ההולכת ומתרחשת, זוועה שקרתה בעבר הקרוב כשם שהיא נמצאת ממש מעבר לפינה.
עמירם
עמירם
קום וגאל את הארץ
עמירם
עמירם
קום והדלק אור
עמירם
עמירם
קום ובצע
את המעשה הגדול של הדור
קום ובצע
את המעשה הגדול של כל הדורות כולם

מנו והלפרין עושים את זה שוב
מאת עומרי יבין  –  בימוי קובי זיסלין
מנו והלפרין הם צמד תל-אביבים שחצו את גיל שישים, חברי ילדות, החיים חיי רווקות מאוחרים, שעיקרם חיפוש מתמיד אחר נשים, שבגיל המופלג שאליו נקלעו בעל כורחם, נראה פאתטי למדי, לא רק בעיני המתבונן מן הצד, אלא גם בעיניהם.

ניצה בן צבי – מנכ"לית, משה נאור – מנהל אמנותי – צילום אוראל כהן

החממה לתרבות המחר
המיזם התרבותי החדש והמצליח ליצירה וחינוך לאומנות עבור ילדים ונוער יתקיים זו השנה השנייה. השנה תכניות לימודים חדשות לבתי"ס יסודיים שאחת מהן מוקדשת ליצירתה של נעמי שמר והשנייה מוקדשת ליצירתה של דבורה עומר.
מתחם תיאטרון חיפה הופך בשעות הבוקר למרחב למידה חדשני ומרתק עבור תלמידי בתי הספר המגיעים לימי פעילות. בחופשים ובחגים, מתקיימת במקום פעילות שהיא אטרקציה תרבותית לכל המשפחה.
הפעילויות כוללות הפעלות ייחודיות, הצגות אינטראקטיביות ,סדנאות, כתות אמן ומפגשים אינטימיים עם יוצרים.
יוזמת ומנהלת "החממה לתרבות המחר" היא המחזאית והבימאית צביה הוברמן.

רפרטואר הילדים
פרפרים בראש
תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון גושן מציגים:
מחזמר מקורי עם שירי נעמי שמר  –  מאת ובבימוי צביה הוברמן  –  בכיכובו של מיכאל מושונוב
מחזמר לכל המשפחה שבמרכזו סיפור מעורר השראה על הזכות להיות שונה. בליווי מוזיקה ושירים מאת נעמי שמר, כלת פרס ישראל לזמר העברי.
גיא הוא ילד יוצא דופן המתקשה להתאים את עצמו למסגרת של בית הספר. יום אחד מגיע לכתה מורה מחליף בעל אישיות כובשת ומלאת קסם , שבעזרת הומור ,רגישות, וגם כמה שירים של נעמי שמר מצליח לסחוף אחריו את תלמידיו ולחולל שינוי בחייו של גיא.
חגיגה מרהיבה של צלילים וצבעים שתגרום לילדים ומבוגרים , להתאהב מחדש ביצירתה של נעמי שמר.
ניהול מוסיקלי: ליאור רונן   –  כוריאוגרפיה: עומר זימרי  –  עיצוב תפאורה: סשה ליסיאנסקי  –  עיצוב תלבושות: שירה וייז  –   עיצוב וידיאו: סיון פרסלר וארז שוארצבאום
בתפקיד המורה: מיכאל מושונוב
בתפקידי הילדים: יניב שביט, מורין אמור/מיכל פרדקין שחר אבורמן, מעיין גוטשלג, בר כהן, אורי זילברשטיין/יותם גבריאל איתי שלו/בן עובד ברקוביץ

מאחורי הפלאים
כתיבה ובימוי: צביה הוברמן. הצגה אינטראקטיבית המתרחשת במספר חללים,שהיא מסע קסום אל המתרחש מאחורי הקלעים של התיאטרון. שחקנים: רון ריכטר, נויה פרנק, טלי רוט, אלון דה פריז.

גבעת האיריסים השחורים
הצגת ילדים מרגשת עפ"י ספר מאת יצחק נוי, מחזה ובימוי: עדינה חיימיס, שחקנים: אמיר גולדמן, עופר גרינברג, גל יזדי.

הכל זהב (בשיתוף התיאטרון הארצי לילדים ונוער)
הצגה מוזיקלית מהשירים האהובים של להקת התרנגולים בימוי: משה נאור מאת: הדס קלדרון ועודד אהרליך.
שחקנים: אברהם סלקטר, דני לשמן, תום חודורוב, רותם מלר, דניאל הרוש, ניב חביב, הראל ליסמן, כפיר לוי

לצד הרפרטואר החדש, יוצגו גם ההצלחות הממשיכות שכבר כבשו קהל רב ברחבי הארץ: צניחה חופשית, הקומיקאים, רכוש נטוש, משוגע עליה (בשיתוף הבימה), שוק המציאות ומאחורי העיניים.

אתר התאטרון  למידע נוסף – www.ht1.co.il

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות