שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קיץ באתרי המורשת

המועצה לשימור אתרי מורשת מציעה פעילויות קיץ מלאות בתוכן


מועצה לשימור אתרי מורשת בישראל
, נערכת לקליטת עשרות אלפי מבקרים במהלך חודשי הקיץ במגוון אתרי המורשת בכל רחבי הארץ. המועצה משמרת ומפעילה אתרי מורשת ומהווה ארגון גג לכמאתיים אתרי מורשת הפרוסים מצפון ועד דרום. הם מספרים סיפור מקומי ולאומי של החלוצים והחלוצות שהקימו את הארץ.
האתרים השונים מציעים מגוון פעילויות  תוכן המותאמות לכל המשפחה ביניהן :סיורים מודרכים, סדנאות, מיצגים אורקוליים, מוזיאונים ועוד.

צפון

אחוזת דוברובין – גליל עליון
אחוזת דוברובין הינה פינה קסומה בלב מטעי המושבה יסוד המעלה. ביקור באחוזת דוברובין, כולל סיור בחצר איכרים משוחזרת בלב מטעי המושבה השומרת על אווירת ארץ ישראל הקסומה, היכרות עם סיפור האנשים שהחליטו להשתקע ולהשריש שורשים על שפת אגם החולה. לאחר מכן, מתקיימת תחרות החומוס המושלם –
בעמדת התחרות יחכו גרגרי חומוס מבושלים ומוכנים לטחינה, מעבד מזון ידני, תבלינים, כלים, צלחות, ופיתות.
שולחן איכרים ייפרש אל מול הקבוצות בו יחכו מטעמים, תבלינים, טעמים מקומיים, מגוון ירקות ועשבי תבלין גליליים
באתר המשוחזר: באר אנטיליה ייחודית, בוסתן פורח בצמחי ארץ ישראל, צפייה בתכנית אורקולית מרגשת בתמונות והמחזה, תצוגות שונות – חפצים מ”עליית הגג”, מסמכים ותמונות, “דרך הלחם”, הסבר על תהליך גידול הדגן ועוד.
יום א'-ה'- 09:00-16:00
15 ₪ לילד, 22 למבוגר
במושבה יסוד המעלה, גליל עליון
לפרטים: https://www.dubrovin-farm.com/ 04-6937371

 "רכבת לילה לדמשק" – טיול עששיות לאורך מסילת הרכבת בתחנת הרכבת ההיסטורית של צמח
תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח, הינה תחנת קצה מהחשובות בקו תחנות "רכבת העמק" ההיסטורי (רק שמונה שעות מדמשק). התחנה שופצה ושוחזרה והפכה לאתר ייחודי בנוף ההיסטורי תיירותי של צפון הארץ וסובב כנרת.
טיול עששיות מסתורי בעקבותיו של המרגל הבריטי ריצ'רד מאונסל  שריגל לטובת הבריטים בתחנת הרכבת של צמח עלה על הרכבת לדמשק ונעלם, סיפור היסטורי מרתק שהתרחש בראשית המאה העשרים בארץ ישראל. סיור עם עששיות לאורך תוואי מסילת הרכבת ובין מבני תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח המשוחזרים עד לסובבן הקטרים, בסיור משולב  סיפורו של המרגל והתחקות אחר עקבותיו עד שעלה לרכבת ונסע לדמשק.
הפעילות הלילית, תתרחש בין מבני התחנה הייחודיים והמשוחזרים, בכל ערב (יש להירשם מראש) החל מהשעה 20:00 במהלך החודש יולי עד ספטמבר 2022.
עלות השתתפות למשפחה: 250 ₪
הפעילות מיועדת: למשפחות, קבוצות. הפעילות מתאימה לגילאי 6 – 70
יש להירשם מראש
תחנת הרכבת העות'מנית בצמח
לפרטים: דורון   052- 6517744 / באתר: Time2escape

נהריים בגשר – סיורי עששיות
לילות גשר, סיורי עששיות בשעות הערב, סיור חוצה גדר ונקודת תצפית פנורמית אל מול ירדן, לצד סיפורה של תחנת הכוח "נהריים" שהוקמה על ידי פנחס רוטנברג ואת סיפורם המיוחד של חלוצי גשר שהתיישבו במקום את ביתם ולחמו בעוז על נקודה זאת במלחמת העצמאות.
עם רדת החשיכה, חוצים את גדר הגבול, מלווים בעששיות. עוברים דרך החאן הממלוכי מן המאה ה-14 ומגיעים אל גדת נהר הירדן ושלושת הגשרים ההיסטוריים, הנטויים מעליו.
סיורי עששיות: 28.7, 4.8, 10.8, 24.8, שעה 19:30
45 ₪ למשתתף
אתר נהריים בגשר
לפרטים: www.Naharayim.co.il

 אתר רכבת העמק בכפר יהושע
רכבת החופש הגדול
פעילות למשפחות הכוללת ביקור מודרך באתר, צפיה בסרט האתר (קיים סרטון אנימציה לילדים) ובמודל הרכבת המיניאטורי, משחקיית רכבות לצעירים, מתקן נינג'ה לגדולים וסדנת יצירה לילדים. כלול בדמי הכניסה לאתר.
באתר שבעה  מבני אבן מרשימים בסגנון טמפלרי, ביניהם מגדל המים, מבנה שירותים וכן באר מים. בשטח האתר שלושה קרונות משא, שניים מתקופת המנדט הבריטי ואחד אותנטי מתקופת הקמת קו רכבת העמק; מרכז מבקרים – במבנה החד קומתי המשוקם קיימת תצוגה מרהיבה המשחזרת את סיפורה של רכבת העמק ותחנותיה העיקריות, באמצעות רכבת מיניאטורית נוסעת המהווה העתק מדויק לרכבת העמק.
ימים ראשון, שלישי וחמישי בחודש אוגוסט, בשעה 11:00
עלות למשתתף: 16 ₪ לילד (מגיל 3), 21 ₪ למבוגר, 16 ₪ לאזרח ותיק
כפר יהושוע
לפרטים: קישור לרכישת כרטיסים: https://tic.li/4O2b48O

 חצר ראשונים קיבוץ עין שמר – בדרך לצפון, "קופצים על הטרקטור"
סיור בחצר הקסומה של ראשית הקיבוץ ובמוזיאון ההיסטורי, לצד הדרכה חווייתית על פעילות החלוצים, הכוללת תחפושות ועבודות של פעם, כגון כביסה בגיגית, הקמת אוהל ועוד. פעילות חווייתית לכל המשפחה
הפעילות כוללת: נסיעה בעגלה רתומה לטרקטור, ביקור במוזיאון הטרקטורים.
פעילות חלוצים הכוללת הקמת אהלים, כביסה בקרש וגיגית ו"שמירה" על הקיבוץ.
הדרכה חווייתית מותאמת למשפחות בנושא חלוצים וראשית ההתיישבות.
 יולי- ימים ג' וה' בשעות 10:30 או 11:30
אוגוסט – ימים א-ה בשעות 10:30 או 11:30
מגיל חמש, 38 ₪, פעוט מגיל שנתיים עד חמש  30 ₪,אזרח ותיק בעל תעודה 30 ₪
קיבוץ עין שמר
לפרטים: רכישת כרטיסים מראש באתר האינטרנט www.courtyard.co.il
קישור לרכישת כרטיסים און ליין – https://courtyard.co.il/wp/%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA/

מחנה המעפילים עתלית
מרכז חינוכי ללימוד מורשת ההעפלה. באתר מוצגים שיקום ושחזור של מחנה המעצר הבריטי על גדרות התיל, מגדלי השמירה, צריף המיון, צריף החיטוי וצריף המגורים שבו; הקרנת סרט על פריצת הפלמ”ח למחנה באוקטובר 1945; “בנתיבי העפלה” – מאגר מידע ממוחשב המכיל את שמותיהם של מעפילים, פעילי העפלה ומתנדבים, וכן מידע מקיף הנוגע לתקופת ההעפלה בזמן שלטון המנדט הבריטי בארץ; אנייה בה עורכים סיור חווייתי להדמיית מסע בים הממחיש את התלאות שעברו המעפילים בדרכם לארץ ישראל.
לאחרונה הובא לאתר מטוס קרטיס C-46, מדגם זהה למטוס שהביא ארצה את המעפילים מעיראק במסגרת מבצע מייקלברג בשנת 1947.
בתיאום מראש
28 ₪ לילד גילאי 6-18 / גמלאי, מבוגר 33 ₪
מחנה המעפילים עתלית
לפרטים: 04-9841980 / 050-8911230 (ווטסאפ)

מחנה המעפילים עתלית – צילום – צבי הנרי כהן

בית סבתא צילה – מרכז מבקרים לשימור המורשת ביבנאל
ברחובה הראשי של יבנאל נמצא אחד המקומות המיוחדים והאותנטיים באזור הכנרת והצפון – "בית סבתא צילה". הבית נבנה מאבן בזלת בתחילת המאה ה-20 ונקנה על ידי ברוך וצילה ליפשיץ, בניהם של מייסדי יבנאל. הסיור כולל את סיפורו של הבית,  סיפורם של אנשי העלייה הראשונה, סיפורה של המושבה יבנאל מייסודה ועד היום, סיור בבית והיכרות עם כלים ואביזרים שונים מהימים ההם וכיבוד קל.
ניתן לשלב סיור במושבה יבנאל בעקבות השלטים הכחולים של המועצה לשימור או בעקבות דמויות מרכזיות מהישוב: חיימקה לבקוב, משפחת יפה, הקמת גולני, בית לונץ, מבצע מייקלברג וכו'.
במהלך יולי אוגוסט בתיאום מראש.
25 ₪ לאדם בקבוצה, 30 ₪ לבודדים
בית סבתא צילה ביבנאל
לפרטים והרשמה: https://tickchak.co.il/16159

 מוזיאון העיר חיפה סיור גרפיטי בעיר התחתית
סיור מרתק בעקבות סצנת אמנות הרחוב החיפאית. נתחקה אחר עבודות הקיר שמפארות את סמטאות העיר התחתית, נעקוב אחר ההתפתחות של BFC' קולקטיב הגרפיטי ישראלי המוכר בעולם, נתוודע ליצירות שהועלו במסגרת פסטיבל "הקירות" בו לקחו חלק אומנים מן הארץ והעולם ולעבודות חדשות שנוספות להן כל הזמן.
28.7, 18.8, 25.8 חמישי | 18:00- 19:30,   15.8, 22.8 שני | 18:00- 19:30
65 ₪ לאדם
נקודת התחלה – תחנת רכבת מרכז השמונה
לפרטים: https://bit.ly/3Lk7Wrt

המוזיאון הימי הלאומי בחיפה – סדנת קישוט לתיק בטכניקת מקרמה
מוזיאון המוקדש לתולדות הספנות ותצוגתו משקפת כ-5000 שנות היסטוריה ימית. הימאים היו בקיאים בקשרים לצורך תפעול הספינה ובשעות הפנאי ניצלו את הידע שלהם במלאכת הקשירה ויצרו אומנות בחבל: מחזיקי מפתחות, חגורות, ערסלים, מחצלות ועוד.  הסדנה תשלב חשיפה לפריטי אומנות חבל מאוסף המוזיאון, אותם יצרו ימאים והשתתפות בסדנאת קשר בסיסי והכנת קישוטים לתיק בצורת בובה בשילוב חרוזי עץ. הפעילות מיועדת לילדים בגילאי 8+
14.8, 16.8, 18.8, 21.8, 23.8, 25.8 | 11:00, 12:30
לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר: 35 ש"ח
המוזיאון הימי הלאומי, שד' אלנבי 198, חיפה
לפרטים: https://bit.ly/3QiHUrz

החצר הגדולה במרחביה
מרכז המבקרים בקיבוץ מרחביה מקיים לאורך הקיץ הדרכות לקבוצות ולמשפחות אודות סיפורו של הישוב היהודי הראשון אחרי 2000 שנה בלב עמק יזרעאל. בתי האבן שנבנו לפני למעלה מ- 110 שנים הם פנינה ארכיטקטונית המוגדרת בחוק כאתר לאומי לשימור שימשו את החלוצים הראשונים למגורים, למשק החי, ולכל צרכיהם. במרכז החצר ניצב מגדל המים הראשון בארץ ישראל מבטון על ארבע עמודים. הביטוי המפורסם 'המטבח של גולדה' גם הוא נולד כאן. גם סליק סודי שנבנה על ידי הקיבוץ לפני 90 שנה ונותר כשהיה מדהים את המבקרים.
בחודשים יולי אוגוסט בתיאום מראש
נוער מגיל 12, חיילים, וסטודנטים – 12.00 ₪, בוגרים – 20.00 ₪, גמלאים – 17.00  ש"ח
קיבוץ מרחביה
לפרטים והזמנה: 052-3638156

קיץ במשכן לאמנות בעין חרוד – פעילות משפחתית חוויתית
המשכן לאמנות בעין חרוד מציע  חוויה אמנותית לכל המשפחה המשלבת פעילות יצירתית בהשראת תערוכות האמנות בחללי התצוגה הצבעוניים ורחבי הידיים.  הביקור המוזיאון משלב גם את אוצר במשכן  -משחק-סיור עצמאי חוויתי, מתאים לכל הגילאים, (כלול במחיר כניסה למוזיאון). המשחק מורכב ממקבץ כרטיסיות הפעלה לכל המשפחה בתערוכות המוזיאון
המוזיאון מציע מגוון פעילויות לקיץ הקרוב: שעת סיפור ויצירה ,שעת הסיפור חווייתית ומשעשעת, הילדים שותפים פעילים ומתנסים ביצירה קלילה. (מתאים לילדים עד גיל שש). סדנת יצירה פתוחה לכל המשפחה – טווים יחד שתי וערב, בהשראת תערוכת "כחוט השני". פעילות מקסימה, ייחודית ויצירתית, מתאימה לכל הגילאים.
שעת סיפור ויצירה – יולי-אוגוסט, ימי חמישי בשעה 17:00, סדנת יצירה   -בתאריכים משתנים
שעת סיפור ילד: 10 ₪.  מלווה: 15 ₪. כולל כניסה למוזיאון.
סדנת יצירה: ילד: 25 ₪ מלווה 20 ₪, כולל כניסה למוזיאון.
המשכן לאמנות בעין חרוד
לפרטים והזמנה : אתר המשכן https://ehm.smarticket.co.il/

 מרכז כרמל למורשת הדרוזית בעוספיא
מרכז כרמל מציג  את סיפורו של הכפר עוספיא ב-100 שנים האחרונות  סיפורם של אתרים היסטוריים בכפר  ,על הקשר היהודי- דרוזי בכרמל לפני ואחרי קום המדינה ועד היום. סיפורם האישי של חלוצים וחלוצות מהכפר ואת מיקומה של האישה במשפחה הדרוזית וקידומה עם השנים ,ודגש על השונה והדומה ביחס לנשים בעדות אחרות. הביקור במרכז הינו חוויה מהנה מלווה בהסבר וסיפורים נוסטלגיים מחיי הכפר וכוללת תצוגה מרהיבה של כלים אותנטיים ואלמנטים מחיי היום יום של תושבי האזור. שילוב של מורשת ,היסטוריה , תרבות , סיורים, סיפורים, אוכל וקניות במקום אחד.
הסיור כולל : ביקור בבית -בד  עתיק כ-200 שנה, סיור סמטאות בגלעין הכפר האותנטי והמצויר של עוספיא, תצפיות על  הרי הכרמל על חיפה ,הגליל ועד לחרמון, ביקור במרכז  כרמל למורשת הדרוזית כולל הרצאה מרתקת על המורשת , על העדה הדרוזית והאמונה , על מעמד האישה הדרוזית בדת ועל השינויים שחלו בשנים האחרונות  ועוד
* * אפשר להזמין סדנאות שונות לילדים ולמבוגרים בתשלום * אפשרות להזמין כיבוד אותנטי מהמטבח הדרוזי בתשלום
המרכז פתוח כל ימי השבוע בתיאום מראש שעות הפעילות מהשעה 9.30  -18:00.
בקבוצה מעל ל10 אנשים  25שח
עוספיא
לפרטים והזמנות :רגאא מנסור 054-4665617 נואל כמאל 052-8449591 04-8391025
www.carmel-deruz.co.il

מוזיאון בית שטורמן, עין חרוד
מוזיאון להתיישבות סביבה ומורשת המציג  תערוכת קבע המוקדשת ללורד צ'ארלס וינגייט, אוסף נדיר של פוחלצים המאפשר  ללמוד על עולם הטבע העשיר והמגוון בעמק חרוד, "עוד סיפור אחד" – תערוכה חווייתית לכל המשפחה, העוסקת בהחייאת השפה העברית בספרות הילדים העברית-ישראלית החדשה, משחק "סוד העמק" – משחק חווייתי ומפעיל, ההופך את המוזיאון למרחב בריחה.
באוגוסט תעלה במוזיאון תערוכת צילומים לרגל מאה שנות התיישבות ציונית וחלוצית בעמק.
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-15:00, ימי שישי 11:00-13:00, שבת 10:00-16:00
מבוגר 40 ₪,אזרח ותיק 20 ₪, ילד (5-18) 15 ₪, (עד גיל 5 ללא תשלום)
תעריף מוזל 20 ₪ – כוחות הביטחון/תושבי מ.א. הגלבוע/בעלי תעודת נכה/סטודנט
waze: בית שטורמן – קיבוץ עין חרוד איחוד
 לפרטים והזמנה: טל' 04-6486328
אתר www.beit-shturman.co.il, פייסבוק: @beitshturman

המרכז למורשת הצ'רקסית  כפר כמא-הפסטיבל הצ'רקסי
המרכז למורשת הצ'רקסית  יערוך כמדי שנה פסטיבל הפתוח לקהל הרחב . הפסטיבל יציע סיורים מודרכים , מופעי ריקודים מסורתיים, דוכנים, אמני רחוב והופעות. עמדת תלבושות צ'רקסיות  תועמד לרשות המבקרים של המרכז למורשת הצ'רקסית בו יוכלו האורחים להתלבש ולהצטלם בלבוש הצ'רקסי המסורתי.
בימים שישי ושבת בתאריכים 22-23 ביולי.
סיורים פתוחים יתקיימו בשעות 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
בשבת החל מהשעה 12:00 מדרחוב כפר כמא יפתח לקהל הרב עם שפע של דוכנים, אומני רחוב והופעות.
ב23/7 החל מהשעה 20:00 יתקיים המופע המרכזי של "להקת אלברוז" מטורקיה במתנ"ס המקומי.
ללא עלות
כפר כמא
לפרטים: 050-4990599

 מרכז
מוזיאון העיר נתניה – חוויה עם מורשת לכל המשפחה
המוזיאון מספר את סיפורה של עיר היהלומים והקיט שהוקמה כמושבת פרדסים  על חולות זהובים  בכוחה של היוזמה הפרטית  והייתה אבן שואבת למעפילים המתדפקים  על שערי הארץ כמו לעולים רבים הנוהרים אליה עד היום .למוזיאון צוות מורי דרך המתמחה בסיורים באתרי המורשת והטבע ובסיורים בשוק האוטנטי.
הסיור כולל שעת סיפור, מופע של חיות ,הצגות, מסלולי ניווט ,מתחפשים ומצטלמים (רק בשישי)  סדנאות יצירה משחקי תאטרון  ערכת משחקים של פעם  ,סדנאות צילום, סדנת סטיילינג נוסטלגי לסבתא
ימי שישי מ9.00-12.00,שבת מ10.00-13.00
ללא עלות
רחוב מקדונלד 3, נתניה
לפרטים:  09-8308851 פייסבוק מוזיאון נתניה  

 אתרי מורשת במשמר השרון -מוזיאון משמר ראשונים, הסליק ועמדת השמירה
שלושה אתרי מורשת בקיבוץ משמר השרון, המוזיאון משמר ראשונים – מספר את סיפורו של הקיבוץ בשילוב מיצג אור קולי, הסליק, של ארגון ההגנה, שהוקם ב-1940, שוחזר ושופץ למצבו המקורי מלפני כ 80 שנה ומשלב מיצג אור קולי. סיור בעמדת שמירה מתקופת המרד הערבי הגדול 1936-1939 . הסיורים בשלושת האתרים בנפרד או במשולב ומותאמים לקהלים שונים.
בתיאום מראש
בוגרים עד 5 בקבוצה 50 ₪ למבקר. 6-10 40 ₪ למבקר, 11-20 25 ₪ למבקר למעלה מ 21 20 ₪ למבקר , ילדים 10 ₪ לילד.
קיבוץ משמר השרון
לפרטים: 052-2658062

 מסע פלמ"ח – במוזיאון בית הפלמ"ח
המוזיאון מספר את סיפור מסעם של חברי וחברות הפלמ"ח, מרגע יסודו עד להקמת המדינה.
תצוגה חווייתית ומרתקת המציעה  מבט ייחודי אל תקופת קום המדינה, ואל אירועים שונים  מהתגבשות הפלוגות הראשונות, המאבק בשלטון הבריטי וההעפלה ועד למלחמת העצמאות.
הביקור במוזיאון בתאום מראש בלבד
הסיורים מודרכים ומתקיימים בקבוצות של עד 25 משתתפים (מבקרים בודדים ישולבו, בתאום מראש, בקבוצות) במרחבים ממוזגים.
הכניסה לילדים מגיל 6 ומעלה בלבד. משך הסיור הבסיסי 90 דקות. ישנה אפשרות לאספקת אוזניות למתקשים בשמיעה.
30 ש"ח למבוגר, 20 ש"ח לנוער, סטודנט ואזרח ותיק.
הכניסה לחברי עמותת דור הפלמ"ח ואנשי כוחות הביטחון – ללא תשלום.
בית הפלמ"ח תל אביב
לפרטים והזמנה:  : 03-5459800. פקס: 03-6436964.

  פעילות קיץ במוזיאון ה"הגנה"
מסע בעקבות חברי וחברות ה"הגנה". חוויה היסטורית לכל המשפחה, במרחב ממוזג קריר ונעים.
משחק חפש את המטמון אינטראקטיבי , תשבצים, תשחצים, כתב מורס ופינת יצירה לכל המשפחה.
עליה באניית מעפילים, חיפוש מחבואי נשק, נשלל פינות תצוגה פוטוגניות ופריצת הדרך לירושלים.
שעות פתיחה : ימים א' – ה' שעות: 8:00 – 16:00
15 ₪ לילד, 20 ₪ למבוגר
מוזיאון ההגנה שד' רוטשילד 23 ת"א
לפרטים – 03-5608624

  אתר מערת הפלמ"ח בקיבוץ משמר העמק –  "מסביב יהום הסהר" – טיול מודרך בשעות הקסומות של קיץ
במהלך חודש אוגוסט יתקיימו טיולי ערב ממערת הפלמ"ח אל הר הגעש ביער משמר העמק הכולל צפיה בשקיעה  וסיור בליווי עששיות עם תצפית מרהיבה על העמק וסיפורים מרתקים, בשילוב מדורה עם תפוחי אדמה, שיפודי מרשמלו, קפה בפינג'אן, שירה וצ'יזבטים!
בתיאום מראש
60 ₪ לאדם
קיבוץ משמר העמק
לפרטים: לליב: 052-3236974 | דינה:  050-5760948 |

  מרכז המבקרים יד מרדכי
מרכז המבקרים מציע מספר פעילויות: ביקור בבית האוסף   -"קיבוץ של פעם"  -פעילות חווייתית באווירה של חזרה בזמן נוסטלגית אל ראשית ימי הקיבוץ,  "בית הדבורה והדבש" –  מסע אל עולמן הקסום של הדבורים.    דבוראי לבוש חליפה, יציג כוורת פעילה, הומה ורוחשת באמצעותה ויסביר מקרוב את דרכי הפעולה של הדבורים במקומן הטבעי. "סיור בטרקטור הקיבוצי": סיור ברחבי הקיבוץ, מתוך טרקטור רתום לעגלה, צפייה מזווית חדשה ומעוררת השראה בתחומי המשק החקלאי. למידה על הרפת ותהליך החליבה, על גידולי השדות והפרדסים, כיצד משתלבים חיי המשק בחיי בני הקיבוץ ולמידה דרך התחנות הללו את סיפורה של יד מרדכי.
ראשון-חמישי  9:00-15:00 , שייש-שבת 10:00-13:00
17 ₪ למבוגר, 14 ₪ לילד
מרכז המבקרים יד מרדכי
לפרטים: 052-4237920

צריף בן גוריון – שדה בוקר
ביקור מודרך בכפפות לבנות- לגעת בהיסטוריה! המשתתפים יוכלו לגעת בחפצים המקוריים של בן-גוריון באמצעות כפפות ייחודיות. "הזקן על הדשא"- ערבי תוכן פתוחים לקהל הרחב, עם קפה וכיבוד באוויר הצח של ליל קיץ מדברי: 11.8 ב20:00 "בן-גוריון בנעלי בית" – הקרנת סרט ראיונות שבמאי יריב מוזר (זוכה בפרס אופיר על סרטו בן-גוריון אפילוג) ערך עם אנשים שהכירו את הצדדים האישיים של המנהיג.
ימים  א'-ה' שעות 17:00-:0830
20 ₪ למבוגר / 15 ₪ לילד
שדה בוקר
לפרטים:    www.ben-gurion.co.il08-6560469

 מוזאון מורשת צאן ברזל  -קיבוץ צאלים
הצגה מרתקת של עבודות מתכת של משפחה ירושלמית, שיוצרו לאורך כל המאה שעברה – ומסופרות ע"י נכדו של האומן הירושלמי שמואל קרצ'מר, המקים והמייסד, תולדות הציונות, מהמנדט הבריטי ועד ימינו אלו. סיפורים מרתקים המתארים וממחישים את סיפורי המורשת הנשקפים מתוך הפלדה והנחושת.
בתיאום מראש בלבד:  סיור והדרכה בכל ימות השבוע, א'- ש', 8:00 -20:00
30 ₪ למבקר.  לגמלאים ולילדים עד גיל 13  – 25 ₪.   הדרכה : מינימום 20 איש, 600 ₪  (500 ₪ לגמלאים)
קיבוץ צאלים
לפרטים והזמנה– 052-3575324

ירושלים
המוזיאון לאמנות יהודית בהיכל שלמה
המוזיאון שוכן בלב הבניין ההיסטורי 'היכל שלמה' שהוקם כעשור לאחר קום המדינה בתפר שבין ירושלים העתיקה לחדשה. לבו הפועם של המוזיאון הוא אוסף היודאיקה הוותיק שלו העשיר במגוון פריטים מתחום המורשת, התרבות היהודית והישראלית, אשר יחד מספרים את סיפורו של העם היהודי.
סיור חוויתי במוזיאון (תצוגות קבע ותערוכות מתחלפות) בשילוב תצפית פנוראמית מגג הבניין.
סיור משולב: סיור במוזיאון ויציאה אל הרחובות הסמוכים שם נחשף לדמויות וסיפורים ירושלמים מרתקים.
הסיורים מותאמים לכל הגילאים משפחות, גימלאים ועוד.
יום א', 10:00-18:00, יום ב' – ה', 10:00-15:00
סיור מודרך 25 ₪ לאדם
המוזיאון לאמנות יהודית רח' המלך ג'ורג' 58, ירושלים
לפרטים והזמנות:  https://www.hechalshlomo.org.il/
052-2997982 | 02-5889002

ימי רמה -סיור-סיפור בשבילי קיבוץ רמת הכובש
סיור בשבילי הקיבוץ: ממגדל המים ששימש עמדת הגנה וקשר עם הסביבה מראשית ההתיישבות  ועד מלחמת ששת הימים, דרך שדרת הפיקוסים המרשימה, לגני הילדים שהם לב הקיבוץ, סיפור חיפוש הנשק ע"י הבריטים ב-1943, מלחמת העצמאות -פרשת פינוי הילדים ביום הקמת המדינה, ועד חיי היומיום בקיבוץ של פעם והקיבוץ המתחדש היום.
הסיור מלווה בסרט ובכניסה לתצוגות הממחישות את הסיפור
משך הסיור: 1.5 עד 2.5 שעות
המחיר: 25 ₪ ליחיד לקבוצות מעל 10 משתתפים (כולל שתיה חמה).
אפשרות לארוחת צהריים בחדר האוכל (כשר):    בהזמנה מראש. המחיר 45 ₪ למשתתף.
לפרטים והזמנה: בני נור   050-7574385

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, כבכל קיץ, נערכת לקליטת אלפי מבקרים במגוון אתרים בכל רחבי הארץ, בהם שלל פעילויות לכל בני המשפחה. המועצה משמרת ומפעילה אתרי מורשת ומהווה ארגון גג לכמאתיים אתרי מורשת הפרוסים מצפון ועד דרום, המספרים סיפור מקומי ולאומי של החלוצים והחלוצות שהקימו את הארץ. המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל שוקדת על שימור והפחת חיים באתרים אלו, כחלק משימור המורשת הבנויה ויצירת מרחב המקדם חינוך וחברה, תוך שילוב של חוויית בילוי ולמידה. שימור מבנים ואתרים היסטוריים בא להבטיח את שרידי העבר, המבטאים הישגים של תרבויות וטכנולוגיות קודמות.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות