שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

נועם בלום, "מלך הצבר", הלך לעולמו

כחודשיים לפני שהוענק לו פרס מפעל חיים בחקלאות

הלם בעולם החקלאות הישראלי: נועם בלום ז"ל, אחד מיזמי החקלאות הישראלים המשמעותיים, מי שפיתח והעצים את "הצבר הישראלי" כשהקים את חוות צברי אורלי השוכנת בנגב – חוות סברס אדום הגדולה ביותר במזרח התיכון, הלך לעולמו.
החווה מתמחה בגידול זני סברס ייחודיים המוגנים בפטנט, בתקן עולמי עם מגוון רחב של מוצרים כמו משקה 100% סברס אדום קפוא ומוצרים רבים נוספים.

נועם בלום (53) ז"ל היה ציוני מהזן הישן, הלך מיוזמתו לנגב, פיתח זן חדש ומשובח של צבר, בן לחקלאים שהקימו בשנות ה-30 את המושב גיבתון בו נולד וגר עד מותו. נועם היה בוגר סיירת שקד, בעל חממות לשעבר, למד בטכניון מנהל תעשייתי והתמחה בקרקע, מים ופיתוח טכנולוגיות חקלאיות ויישומן על בסיס תעשייתי. לאחר 17 שנות מחקר בכ-400 סוגי צבר מקסיקני, הצליח בלום לייצר שישה זנים שמניבים פרי עשרה חודשים בשנה (מול חודש – חודשיים בשנה של הזן הרגיל, שגדל עד כה בארץ).

חוות צברי אורלי היא מפעל חקלאי אגריטק, פודטק, מפעל חייו של בלום, עם מטע הצברים האורגני הגדול במדינה – 1,200 דונם הנמצאים ליד דימונה, ואשר כוללים גם מספר זנים חדשים שהוא פיתח בעצמו.

חיים אלוש, מנכ"ל תערוכת החקלאות הגדולה בישראל – אגרומשוב, שם החליטו בשבועות האחרונים להעניק לנועם את פרס מפעל חיים בחקלאות ואף יידעו על כך את ילדיו לפני כשבוע: "נועם היה בעל חזון להפוך חווה חקלאית למפעל לצד החווה עם מפעל קטן לייצור מזון, דבר שיאפשר לו למקסם את הפעילות החקלאית. נועם הוא דוגמה ומופת לאהבת הארץ, עבר מאבקים רבים בחקלאות למרות היותו חקלאי גדול ומוביל. הוא התמודד עם בירוקרטיות רבות וייצג את החקלאות הישראלית החדשנית והמקדמת נאמנה, על כך החלטנו להעניק לו פרס מפעל חיים במסגרת תערוכת אגרומשוב 2022. לצערי הבוקר נודע לנו כי נועם כבר לא יזכה לכך, ונאלץ להעניק את הפרס רק לאחר מותו לילדיו. הוא יישב את הנגב, ללא מיזם החווה שטחים אלו היו נתפסים על ידי הבדואים. יהי זכרו ברוך".

פרס מפעל חיים יוענק לילדיו של נועם ז"ל במסגרת תערוכת החקלאות אגרומשוב 2022 שתתקיים בבנייני האומה בירושלים ב-5-6.9.2022.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רונאל

    איש יקר דור החלוצים כבר אין אנשים מהזן שלו מדינת ישראל באמצעות רמי ועוד כל מיני נבלות וקנאים לא רוצים לחדש את חוזה הקרקע ולמה בדיוק רוע ועוד רוע יהי זיכרו של אדם זה ברוך ינוח על מישכבו בברכה

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות