שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פספורטכארד משיקה שירות לקוחות שטיסתם מתעכבת

ארוח בטרקליני היוקרה להמשך המתנה בשדה


השירות החדש של חברת ביטוחי הנסיעות פספורטכארד הושק במסגרת כנס הסוכנים המקצועי והשנתי של פספורטכארד.
השירות החדש המתווסף אל שירותי הפרימיום שהחברה מציעה ללקוחותיה, ויהיה כחלק מהסטנדרט השירותי של החברה, ללא תוספת תשלום.

השירות הייחודי יקל על התמודדות לקוחות החברה עם אלפי עיכובי הטיסות המתרחשים מדי יום.
השירות מציין כי במידה והטיסה התעכבה מעל 90 דקות, יוזמנו לקוחות פספורטכארד לטרקלין VIP במעל 650 טרמינלים ו- 1200 לאונג'ים ברחבי העולם. ההזמנה לטרקלין תכלול עד 6 שעות שהייה ושימוש במתקני הטרקלין. כגון אינטרנט וכיבוד 24 שעות ביממה.

פספורטכארד זיהתה את הצורך שעלה פוסט מגפת הקורונה, וטיפול בחוויית עיכובי הטיסות לחו"ל, בעיה שנוצרה בעקבות חוסר בעובדים בשדות התעופה וחברות התעופה בארץ ובעולם.

רונית סגל מנכ"לית פספסורטכארד: "שמירה על חוויה חיובית כחלק מהשהות של לקוחותינו בחו"ל היא חלק מההבטחה הצרכנית של החברה. ברגע שזיהינו כי הצורך לטפל בחווית עיכובי הטיסות בעולם עולה החלטנו להרים את הכפפה עם פתרון ייעודי לנושא.

אלון קצף, נשיא קבוצת דיווידשילד- פספורטכארד: "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת במיוחד כאשר התופעה של עיכובים ואובדן כבודה בשדות תעופה הפכה לשגרתית. לקוחותינו מוצאים עצמם ממתינים שעות ארוכות בטרמינלים השונים; החלטנו לעשות הכל בכדי לסייע לרווחתם של לקוחותינו מהרגע שהם דורכים בנתב"ג ועד חזרתם הביתה. כמצופה מחברה המובילה את תחום הביטוח הבינלאומי , היינו הראשונים בעולם בהשקת כיסויי הקורונה ועתה אנו הראשונים בהוספת שרותי האירוח בטרקליני ה VIP ברחבי העולם. השרות יינתן ללא תשלום נוסף לכל לקוחותינו.

קבוצת DavidShield-PassportCard, מתמחה במוצרי ביטוח גלובליים Cross-Border הן לנוסעים לחו"ל לתקופות קצרות והן לשוהים בחו"ל לתקופות ארוכות (רילוקיישן). לחברה מבוטחים בלמעלה מ-140 מדינות, עם משרדים בישראל, אירופה ואוסטרליה ומאפשרת לקבל שירותים רפואיים בכל מקום בעולם.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות