שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

עונת הסברס הישראלי – הסופרפוד

תפתח בחודש יולי

עונת הסברס הישראלי תפתח ביולי עם צפי לצריכה של 2,000 טון ע"י הצרכן הישראלי, כאשר רוב הפרי נקטף ונצרך בחודשי יולי עד אוקטובר. גם השנה מדווחת חוות צברי אורלי מרמת נגב, על עלייה של 10% בצריכת הפרי בישראל, מכיוון שיותר ויותר ישראלים מגלים את ערכיו התזונתיים הגבוהים וכיום הוא מוגדר כצמח העתיד לתזונה בריאה.

חוות צברי אורלי ברמת הנגב המגדלת צבר אדום אורגני כ- 30 שנה, נערכת לעונה החמה עם זני צבר פטנט צבעוניים אדומים שפותחו בישראל ונחשבים כמובילים ובריאים ביותר בעולם.
הסברס האדום, על פי מחקרים שבוצעו בעולם, ידוע כמסייע להתמודדות עם השמנת יתר, משפיע לטובה על רמות הכולסטרול והסוכר בדם, במיוחד בפעילות האנטי-אוקסידנטיבית של הפרי, מהווה מקור טוב לאספקת סידן, מכיל זרחן, ברזל, אבץ, אשלגן ומינרלים החיוניים לגופנו, מגדיל את רמת האינסולין אצל ספורטאים.
הוא מוגדר כסופר פוד, מזון על, הנחשב כ"הדבר הבא" בכל הנוגע לתזונה בריאה אצלנו בצלחת.

חוות צברי אורלי נחשבת כמפעל חקלאי מהנגב המוביל בעולם בתחומו והיכול לספק מזון בריא וטעים כבסיס לתזונה איכותית יום יומית. החווה הוקמה בשנת 1992 בהחלטת שר החקלאות רפאל איתן [רפול] ,מגדלת זני צבר ייחודיים בקנה מידה עולמי המוגנים בפטנט.
פיתוח זני הצבר נמשכו כ-17 שנים ומאז פועלת החווה לפתח טכנולוגיות אגרו טכניות לשיפור שיטות הגידול וכן יישומים בתחום טכנולוגיית המזון. שיטת הגידול האורגנית מאפשרת לצרכנים ליהנות מצבר שגודל ללא ריסוסים, ללא חומרי הדברה וכן ללא כימיקלים.

שורות צבר בחוות אורלי. צילום שחר בלום

משפחת בלום, נועם ובנו שחר, הקימו במדבר, בין דימונה לירוחם, חווה חקלאית אורגנית לגידול צבר. החווה מתפרסת על-פני 1,200 דונמים וצפויה לספק כ-אלפי טונות בשנה, לישראל וליצוא. לחווה יש יחידת מחקר ופיתוח המיועדת לתחומי תעשיית המזון וכך היא מפתחת מוצרים ייחודיים כגון: כגון אבקת סברס מיובשת בהקפאה כתוסף תזונה, משקה סברס קפוא 100 אחוז פרי לשימוש בייתי, ארטיק סברס, קוביות סברס קפואות, ריבות ,ממרחים ועוד.

השימושים האפשריים לפרי הצבר הם נרחבים: אפשר לשלבם בסלט, כמוצר בסיס ליצור רטבים, להכנת מרקים, תבשילים שונים, חטיפים, משקאות (שייקים וברד), קינוחים, ועל כן מהווים מרכיב עיקרי בתפריט התזונתי.
ניתן לצרוך אותו כטרי, קפוא, מבושל, וגם מיובש כאבקה (טכנולוגיה פורצת דרך של ייבוש בהקפאה, אשר פותחה ביחידת הפיתוח של החווה בעמל ובהשקעה רבה כתוסף מזון משומר, תוך שמירה על הערכים התזונתיים של הפרי.

הסברס מהווה מקור מצוין לסיבים, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחלבונים, לצד נוגדי חמצון שונים – ומכאן שגלום בהם פוטנציאל מצוין להשתלבות בכל תפריט מאוזן.

בתרבות העממית זכה באופן מסורתי הצבר למקום של כבוד כאשר יוחסו לו סגולות רפואיות שונות, בין היתר פעילויות פרמקולוגיות אפשריות שונות הכוללות תכונות נוגדות חמצון, פעילות אנטי סרטנית, פעילות אנלגטית (נוגדת כאב), חולי דלקת פרקים וחולי מחלת המעיים קרוהן מדווחים על הקלה בכאבים בעקבות שתיית מיץ הצבר.
הירק משפר את פעילות מערכת השתן ואף מקל על הגוף במצב של עצירות, כי הסיבים המצויים בו מעודדים את המעיים לפעילות. מסייע במניעת עלייה במשקל, מגביר את האנרגיה בגוף, מאזן את החומציות ברירית הקיבה, מפחית צרבות, יעיל נגד כיבים וטחורים, משפר את פעילות הכבד ומחזק את המערכת החיסונית, מסייע לטיפול בהשמנת יתר, פעילות אנטי ויראלית, מסייע באיזון רמות הסוכר בדם ומאבק במחלת הסוכרת ויש לו השפעה חיובית על רמות הכולסטרול הטוב מול הרע בדם.
• את מוצרי חוות צברי  ניתן להשיג ברשת ניצת הדובדבן, טבע קסטל ובחנויות טבע ברחבי הארץ.
• החל מה 1.7 ניתן יהיה להשיג גם את משקה הסברס האדום הקפוא בבקבוק גם ברשת טיב טעם .

חוות צברי אורלי:
שחר בלום, נייד 058-4707070
חוות צברי אורלי כביש 204 (דימונה-ירוחם)
אתר אינטרנט www.ocf.co.il

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות