שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יוצאים לטייל עם הילדים בקיץ ללא תשלום

במסגרת שבת ישראלית

סיורים מודרכים, סדנאות, גלריות, סיורים בטרקטורים, תצוגות אורקוליות, ביקורים באתרי מורשת ובמוזיאונים היסטוריים ושלל פעילויות ואפשרויות בילוי ללא תשלום לכל בני המשפחה, בעשרות אתרי מורשת בכל רחבי הארץ.
כל הפעילויות מתקיימות במסגרת ״שבת ישראלית״, ביוזמת משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור, באמצעותה נפתחים אתרי המורשת והמוזיאונים ללא עלות ומציעים פעילויות תוכן ורוח מקומיות ברחבי הארץ במהלך סופי השבוע.
מידע על כל האתרים והפעילויות המתקיימות בשישי ושבת ניתן למצוא בקישור : https://tinyurl.com/h87bk7e5

אחוזת דוברובין – גליל עליון
אחוזת דוברובין היא פינה קסומה בלב מטעי המושבה יסוד המעלה. ביקור באחוזת דוברובין, כולל סיור בחצר איכרים משוחזרת בלב מטעי המושבה השומרת על אווירת ארץ ישראל הקסומה, היכרות עם סיפור האנשים שהחליטו להשתקע ולהשריש שורשים על שפת אגם החולה.
הסיור בתצוגות הבית, בין החפצים למסמכים והתמונות, מפגיש עם דמויות הראשונים וסגנון חייהן. האתר שוקם ושוחזר למען ישמש עדות לחיי האיכרים בימי העלייה הראשונה.
באתר המשוחזר:
באר אנטיליה ייחודית
בוסתן פורח בצמחי ארץ ישראל
צפייה בתכנית אורקולית מרגשת בתמונות והמחזה
תצוגות שונות – חפצים מ”עליית הגג”, מסמכים ותמונות.
“דרך הלחם” – תהליכי גידול הדגן
מים שישי שבת במסגרת שבת ישראלית – 10:00 – 13:00 מותנה בהרשמה מראש
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
במושבה יסוד המעלה, גליל עליון
לפרטים: https://www.dubrovin-farm.com/

תחנת הרכבת ההיסטורית בצמח
סיור בתחנת הרכבת ההיסטורית של צמח, שהינה תחנת קצה מהחשובות בקו "רכבת העמק" המיתולוגית. התחנה שוחזרה והפכה להיות לאחד האתרים הייחודיים והמרתקים בצפון. סיפורה של תחנת צמח, שזור בסיפורה של "רכבת העמק", שתרמה לפיתוחה של הארץ במחצית הראשונה של המאה ה-20. בתחנה ניתן לחזות לראשונה בדגם משוחזר של "הקרונוע האווירי" (קרון – מטוס) שהיה לפלא טכנולוגי בראשית המאה על קו "רכבת העמק" ובסוף המסע, יתקיים סיור במוזיאון הממוקם במגדל המים הכפול, שם יוקרן סרט ותערוכה ייחודית.
יום שישי סיורים מודרכים בשעות: 09:30 ו 11:30
יום שבת סיורים מודרכים בשעות: 09:30 ו 11:30 בחודשי הקיץ יתקיימו גם סיורי לילה
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
תחנת הרכבת העות'מנית בצמח
לפרטים: 050-5656291 / 04-6653786
zemachtrain@kinneret.ac.il

השבת השחורה בקיבוץ יגור, עמק זבולון
סיור בסליק הגדול של ההגנה בקיבוץ יגור ושירת רבים- בתוך הסליק.
קיבוץ יגור החוגג 100, מציין 76 שנה ל'השבת השחורה'
לפני 76 שנה, ב 29.6.46, הקיפו 4,000 חיילי הדוויזיה השישית של השלטון הבריטי את קיבוץ יגור, שלחו למעצר את כל הגברים וחיפשו נשק ברחבי הקיבוץ עם מגלי מתכות. הסליק הגדול של ההגנה ועוד 32 סליקים קטנים נחשפו. בסיור בסליק, המבקרים יחשפו לסיפור על ההתמודדות של הנשים, הנוער והילדים ולסיום, נשיר משירי התקופה וגם מנופי יורם טהרלב ז"ל, ששב לאדמת יגור- בה נולד, עם נוגה ישורון וענת עוגן.
בשישי ושבת של סוף יוני: 24-25.6.22 ובתחילת יולי- 1-2.7.22
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
קיבוץ יגור, עמק זבולון
לפרטים: https://tickchak.co.il/16163

נהריים בגשר
לילות גשר, סיורי עששיות בשעות הערב, סיור חוצה גדר ונקודת תצפית פנורמית אל מול ירדן, לצד סיפורה של תחנת הכוח "נהריים" שהוקמה על ידי פנחס רוטנברג ואת סיפורם המיוחד של חלוצי גשר שהתיישבו במקום את ביתם ולחמו בעוז על נקודה זאת במלחמת העצמאות.
עם רדת החשיכה, חוצים את גדר הגבול, מלווים בעששיות. עוברים דרך החאן הממלוכי מן המאה ה-14 ומגיעים אל גדת נהר הירדן ושלושת הגשרים ההיסטוריים, הנטויים מעליו.
שישי- שבת בשעות 11:00, 12:30
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
אתר נהריים בגשר
לפרטים: www.Naharayim.co.il

חצר ראשונים קיבוץ עין שמר
סיור בחצר הקסומה של ראשית הקיבוץ ובמוזיאון ההיסטורי, לצד הדרכה חווייתית על פעילות החלוצים, הכוללת תחפושות ועבודות של פעם, כגון כביסה בגיגית, הקמת אוהל ועוד.
שישי- שבת
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
קיבוץ עין שמר
לפרטים: mailto:https://tickchak.co.il/shabat_israelit?ref=nwc

מחנה המעפילים עתלית
שיקום ושחזור של מחנה המעצר הבריטי על גדרות התיל, מגדלי השמירה, צריף המיון, צריף החיטוי וצריף המגורים שבו; הקרנת סרט על פריצת הפלמ”ח למחנה באוקטובר 1945; “בנתיבי העפלה” – מאגר מידע ממוחשב המכיל את שמותיהם של מעפילים, פעילי העפלה ומתנדבים, וכן מידע מקיף הנוגע לתקופת ההעפלה בזמן שלטון המנדט הבריטי בארץ; אונייה בה עורכים סיור חווייתי להדמיית מסע בים הממחיש את התלאות שעברו המעפילים בדרכם לארץ ישראל.
בשנה האחרונה הובא לאתר מטוס קרטיס C-46, מדגם זהה למטוס שהביא ארצה את המעפילים מעיראק במסגרת מבצע מייקלברג בשנת 1947.
ימי שישי ושבת
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
עתלית
לפרטים: https://tickchak.co.il/16282

בית סבתא צילה – מרכז מבקרים לשימור המורשת ביבנאל
ברחובה הראשי של יבנאל נמצא אחד המקומות המיוחדים והאותנטיים באזור הכנרת והצפון – "בית סבתא צילה". הבית נבנה מאבן בזלת בתחילת המאה ה-20 ונקנה על ידי ברוך וצילה ליפשיץ, בניהם של מייסדי יבנאל. לצילה וברוך ליפשיץ נולדו חמישה ילדים. הבנים המשיכו להתגורר ביבנאל וקיימו את משק ההורים. עם השנים הזוג נפטר, אך ההיסטוריה שלהם עדיין חיה וקיימת בזכות מרכז המבקרים המיוחד שהוקם בביתם.
הבית הוא אחד ממבני האיכרים המוקדמים של המושבה יבנאל ומשמש כיום כמרכז לשימור המורשת, המנסה להמחיש את אורח חיי האוכלוסייה בתחילת המאה ולספר את סיפור ההתיישבות שקרם עור וגידים באותן שנים. במבנה המרשים ניתן לצפות בכלים הישנים, בממצאים מיוחדים שנמצאו באזור ובהקרנת סרט המספר את סיפורה של המשפחה כמייצג את סיפורן של המשפחות הראשונות, הימים הראשונים של הישוב ותחילת הקמתו וייסודו.
דליה ויובל ליפשיץ, נכדיהם של האיכרים המייסדים, דאגו לשימור המבנה שנחנך בשנת 2015. כיום, מתקיימים ביקורים מוסברים, מוקרן סרט העוסק בתולדות המשפחה, סיור בבית ואירוח מלא. מתי? בכל שישי ושבת בין השעות 10:00-13:00
ללא תשלום במסגרת "שבת ישראלית"
מרכז מבקרים לשימור המורשת ביבנאל
לפרטים: https://tickchak.co.il/16159

מוזיאון העיר נתניה-חוויה עם מורשת לכל המשפחה
המוזיאון מספר את סיפורה של עיר היהלומים והקיט שהוקמה כמושבת פרדסים על חולות זהובים בכוחה של היוזמה הפרטית והייתה אבן שואבת למעפילים המתדפקים על שערי הארץ כמו לעולים רבים הנוהרים אליה עד היום .למוזיאון צוות מורי דרך המתמחה בסיורים באתרי המורשת והטבע ובסיורים בשוק האוטנטי
הסיור כולל שעת סיפור, מופע של חיות ,הצגות, מסלולי ניווט ,מתחפשים ומצטלמים (רק בשישי) סדנאות יצירה משחקי תאטרון ערכת משחקים של פעם ,סדנאות צילום, סדנת סטיילינג נוסטלגי לסבתא
למבקרים בשבתות בקיץ: יציאה מן המוזיאון לסיורים תאטרליים באתרי המורשת, סיור ממוזיאון למוזיאון ,סיור להכרת הגרפיטי ועוד
ימי שישי מ9.00-12.00,שבת מ10.00 13.00
ללא עלות במסגרת שבת ישראלית
רחוב מקדונלד 3, נתניה
לפרטים: tickchack.co.il/16158

בית האוסף "קיבוץ של פעם" – מרכז המבקרים של יד מרדכי
קיבוץ יד מרדכי הצליח לשמר ולשחזר את חיי הקיבוץ של פעם והמבקרים יכולים לחזור בגלגל הזמן אל ימי תחילת הקיבוץ לפני קום המדינה בבית האוסף – "קיבוץ של פעם". בתחנה זו משתתפים המבקרים בפעילות חווייתית באווירה של חזרה בזמן נוסטלגית אל ראשית ימי הקיבוץ. הזיכרונות, החפצים והסיפורים מצליחים לשעשע ולהצחיק את המבוגרים והצעירים כאחד. הצעירים לומדים להכיר חפצים שאינם קיימים עוד בחיי היום יום של העולם המודרני.
בכל שישי ושבת בין השעות 10:00-13:00
ללא עלות במסגרת שבת ישראלית
מרכז המבקרים יד מרדכי
לפרטים:


בית הדבורה והדבש – מרכז המבקרים יד מרדכי
מסע אל עולמן הקסום של הדבורים. עולם של סדר מופתי, חריצות, נאמנות מוחלטת והיררכיה מתוחכמת. דבוראי לבוש חליפה, יקבל את פניכם ומאחורי חלון זכוכית מיוחד ואטום, יפתח לנגד עינכם כוורת פעילה, הומה ורוחשת באמצעותה נוכל ללמוד ולהבין מקרוב את דרכי הפעולה של הדבורים במקומן הטבעי ולהציץ אל נבכי עולמן הסודי והקסום. לאחר מכן, סיור ברחבי הקיבוץ, מתוך טרקטור רתום לעגלה, צפייה מזווית חדשה ומעוררת השראה בתחומי המשק החקלאי.
למידה על הרפת ותהליך החליבה, על גידולי השדות והפרדסים, כיצד משתלבים חיי המשק בחיי בני הקיבוץ ולמידה דרך התחנות הללו את סיפורה של יד מרדכי.
בכל שישי ושבת בין השעות 10:00-13:00
ללא עלות במסגרת שבת ישראלית
מרכז המבקרים יד מרדכי
לפרטים:

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות