שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אבטיח על הסכין

העונה של הפרי הכי ישראלי בעיצומה

בישראל מגדלים מדי שנה 150 אלף טון אבטיחים למאכל, על פני כ-23 אלף דונם. האבטיחים כולם מיועדים לשוק המקומי ורובם ללא גרעינים (זרעים).
הישראלי הממוצע אוכל מדי קיץ כ-20 ק"ג אבטיח.
דנה שטיין מבעלי "שדה ירוק" משק אורגני בבית יהושע : "העונה של הפרי הכי ישראלי בעיצומה, ואנחנו פה כדי לנפץ חלק מהמיתוסים סביב האבטיח ולספר על היתרונות הבריאותיים שלו".

הפרי האדום שייך למשפחת הדלועיים והוא מגיע במקור מאזור מצרים. תכולת המים בו  92 אחוזים, והסוכר 7 אחוזים. הוא מכיל סיבים תזונתיים רבים וכמעט ואין בו שומן.

אבטיחים לשדה ירוק משק אורגני בבית יהושע. צילום הילה קורן

לאבטיח מס' יתרונות בולטים:
ליקופן בשפע – האבטיח מכיל כמות גבוהה של ליקופן, שהוא פיגמנט מסוג קרוטנואיד בצבע אדום ונחשב נוגד סרטן. הליקופן אינו מיוצר בגוף ומגיע אלינו ממקור אקסוגני ובפרוסה בינונית של אבטיח אפשר למצוא 12.9 מ"ג ליקופן.
במחקרים אחרונים נמצא כי ליקופן יכול להגן מפני סוגי סרטן מסוימים כמו סרטן הערמונית, הקיבה והריאות.
מינרלים וויטמינים – האבטיח עשיר בוויטמינים כמו ויטמינים A,B ו-C והוא מכיל כמויות גדולות של אשלגן, מגנזיום וסידן.
חיזוק חיסוני – אבטיח מכיל כמות יפה של ויטמין C , נוגד חמצון חשוב שמחזק את מערכת החיסון.
האבטיח מכיל גם את הקרטנואיד בטא קרוטן, שהוא נגזרת של ויטמין A המחזק את מערכת החיסון ומגן מפני השמש, מהווה גם מקור של חומצה אמינית חשובה הנקראת L CITRULLINE העוזרת לוויסות לחץ הדם בגוף ומכיל כמות יפה של אשלגן ומעט נתרן, המסייעים לאיזון לחץ הדם.
הסדרת מערכת העיכול והרזיה – האבטיח מסייע לבעיות עיכול ועצירות בזכות כמות גדולה מאוד של נוזלים וסיבים תזונתיים. הוא יכול להשתלב בתפריטים של ירידה במשקל, אם לא מגזימים בכמות.
ב-100 גרם של אבטיח יש 45 קלוריות.
לסכרתיים, במצבי טרום סוכרת ועבור אנשים המכורים לסוכר. מומלץ לבחור באבטיחים עם גרעינים העשירים במגנזיום, ברזל וחומצה פולית. הגרעינים דלים בקלוריות, כל עוד הם נאכלים בצורתם הטבעית וללא תוספת של מלח ושמן כפי שהרבה אנשים נוהגים לאכול.

משק "שדה ירוק" בבית יהושע הוא משק אורגני הקיים מעל לעשור, בניהולם של שני האחים דנה וקובי שטיין, המגדלים אבטיח אורגני בשדות של המשק.

משק אורגני שדה ירוק : בית יהושע – השני 1 טלפון , 09-8999878
גבעתיים- אנצו סירני 2 טלפון 03-7518484
https://www.sadeyarok.co.il/

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות