שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אושר בטרומית: חנויות גדולות יוכלו למכור אלכוהול גם אחרי 23:00 בלילה

בני דורון – דובר מליאת הכנסת.

דוברות הכנסת (מליאה):
אושר בטרומית: חנויות גדולות יוכלו למכור אלכוהול גם אחרי 23:00 בלילה, במידה והוא חלק מקנייה גדולה.
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק רישוי עסקים, תיקון – מכירת יין ומשקאות אלכוהוליים בחנות גדולה( התשפ"ב-2021 –של אורי מקלב וקבוצת חברי הכנסת. 16 חברי כנסת תמכו בהצעה מול 2 שהתנגדו והיא תועבר לוועדת הכנסת.
מוצע לקבוע הסדרים שונים שיקלו במעט את האיסור הקיים על מכירת אלכוהול לאחר השעה 23:00 בחנויות גדולות. מוצע כי מכירת יין בחנויות גדולות תתאפשר אחרי השעה 23:00. כמו כן, מוצע לקבוע כי בחנויות אלה, שלרוב אינן נמצאות במרכזי הערים, יהיה ניתן לרכוש משקאות אלכוהוליים אחרים גם לאחר השעה 23:00, בתנאי שהרכישה תכלול מוצרים נוספים בשווי כפול או יותר משווי האלכוהול. זאת כדי לאפשר קניית משקאות אלכוהוליים כאשר קנייתם מהווה חלק מקניית מצרכים שגרתית עבור משק הבית.
מוצע לחייב את החנויות הגדולות בדיווח על שיעורי קניית המשקאות המשכרים לאחר השעה 23:00 ,ולאפשר לשר לקבוע כי ההסדרים האמורים לא יחולו על חנויות גדולות בהן שיעורי מכירת המשקאות בשעות הלילה גבוהים.
בדברי ההסבר להצעה נכתב: " בשנים האחרונות, בעקבות עלייה בשתיית אלכוהול מופרזת ותופעת השכרות בעיקר בקרב צעירים, בני נוער ובליינים, שטומנת בחובה סכנות בריאותיות ובטיחותיות, תוקן חוק רישוי עסקים, ונקבע בו איסור על מכירת משקאות משכרים לאחר השעה 23:00. החוק נועד לצמצם מכירה ושתייה של אלכוהול בשעות הלילה. עם זאת, החוק גורם לפגיעה בצרכנים רבים שעורכים קניות, שהמשקה האלכוהולי אותו הם מעוניינים לרכוש, אינו מיועד לשתייה מידית, אלא לשימוש בסעודות שבת וחג, לצורך בישולים, או לצרכי דת כגון עריכת קידוש בשבת והבדלה במוצאי שבת.
בשנים האחרונות, כדי להקל את העומס ולהקל על קונים שעובדים או לומדים בשעות היום, החלו סופרמרקטים לפתוח את שעריהם גם בשעות מאוחרות, בעיקר בימי חמישי וערבי חג. קונים רבים שעורכים קנייה גדולה וממתינים במשך שעה ארוכה לעריכת חשבון, נדהמים לגלות כי אם החשבון בקופה הסתיים דקה לאחר השעה 23:00, הם אינם יכולים לרכוש את המשקאות האלכוהוליים שנועדו לשבת ולחג והם נאלצים להשיבם למדפים ולחזור שנית בשעות היום על לרכוש אותם."
בני דורון – דובר מליאת הכנסת.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רוזנר יהודה

    ההצעה היא להעצמת המכירות בסופרים שרוצים למכור כמה שיותר הסופרים יעשו הכל להסתיר המכירות כי אם ימכרו יותר מדי החוק יחזור ולא יהיה מכר.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות