שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מכירת יינות ברשתות השיווק בערבי שבת וחג גם לאחר 23:00

בתיאום משרדי הכלכלה והבט"פ:

ועדת השרים אישרה את הצעת החוק של ח"כ אורי מקלב המאפשרת מכירת יינות ומיץ ענבים בערבי שבתות וחגים גם לאחר השעה 23:00 בכדי לאפשר לצרכנים להשלים את קנייתם ברשתות השיווק

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר את הצעת החוק של חבר הכנסת הרב אורי מקלב המאפשרת מכירת יינות ומיץ ענבים בערבי חגים ושבתות גם לאחר השעה 23:00.

כיום החוק אוסר מכירת מוצרים אלכוהוליים ברשתות השיווק לאחר השעה 23:00. צרכנים רבים המקיימים את קנייתם ערב שבת או חג בעיקר ברשתות השיווק הגדלות אינם יכולים לרכוש יין לקידוש למרות שהמרכולים פתוחים עד לשעות המאוחרות והם אינם רוכשים את המוצרים לשימוש מידי אלא לביתם. על פי הצעת החוק שאושרה להמשך הליכי חקיקה ומתואמת עם משרדי הממשלה תתאפשר מכירת יינות ואו מיץ ענבים ברשתות השיווק גם לאחר השעה 23:00 וההגבלה הקיימת כיום בחוק תחול רק מהשעה 01:00.

'החוק גורם לפגיעה בצרכנים רבים שעורכים קניות, שהמשקה האלכוהולי אותו הם מעוניינים לרכוש, אינו מיועד לשתייה מידית, אלא לשימוש בסעודות שבת וחג, לצורך בישולים, או לצרכי דת כגון עריכת קידוש בשבת והבדלה במוצאי שבת. בשנים האחרונות, כדי להקל את העומס ולהקל על קונים שעובדים או לומדים בשעות היום, החלו סופרמרקטים לפתוח את שעריהם גם בשעות מאוחרות, בעיקר בימי חמישי וערבי חג' נכתב בהצעת החוק.

קונים רבים שעורכים קנייה גדולה וממתינים במשך שעה ארוכה לעריכת חשבון, נדהמים לגלות כי אם החשבון בקופה הסתיים דקה לאחר השעה 23:00, הם אינם יכולים לרכוש את המשקאות האלכוהוליים שנועדו לשבת ולחג והם נאלצים להשיבם למדפים ולחזור שנית בשעות היום על לרכוש אותם. לנוכח האמור, מוצע להוסיף חריג בחוק, לפיו תותר מכירת יינות גם בשעות הלילה, שכן צעירים ובליינים שמעוניינים להשתכר, שותים משקאות אלכוהוליים אחרים ואינם משתמשים בדרך כלל ביינות. כתב ח"כ הרב אורי מקלב בהצעת החוק.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות