שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שלמה גרדמן סגן נשיא איגוד FIJEV

איגוד היין הבינלאומי היוקרתי

איגוד עיתונאי היין הבינלאומי FIJEV – The International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers בחר בשלמה גרדמן לסגן נשיא האיגוד. זו גם הפעם הראשונה שנציג ישראלי נבחר לשמש בהנהלת האיגוד.
גרדמן, איש הייטק ותיק ויו"ר פורום מנכ"לי ההייטק של ישראל, התאהב בעולם היין לפני כ- 20 שנה,

שלמה גרדמן בטעימה מקצועית

והחליט להתמקצע בתחום. במהלך השנים העמיק את הידע המקצועי שלו בתחום היין בארץ ובעולם. גרדמן בוגר בהצטיינות של התוכנית המתקדמת ליין בביה"ס הבריטי WINE & SPIRIT EDUCATIONAL TRUST, קורסים בתרבות היין וכן השתלמויות בטעימות טכניות, שיפוט יין וגידול גפנים בהובלת מומחי יין וייננים מובילים כעידו לוינסון, יינן ראשי של יקבי ברקן וגראז דה פאפא, ערן פיק, יינן ראשי ומנכ"ל יקב צרעה וחיים גן, מנכ"ל איש הענבים.
גרדמן הוא גם בוגר קורס בן שנה לייצור יין בהנחיית ניר שחם בביה"ס לייצור יין ביקב שורק ושופט יין בתחרויות היין הבינלאומיות TERAVINO.

במהלך השנים ביקר גרדמן בכ-300 יקבים ב-30 אזורי יין שונים בעולם, וכדי להמשיך ולקדם את ידיעותיו והבנתו בעולם היין הקים קבוצת טעימה מקצועית הנפגשת בקביעות מדי חודש וכוללת כמה מטובי המומחים ליין בישראל, ייננים ושופטי יין.

גרדמן עוסק בכתיבה עיתונאית כבר למעלה 25 שנה, בשנת 2009 הקים את אתר חדשות ההייטק Chiportal בו הוא משמש כמו"ל ועורך ראשי. משנת 2012 גרדמן כותב על יין, וכתבותיו מפורסמות באתרי היין המובילים של ישראל בינהם "איש הענבים", "אכול ושאטו" ו- "Wines Israel " של ישראל פרקר. בנוסף, יזם מדור יין בשם "פניני הכרם" באתר ההייטק Chiportal בו הוא סוקר יקבים ישראלים במטרה לחשוף את יקבי ישראל בפני אנשי תעשיית ההייטק.

איגוד עיתונאי היין הבינלאומי (FIJEV) הוקם בצרפת ב-1987 במטרה לקדם קשרים בין עיתונאי יין וסופרים בכל העולם וכדי לשמור על הגינות הכתיבה המקצועית בנושא יין. באיגוד חברים כיום כ-200 עיתונאים מכ-60 מדינות ברחבי העולם. נשיא הארגון הוא וולפגנג יונגלאס Wolfgang Junglas)) עיתונאי יין ותיק מגרמניה, ובעל תכניות טלוויזיה בנושא יין.

שלמה גרדמן: "אני שמח שנבחרתי להנהלת איגוד עיתונאי היין הבינלאומי ומודה לכל מי שתמך ובחר בי. הסכמתי להצטרף להנהלה כדי לפעול לקידום תעשיית היין הישראלית בזירה הבינלאומית. יש לנו היום בישראל ייננים מוכשרים המייצרים כאן ינות מצוינים אך ישראל עדיין לא מוכרת בעולם כמעצמת יין ועלינו לפעול לקבלת הכרה בינלאומית. במסגרת תפקידי אפעל להבאת משלחות של עיתונאי יין מכל העולם כדי שיחוו בעצמם את האיכויות של יינות ישראל. אני מאמין כי החוויה האישית בתוספת הכתבות שיפרסמו חברי האיגוד יסייעו לנו להפיץ את בשורת היין הישראלי ברחבי העולם".

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות