שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יינות מגאורגיה בטעימה בתל אביב

יקב Georgian Royal Wine

ישראל פרקר
לאחרונה יינות מגאורגיה הגיעו לטעימה גם בתל אביב. דויד גולן, יליד גאורגיה השותף בייבוא ומשווק בארץ את יינות היקב Georgian Royal Wine שהוא אחד מהיצרנים המובילים של יינות גאורגים איכותיים, שמוצריו ונלגמים ביותר מ-20 מדינות ברחבי העולם.
זהו יקב משפחתי שהוקם בשנת 2011 על ידי ד"ר רוואז קאראלשווילי , רופא שהחליט לבצע הסבה מקצועית. ביקב מייצרים יינות מזנים שונים וגם יינות כשרים בהשגחת רבנים.
הסקרנות משכה גם אותי לטעום יינות אלה והגעתי לחנות היין "אדום רוזה לבן" ברחוב אבן גבירול 54 , לערב הטעימות.
דויד עמד בפתח החנות מזג את היינות לכוסות המתעניינים והסביר בידע רב , לטועמים, את מוצא היינות והזנים מהם יוצרו.
במדינת גאורגיה הגובלת ברוסיה, אזרבייג'ן, ארמניה וטורקיה יש 10 אזורי יין עיקריים ובהם גדלים כ500 זני ענבי יין. (זו לא שגיאה. לפני מספר שנים ביקרתי בגאורגיה כאורח משרד התיירות וביקרנו שם ביקבים שונים וגם באתרי מחקר וגידול גפנים ממאות זנים)
בשנת 2015 ארכיאולוגים גילו בדרום מזרח המדינה כלי חרס (קווברי) המכילים שאריות של זרעי ענבים מעובדים. חוקרים תארכו את החפצים הללו לשנת 6000 לפני הספירה.
4 יינות כשרים הוצגו לטעימה התל אביבית:
1. ספראווי אדום
2. אלאזני וואלי אדום
3. ציננדאלי לבן
4. רוזה חצי יבש
וגם 5 יינות לא כשרים -פרימיום:
1. ספראווי קווברי יין אדום יבש – 2018.
2. קיסי קווברי – 2018 יין כתום יבש.
3. חוונצ'קארה יין אדום חצי מתוק מלך היינות בגאורגיה.
4. קינדזמראולי יין אדום
5. מוקוזאני יין אדום יבש.
חלק מהיינות יוצרו בשיטה מערבית עם תסיסה במכלי נירוסטה והיו גם כאלה, שחלק מהזמן תססו בשיטה המסורתית בתוך כדי חרס השקועים באדמה.
אהבתי במיוחד את יין הרוזה הכתום קיסי קווברי. היין תסס והתיישן בכלי חרס גדול 5 חודשים, מתחת לאדמה. הענבים שנסחטו הוכנסו לקווברי עם גבעולים, זרעים וקליפות. תהליך התסיסה ארך כשבועיים, במהלכם עורבב היין ידנית שלוש פעמים ביום. לאחר מכן היין נשאר בקווברי ליישון למשך 5 חודשים. לבסוף היין שהה בחביות עץ קטנות לתקופה קצרה. ליין היה טעם מאוד ייחודי ומעניין ושמתי לב שחלק מטועמיו אף רכשו אותו.
אהבתי גם את חוונצ'קארה יין אדום חצי מתוק, ייחודי, מענבי 50% אלכסנדרולי 50%, Mujuretuli בציר ידני של הענבים בבשלות מאוחרת. לאחר ריסוק עדין והפרדה מהשזירות היין תסס במכלי נירוסטה. לאחר מספר ימי השרייה על הקליפות לקבלת צבע, טעמי הפרי והגעה לרמה רצויה של המתיקות, התסיסה נעצרה בקירור כדי לשמר את המתיקות הטבעית. ליין יש ארומה נעימה של פירות אדומים ובטעם היין חשים שילוב של מתיקות עדינה וחומציות.
טעמתי עוד ועוד וגם נחתי בין לבין, כדי להתרכז בתחושות הטעימות.
על היינות הגאורגיים שהגיעו לארץ אפשר למצוא מידע רב באתרי: https://www.winesisrael.com/49911/
פרטים נוספים דויד גולן ישמח לתת בטלפון 052-3828547. הוא ישמח כמובן להיפגש עם המעוניינים, להטעים את היינות , להשתתף בערבים מיוחדים ולהציג את היינות הגאורגיים לחובבי היין המעוניינים ללגום יינות מזנים מעניינים שלא מוכרים להם. מעניין !!!
לחיים !!!
הכתבה בפייסבוק עם תמונות מהאירוע.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות