שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל יינות לבנים חוזר

במרינה בהרצליה

פסטיבל "White" חוגג את שנתו ה-14 עם עשרות יינות לבנים וסמוקים מהארץ והעולם. בפסטיבל צפויים להשתתף אלפי אורחים מכל רחבי הארץ שיגיעו ליהנות מטעימות של יותר מ-120 יינות, מתחם אוכל, מוזיקה שמחה ועוד הפתעות רבות.
בפסטיבל משתתפים היקבים הגדולים, יקבי הבוטיק קטנים והיבואנים המובלים שיציגו את התוצרת המקומית ומיטב יינות העולם, לצד שחקני חיזוק חדשים שיחשפו, כמדי שנה, את השפע ומגוון הזנים והסגנונות שיש ליינות לבנים, סמוקים ומבעבעים להציע.

בין המשתתפים:
יקב כרמל, צור סוכנויות, יקב בנימינה, יקב ברקן, יקב סגל, חברת הכרם, יקב שילה, יקב פסגות, יקב טפרברג, נתיב יין, אקרמן , יינות Fantini של היבואן Tsilinsky, שקד-דרך היין, ועוד רבים וטובים.

יינות חדשים המושקים בפסטיבל, לדוגמא: בדוכן של חברת אקרמן תמצאו, פנפולדס קונונגה היל שרדונה, בציר חדש של המטואה סוביניון בלאן ועוד..

הפסטיבל נערך בהפקה ובארגון החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה ומרכז 'איש הענבים', בשיתוף מגזין 'יין וגורמה'.

עפרה בל, יו״ר החברה לפיתוח תיירות וסגנית ראש העיר הרצליה: ״פסטיבל יין White השנתי הוא חגיגה לחובבי היין הלבן. האווירה, המוזיקה, עשרות היקבים ומאות היינות שלוקחים חלק בפסטיבל מספקים חוויה מהנה לאורחי הפסטיבל. גם השנה, הפסטיבל יתקיים במקום הראוי ביותר עבורו – במרינה הרצליה – הגדולה המזרח התיכון. בין שלל הסירות והיאכטות, אל מול הים התיכון והשקיעה. אני מזמינה את הציבור להגיע וליהנות בפסטיבל הקרוב״.

חיים גן מ'איש הענבים': "העלייה הדרמטית בצריכת יינות לבנים וסמוקים בישראל בעשור האחרון היא ההוכחה לבגרות הצרכן הישראלי. יקבים רבים הטמיעו את הידיעה, שבקיץ שלנו שותים יין לבן וסמוק. יבואנים ממשיכים לאתגר את הצרכן במגוון מכובד של יינות לבנים מרחבי העולם, וההיצע של יינות אלה בארץ עולה בהתאמה, עם מגוון חדש של זנים מקומיים והקפדה על יינות עילית".

הפסטיבל ייערך ברחבת המרינה בהרצליה בימים רביעי וחמישי ה-22-23.6, בין השעות: 18:00-23:00
מחירים: בקופות האירוע: 115 ₪ | ברכישה מוקדמת: 89 ₪
תושבי הרצליה: 89 ₪ בקופות האירוע | ברכישה מוקדמת 69 ₪
ברכישה טלפונית: 03-5180533 או דרך האתר

white פסטיבל- צילום תום גץ

עובדות מעניינות על יין לבן:
• קשה יותר לייצר יין לבן מאשר יין אדום, זאת בשל הצורך בתהליכים מורכבים מהבציר ועד הבקבוק.
• בשנים האחרונות חל שינוי ביחס הישראלים ליין הלבן. צריכתו גדלה בהתמדה, ולכן, יקבים מקומיים מייצרים כיום יותר סוגים של יינות לבנים מזנים שעדיין לא גודלו בארץ.
• כתוצאה מהחוסר שנוצר ביינות לבנים איכותיים, ניטעים כיום בישראל אלפי דונמים של ענבי יין לבן מזני איכות קיימים ומזנים חדשים.
• מרבית היינות הלבנים המיוצרים בעולם מומלץ לשתות עד שנה ממועד הבציר.
• היין הלבן נפוץ בעיקר במדינות אירופה המרכזית והצפונית.
• יין אדום ניתן להפיק רק מענבים אדומים, ואילו את היין הלבן ניתן להפיק גם מענבים לבנים וגם מענבים אדומים.
• בשנים האחרונות, עקב הגדילה המשמעותית בצריכת היינות הלבנים, היקבים מוכרים את כל מלאי היינות הלבנים עוד לפני העונה החמה.​

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות