שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל היין ה-24 במטה יהודה

בסופי השבוע שבין ה-2-25 ביוני

יקבי אזור יהודה מארחים באפליסיון היין הראשון של ישראל בסופי השבוע שבין ה-2-25 ביוני
בשלל אירועי מוסיקה, השקת יינות חדשים, מפגשים עם ייננים ועוד

מידי יום שישי יתקיימו סיורי יין מודרכים ליקבי הבוטיק באזור

אירוע פתיחה: יום חמישי 2 ביוני בשעה 20:00 במלון יד השמונה עם טעימות ממבחר יינות מ-35 יקבי מטה יהודה

עשרות יקבי הבוטיק של אזור יהודה מתרגשים לחגוג השנה את פסטיבל היין של מטה יהודה.
הפסטיבל מתקיים השנה לראשונה לצד ציון ההכרזה הרשמית וההגדרה המשפטית של מטה יהודה כאפלסיון היין הרשמי הראשון של ישראל.
יקבי הבוטיק ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה הפכו לא מכבר לשם דבר בתעשיית היין הישראלית, סצנת היין האזורית הינה חלק מההיסטוריה של המקום והיקבים הם חלק בלתי נפרד ממרקם המועצה גם בהווה. את החזון ליצור אזור יין ב'לב הירוק' של ישראל מובילה המועצה האזורית מטה יהודה יחד עם חקלאי ויינני היישובים ובשיתוף מחלקת התיירות.

ראש המועצה ניב ויזל: "במשך שנים עבדנו קשה, נטענו כרמים, עיבדנו את האדמה, זרענו את הרעיונות והגשמנו את החזון להפוך את מטה יהודה לחבל היין הראשון והמוביל בישראל- גאווה ישראלית"

השנה, זו השנה ה-24, מציע הפסטיבל חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. האירועים מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין ומלווים במפגשים מקצועיים, השקות של יינות חדשים, אירועי מוסיקה ותרבות ועוד.

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי ה-2.6 החל מהשעה 20:00, בגן התנכ"י של מלון יד השמונה.
באירוע יציגו 35 יקבים מהאזור כולו. המבקרים יוכלו לטעום מבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את הייננים ובעלי היקבים, סביב שולחנות בר עם מוסיקה וליהנות מהאוויר הצלול כיין לנופם של הרי ירושלים אשר מקיפים את המלון הפסטורלי הטובל בירוק.
עלות הכניסה: 60 ₪ כוללת כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

במהלך 4 סופי השבוע שלאחר אירוע הפתיחה (3.6-25.6), תתקיים סדרת אירועי תוכן מגוונים ומרתקים, שיחשפו בפני המבקרים אוהבי היין והקולינריה את המסע המרתק של התפתחות ייננית וחקלאית לצד מפגשים וסיפורים אישיים של האנשים שמאחורי תעשיית היין של מטה יהודה.

ביקב יהודה יושק לראשונה יין מלבק ששהה בחביות עץ 24 חודשים,
ביקב קדמא יוצגו יינות רזרב וגרנד רזרב מבציר 2018, פטי ורדו מבציר 2020 וכן תתקיים סדנת יין ייחודית של ד"ר ארקדי פפיקיאן, שתיקח אתכם אחורה בזמן לתקופות קדומות בהן יצרו יין ותשלב יינות משנים קודמות של היקב לצד יינות עכשווים.
ביקב הדר תנגן רביעיית טוסקניני יצירות מאת מנדלסון, פיאצולה ודבוז'אק, על המרפסת רחבת הידיים שצופה לכרמים וגם יערכו טעימה מודרכת של יינות רוזה אזוריים בהנחייתה של אשת היין, אורית גריבויים- לירון.
במשק יין הנס שטרנבך יהיו הופעות ג'אז של הלהקות דואו ג'יפסי וספיצ'לס,
יקב עגור יארח למפגש מיוחד את היקבים השכנים – הדר ומטלר וגם יקיימו מפגש בו תתנגן מוסיקת קאנטרי ובלוגראס.
ביקב ברבדו יקיימו מופע עם להקת ג'אז, וביקב צובה וביקב צפרירים יקיימו ערב בשר ויין.
לכבוד חג שבועות, יקיימו בכרם ברק הפנינג שבועות מיוחד, עם בופה חופשי מלא במאכלי חלב, מוזיקה חיה, עמדת קליעת זרים לראש וכמובן יינות היקב במזיגה חופשית.

ב-4 ימי שישי של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים שישלבו ביקור בכ-3 יקבים שונים בכל פעם, עם טיול בין נופיה התנ"כיים של מטה יהודה. עלות סיור: 180 ₪ לאדם.

היקבים המשתתפים בפסטיבל:
יקב נבו, יקב רמ"א, יקב סוסון ים, יקב רביב, יקב קטלב, יקב יהודה, יקב קסטל, יקב צובה, יקב רזיאל, יקב רוגלית, יקב יפו, יקב עמק האלה, יקב צפרירים, משק יין הנס שטרנבך, יקב ספרה, יקב קלע דויד, יקב שריגים, יקב עגור, יקב מטלר, יקב הדר, יקב פלם, יקב טפרברג, יקב צרעה, יקב מוני, יקב קדמא, יקב קלו דה גת, יקב פאר, יקב נבות, יקב כרם ברק, יקב שורק, יקב ברבדו, יקב בזק, יקב בן נון, יקב רד פואטרי, יקב בר גיורא.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9958650
באתר:
www.tour-yehuda.org.il ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה'

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות