שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תחרות 'הקפה הטוב 2022'

לראשונה בישראל - לבתי קלייה ישראליים 

מי קולה את הקפה הכי טעים בארץ?
במטרה להעלות מוּדעוּת לקלייה הטרייה המקומית המצוינת ולהנגיש אותה לקהל הרחב, 'מגזין שותים' עורך תחרות חדשה ויוקרתית, שבה צוות מיומן ומקצועי של 5 שופטים ושופטות יטעמו בטעימה עיוורת, ידרגו וימצאו את פולי הקפה הטריים שהכי קולעים לטעם הישראלי.

לראשונה בישראל: תחרות 'הקפה הטוב' של מגזין שותים – תחרות הקפה השנתית לבתי קלייה ישראלים – יוצאת לדרך, ונפתחה ההרשמה לתחרות.
במסגרת התחרות, שתיערך ב-2 ביוני 2022, צוות שיפוט, מקצועי ואובייקטיבי, יטעם בטעימה עיוורת את כל התערובות וזני הקפה המשתתפים בתחרות, כדי למצוא את הזנים ותערובות הקפה של בתי הקלייה המקומיים הכי טעימים, ושהכי קולעים לטעם של חובבות וחובבי הקפה הישראליים.
מטרת התחרות היא לחגוג את הקלייה הישראלית המצוינת, להעלות את המודעות לקלייה המקומית בקרב הצרכנים ולהנגיש אותה לקהל הרחב. התחרות נערכת בחסות Loveramics וחברת קרמה פלוס.

תחרות 'הקפה הטוב' מיועדת לכל מי שקולה בישראל קפה טוב ומציע אותו למכירה: בתי קלייה מכל הסוגים והגדלים, מותגי קפה, בתי קפה פרטיים שקולים בעצמם, רשתות בתי קפה ואפילו מי שקולה כמויות קטנות בבית – כל עוד הקפה הקלוי מוצע למכירה לקהל הרחב.

התערובות והזנים המובילים בכל קטגוריה יפורסמו ויזכו בתואר 'הקפה הטוב' – חותמת יוקרתית של איכות שיוכלו גם להשתמש בה בפרסומים שונים. זו הזדמנות מצוינת לבתי קלייה ישראליים, קטנים כגדולים, להציג לראווה את הקפה שלהם, לתת לו את הכבוד שמגיע לו ולהגדיל את החשיפה לקהלים חדשים של חובבי קפה בארץ ובעולם.

כל התערובות וזני הקפה שמשתתפים בתחרות יחולקו לקטגוריות בהתאם לסוג הפולים ומקור הקפה. לדוגמה:
בקטגוריה אחת יתחרו כל זני הערביקה מברזיל.
בקטגוריה שנייה יתחרו זנים מאינדונזיה.
בקטגוריה שלישית זנים מקולומביה.
כן הלאה.
תערובות 100% ערביקה יתחרו בקטגוריה משלהן, ובקטגוריה נוספת תערובות עם רובוסטה.
לשם ההוגנות, זני קפה פרימיום (שעולים מעל 200 ש"ח לק"ג) יתחרו בקטגוריה נפרדת.

השיפוט ייערך  ב-2 ביוני 2022 בטעימה עיוורת, בהליך קאפינג (Cupping) עם הספלים המקצועיים של Loveramics.
השופטות והשופטים שיטעמו את כל התערובות וזני הקפה המשתתפים לא יידעו דבר על הקפה שהם טועמים – לא מאיזה בית קלייה, לא את דרגת הקלייה, לא כמה הוא עולה, לא מאיזו מדינה הוא הגיע ואפילו לא אם מדובר בתערובת או בקפה חד-זני.
כל אחד מהשופטים – בלי להתייעץ עם השופטים האחרים – יעניק לכל קפה ציון בין 1 ל-10, לפי ההתרשמות הכללית ורמת ההנאה מהקפה. הציון הסופי של כל זן ותערובת יהיה הציון הממוצע שהוא קיבל מכל השופטים יחד, והמובילים בכל קטגוריה יפורסמו בכל המדיות ויזכו בתואר 'הקפה הטוב' לשנת 2022.

צוות השיפוט האובייקטיבי של תחרות 'הקפה הטוב 2022' מורכב מחמישה שופטים ושופטות מקצוענים, שמאחוריהם שנים רבות של טעימות ועבודה בתחומים שונים ומגוונים של עולם הקפה. יחד הם מייצגים את החך הישראלי של אוהבי הקפה שקצת יותר מבינים ומתעניינים במה שהם שותים. כל השופטות והשופטים אובייקטיביים ולא שייכים או מקושרים לאף אחד מבתי הקלייה שמשתתפים בתחרות.
התחרות מפוקחת על-ידי עו"ד יפעת דניאל.

צוות השיפוט:
אורי קטן – יועץ בתחום הקפה ומעביר הדרכות וסדנאות לבריסטות ולאנשים פרטיים;
מאיה לפידות – כותבת בלוג הקפה caffe-in וחיפאית;
אורלי דוד – סמנכ"לית מכירות ופיתוח עסקי בחברת קרמה פלוס;
אור שיפר – מחברת oroast coffee products, יבואן מכונות קלייה ומטחנות;
יעקב בלומנטל – אומן מיניאטורות, צלם קפה ואוכל, בריסטה ביתי ושותה בין 3 ל-4 ליטר קפה ביום.

ההרשמה לתחרות 'הקפה הטוב 2022' תיסגר ב-25 במאי. וכל הקולים והקולות שעומדים בתנאים כאמור מוזמנים להירשם ולהשתתף בתחרות עם כל הזנים והתערובות שהם גאים בהם, ואפשר להירשם ליותר מקטגוריה אחת.

קישור לפרטים והרשמה לתחרות: https://www.shotim.co.il/the-good-coffee-contest/

הוד אסולין, עורך מגזין שותים וממארגני התחרות: "אנחנו מתרגשים להשיק את תחרות הקפה הראשונה בישראל לבתי קלייה מקומיים, שתעזור להפיץ את בשורת הקפה הטרי כחול-לבן. יש לנו פה תעשיית קפה מצוינת ומתקדמת, וכל אוהבי ואוהבות הקפה בארץ ובעולם צריכים להכיר אותה".

אתר מגזין שותים www.shotim.co.il
פייסבוק
למידע נוסף: הוד – 050-7701188

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות