שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

איגוד הדייגים מסלים את המאבק נגד המדיניות הקיצונית

מחאה מול משרד החקלאות בראשון לציון

 מידע שנמסר מאיגוד הדייגים:

איגוד הדייגים בישראל קיים מחאה מול משרד החקלאות בראשון לציון. במהלך המחאה חסמו הדייגים את הכניסה למשרד בארגזי דגים והניפו שלטים.
האיגוד אשר מייצג 1000 משפחות דייגים יצא במחאה כנגד המדיניות האכזרית ודורסנית של משרד החקלאות שמתבטאת ב"רפורמה" לחיסול הדיג הימי בישראל.
הרפורמה המדוברת היא רק הגבלות מחמירות ואיסורים  שפגעו בענף ובאלפי משפחות שמתפרנסות מהדיג. במקום שהמדינה תתמוך בדיג המקומי ותכונן מדיניות ותוכנית לפיתוח הענף, היא דורסת את הדייגים ומגבירה את הייבוא ממצרים, סניגאל ועזה ומעוד מדינות על חשבון הדיג המקומי, הורידו את המכס על ייבוא דגים, ואין תקציב שיפוי לדייגים.

גיל ססובר יו"ר איגוד הדייגים: "בכל העולם שומרים על הדיג המסורתי, מטפחים אותו רק במדינת ישראל, המקום היחיד בעולם שמשביתים דיג מסורתי.  זו מדיניות. זו החלטה. רבע מיליארד שקל הולך בשנים האלה למגדלי הדגים. ואת הדייגים, אלף משפחות מושלכות לרווחה, למצוקה, לעוני, לחרפה.
זו מדיניות כל כך רעה ואכזרית.
משרד החקלאות צריך להעביר תמיכות אמתיות לדייגים ומשפחותיהם. לא ייתכן שיציעו רק  1,300 ש"ח למשפחה לחודש על אובדן פרנסה.
4500 טון מיובא מעזה ועוד אלפי טונות ממדינות אחרות על חשבון פרנסתם של 1000 משפחות ישראליות שזה עיסוקן היחיד.
אנחנו אחרי שנתיים קשות בהן היה משבר קורונה ונכנסנו למשבר כלכלי עמוק בעקבות האיסורים שצמצמו את הדיג ופגעו לנו בפרנסה. אותם איסורים והחלטות הרות גורל נקבעו בלי לקיים דיון במשרד לקראת הרפורמה. יתרה מכך למשרד אין תכנית אין חזון ואין אג'נדה, ואי לכך הוא נכנע ללחצים של גורמים אינטרסנטים, כך אמר מנהל תחום דיג ימי במשרד החקלאות בוועדת הכלכלה. נהיינו שמורת טבע בשביל עזה מצריים לבנון וסוריה."

סעדו זינב אבו עטא, דייג דור שביעי למשפחת דייגים:"האבסורד הוא שאת הדיג בישראל חיסלו ומעניקים לקבוצת יבואנים תמריצים. טונות של דגים מיובאים מעזה ומצרים.
הדגים הם אותם דגים. הים הוא אותו ים. אך את הפרנסה גוזלים מאתנו, העניים. כבר פורסם שמשרד החקלאות הוטעה על ידי גורמי עניין שמומנו על ידי משפחת רוטשילד שיש לה אחזקות במאגרי הגז. לא מאוחר מידי שר החקלאות והצוותים שלו יכולים להציל אותנו.

לפרטים נוספים :
סמי אלעלי, חבר הנהלה ודובר איגוד הדייגים
052-4070547

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות