שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תערוכת איורים בחוה"מ פסח בפארק המעיינות

תוצג על פחי האשפה ושולחנות הפיקניק 

במהלך חוה"מ פסח תוצג בפארק המעיינות, למרגלות הר גלבוע, תערוכת איורים על פחי האשפה ושולחנות הפיקניק הפזורים בפארק.
התערוכה היא חלק מתוכנית הסברה שמובילים השותפים בתפעול הפארק -המועצה האזורית עמק המעיינות, רשות הטבע והגנים, רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי וקרן קימת לישראל – למען בעלי החיים ולשירות המטיילים הרבים הצפויים להגיע לאזור לאורך כל ימות החג.

איוריו של טוביה קורץ (לרשות הטבע והגנים) של בעלי החיים החיים בסביבת הפארק, קיבלו חיזוק של המאיירת אפרת גולדברג והמעצבת אילה לינב, אשר יצרו סיפורים קטנים מנקודת מבטם של בעלי החיים, אודות ההתמודדות שלהם עם האשפה המתפזרת בסביבת המחיה שלהם.
האיורים והסיפורים יוצגו על פחי האשפה ושולחנות הפיקניק הפזורים בכל רחבי הפארק.
המטיילים יפגשו במדריכות ומדריכים אשר יזכירו את חשיבות שמירת הניקיון והאחריות האישית של כל אחד ואחת מהמטיילים להשארת את השטח נקי.
לראשונה יתקיים גם סקר לבחינת האפקטיביות של פעולות ואמצעי ההסברה בפארק על התפיסה וההתנהגות של המבקרים במקום.

פארק המעיינות הוא שטח פתוח שנחל הקיבוצים זורם בו יחד עם עוד שלושה מעיינות פופולאריים במיוחד: עין שוקק, עין מודע, ועין מגדל.
המטיילים הרבים מבקרים בפארק בכל ימות השנה ובעיקר בחופשות החגים, באביב ובקיץ.
עם מספר המבקרים הגדל מדי שנה אפשר לראות עלייה גדולה בכמות האשפה הנאספת בפארק, יחד עם שאריות מזון רבות שמשאירים המטיילים שמגיעים לפיקניק קצר או לשהות ארוכה יותר בפארק.
שאריות המזון והאשפה מפוזרים בשטח על ידי בעלי החיים המחפשים מזון קל וזמין.  דבר המהווה עבורם סכנה בריאותית חמורה ויצירת תלות במזון לא מותאם להם.
הרוחות העזות בשעות אחר הצהריים מפזרות אריזות מזון, ניילון ונייר לכל עבר, והדבר מייצר תחושת חוסר נעימות עבור מטיילים בפארק, וסכנה לבעלי החיים הרבים החיים בשטח.

כבר בתחילת השנה התארגנו הגופים המנהלים את הפארק למהלך רחב וארוך טווח של פעילות הסברה להעלאת המודעות של שמירת הניקיון והסביבה בכל שטח הפארק, תוך האנשתם של בעלי החיים והשימוש בהם כמובילי השיח החדש, והם מקווים כי לאורך זמן יניבו המאמצים תוצאות וישפיעו על ניקיון הפארק בפרט ועל האתרים והשטחים הפתוחים בכלל.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות