שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מזקקת M&H זכתה בפרס המותג החדשני ביותר לשנת 2022

בתחרות הוויסקי הבינלאומית החשובה בעולם

M&H – מזקקת הוויסקי הראשונה והגדולה בישראל, זכתה בתואר "Brand Innovator of the Year" בתחרות הוויסקי הבינלאומית World Whiskies Awards, תחרות הוויסקי החשובה בעולם, אשר מתקיימת מדי שנה באנגליה בחסותWHISKY MAGAZINE .
M&H זכתה בפרס תודות לחדשנות הרבה בעשייה שלה, תוך דגש על סדרת Apex – סדרה המבוססת על מהדורת ממוספרות ומוגבלות של וויסקי סינגל מאלט. סדרת Apex היא ביטוי לתעוזה ולחדשנות של המזקקה אשר מצליחה לפרוץ גבולות ולהביא חדשות לתעשייה המסורתית לצד אימוץ הסטנדרטיים הסקוטיים המחמירים ביותר לייצור וויסקי.

גל קלקשטיין, איש העסקים ויזם ההייטק אשר ייסד את המזקקה והמנכ"ל שלה: "ישראל היא מגרש משחקים ליישון וויסקי, באזור גאוגרפי כ"כ קטן, יש לנו כ- 5 אזורי אקלים שונים, כל אזור אקלים משפיע על תהליך היישון של הוויסקי בחביות וכך המזקקה החלה בניסוי ע"י יישון וויסקי במקום הכי נמוך בעולם, ים המלח. תנאי האקלים של ים המלח, החום והיובש והלחץ האטמוספרי מאיצים את תהליך היישון של הוויסקי ומעניקים לו טעם עוצמתי בדומה לאקלים העוצמתי המאפיין את האזור. היום, המזקקה בודקת אזורים נוספים ברחבי הארץ, מאזור הכנרת ועד אזור הרי ירושלים ועתידה להשיק מהדורות וויסקי נוספות מאזורי אקלים שונים."

מהדורת APEX ים המלח הושקה לפני כשנה, וכבר זכתה במדליות זהב בתחרויות הנחשבות Frankfurt International Trophy 2021 ב- 2021 San Francisco World Spirits Competition, International Spirits Challenge 2021 וכמו כן הוויסקי נבחר כמנצח הקטגוריה ב- World Whiskies Awards 2022.
סיבה נוספת לזכייה בתואר מותג הוויסקי החדשני ביותר בעולם ניתנה למזקקה אודות השימוש בחביות מיוחדות ליישון וויסקי – המזקקה בחרה ליישן וויסקי בחביות יין רימונים לשעבר, סמל לישראליות ולטעם המקומי. חבית יין רימונים מעניקה לוויסקי ארומות של פרי הרימון לצד מתיקות עדינה. במסגרת התחרות,M&H התמודדה מול מזקקות וחברות בולטות מסביב לעולם, כגון Westland האמריקאית, Boann האירית, Bacardi (Dewer’s) הסקוטית, וBeam Suntory-.
זכייה זו מצטרפת לזכייתה בתואר מזקקת הקראפט הטובה ביותר לשנת 2021 בתחרות האזורית של WWA תחת האזור Rest of World, הכולל את כל המדינות מלבד סקוטלנד, אירלנד, וארה"ב.

צילם אסף אמברם

המזקקה הוקמה בשנת 2013 על ידי גל קלקשטיין בשיתוף עם יזמים אוהבי וויסקי נוספים ובשיתוף ד"ר ג'ים סוואן ז"ל, מאסטר דיסטילר סקוטי בעל שם עולמי. המזקקה ממוקמת ברחוב התחייה בתל אביב ולה מרכז מבקרים המציע מגוון סיורים וסדנאות ליחידם ולקבוצות. כבר בשנת 2017 הושק הסינגל מאלט הישראלי הראשון, מהדורה מוגבלת של 391 בקבוקים בלבד. נכון להיום, המזקקה מייצרת 230,000 ליטרים בשנה. תוכלו למצוא את מגוון סוגי הוויסקי של M&H בכ-300 נקודות מכירה בישראל, כולל בדיוטי פרי ועם ייצוא ל-35 שווקים ברחבי העולם: אירופה, קנדה, סין, יפן, דרום אפריקה, ארה"ב ועוד. לצד מהדורת APEX ים המלח, ומהדורתAPEX חביות יין רימונים ניתן למצוא בין הוויסקי של המזקקה וויסקי שיושן בחביות יין לבן, חביות רום, חביות קוניאק, ועוד סוגי חביות ייחודיות נוספות.

גל קלקשטיין, מייסד ומנכ"ל M&H : "אנחנו מתרגשים מאוד לקבל את הפרס למותג הוויסקי החדשני ביותר בעולם לשנת 2022, במיוחד כשרק השקנו את הוויסקי שלנו לפני בערך שנתיים בלבד. זה כבוד גדול והישג גדול להגיע למעמד הזה בתעשייה לאחר זמן קצר כל כך. אנחנו שמחים וגאים להיות חלוצי הוויסקי בישראל ולייצג את ישראל בכבוד בעולם עם וויסקי שעומד בסטנדרטים עולמיים אשר אפילו מצליח לחדש בתעשייה הוותיקה והמנוסה הזו. ניצבים בפנינו עוד הרבה אתגרים, אני סמוך ובטוח שהצוות המוכשר שלנו יעמוד בהם בהצלחה כפי שהצליח עד כה להביא הצלחה וגאווה."

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות