שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פרויקט שחזור השיירות במלחמת העצמאות

כ-3 מיליון שקלים נתרמו למען הפרויקט

בחאן שער הגיא נערך אירוע ההוקרה שכלל טקס חנוכת קיר התורמים. אירוע זה הוא חלק מפרויקט שחזור השיירות שפרצו את הדרך לירושלים הנצורה במלחמת העצמאות, שעלותו עומדת על כ-28 מיליון שקלים, מתוכם כ-3 מיליון שקלים נתרמו על ידי חברות עסקיות.  בין התורמים קבוצת תעבורה, קרן ברכה, מלונות דן ומשפחת אנג'ל באמצעות הקרן לשמירת הטבע והמורשת בישראל.
האירוע התקיים במעמד נשיא הקרן האלוף במיל' מתן וילנאי ומנכ"ל הקרן, עוזי ברזילי. הוא כלל את טקס הסרת הלוט ולאחריו הרצאה ושיחה עם אביחי ברג מחבר הספר "ודרך אין אחרת- לוחמי תש"ח בסיפורם האישי על הקמת המדינה" בעקבות פגישותיו עם לוחמי מלחמת העצמאות.

נשיא הקרן, אלוף במיל' מתן וילנאי: " זה מעמד מאוד מרגש עבורי לעמוד כאן. הפעם הראשונה הייתה לפני לא מעט שנים, הייתי רק בן 4 אבל אני זוכר את עצמי, ילד קטן שמביט בשיירות בהערצה ומנופף אליהם, זה היה מקור חיים לתושבים. אבא שלי תמיד ענה את אותה התשובה בתקופה הזו "עכשיו אנחנו בונים מולדת", ואני שמח להיות באירוע שמוכיח את צדקת דרכו וממשיך את קיומה.
מאז ועד היום אנו ממשיכים את דרכם הנחושה של פורצי הדרך ומקימי המדינה בהתמודדות עם אתגרים ביטחוניים, כולל גל הטרור הנוכחי"

איילת נחמיאס-ורבין, שבן משפחתה לחם במלחמה ומונצח על הקיר החדש: "יוסף (יוסיק) סימבול היה בן יחיד להוריו יהודית ושלמה, אחרי שנהרג נולדה בתו יוספה. הוא היה בן דודה האהוב של סבתי שרה שטרן, לחם בגדוד החמישי של חטיבת הראל ופעם אפילו סגרתי מעגל עם רבין וסיפרתי לו שהוא היה בן דודה של סבתי – אצל רבין לוחמי החטיבה שנפלו ליוו אותו עד יומו האחרון. סבתי הייתה בהריון כשיוסיק נהרג.
עם לידתו קראו סבי וסבתי לתינוק יוסי. יוסי שטרן אחיה של אמי שירת בגדוד 50 של הנח״ל והתאבד בצבא בגיל 20 בגלל התעללות של מפקד. בחרנו להנציח את השניים יחד – יוסיק ויוסי שנקרא על שמו – שניהם, יפי הבלורית והתואר.
יוסיק קבור בחלקה הצבאית בקרית ענבים, יוסי קבור בחלקה הצבאית בקרית שאול."

בתמונה: אלוף במיל' מתן וילנאי, נשיא הקרן לשמירת הטבע והמורשת בישראל, נואם בטקס
צילום: Rotem Avrutsky

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות