שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מסע בזמן אל סיפור יציאת מצרים באמצעות שישה מיצגים חדשניים

במאורות מרכז המבקרים החדש באשדוד

מרכז המבקרים החדש באשדוד, מאורות, מזמין את הילדים וההורים עם כל בני המשפחה במהלך חופשת הפסח למגוון פעילויות וסדנאות. (וגם במועדים אחרים, כמובן)
במרכז המבקרים החדש, הראשון מסוגו בישראל, מסופר סיפורו של העם היהודי בשפע אמצעים טכנולוגיים חדשנים, מייצגים אינטראקטיביים, וידיאו מפינג, סאונד ייחודי ועוד.

במהלך חופשת הפסח, החל מה-7.4 ועד 20.4 , מוזמנים הילדים עם ההורים וכל בני המשפחה לפעילות חווייתית רב חושית, במקום, במהלכה יצאו הילדים למסע טכנולוגי חדשני רצוף חוויות ויבקרו ב-7 תחנות בחייו של העם.
בכל תחנה מסופר הסיפור היהודי מזווית שונה וייחודית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות בשילוב מופע אור קולי ייחודי, אפקטים של קול וצבע, וידיאו מפינג, משחקים אינטראקטיביים, אנימציות, נופים תלת מימדיים ואלמנטים נוספים. הם נוצרו במיוחד לטובת מרכז המבקרים.
בסוף המסע ישחזרו הילדים את סיפור יציאת מצרים יחד עם שחקן שיגלם את משה ויפעיל את הילדים שיתחפשו בעצמם לבני ישראל ומצרים וימשיכו לסדנת אפיית מצות. בחול המועד תפעל סדנה להכנת כוס קידוש. ההורים והילדים מוזמנים גם לסדנת יצירה וצביעה.

המסע אל סיפור האור היהודי במרכז המבקרים מתחיל עם סבא סבבה (אותו מגלם השחקן שולי רנד) ונכדו המקבלים את פני המבקרים ומכניסים אותם לעולם קסום, לרגע שבו הכל התחיל, בריאת העולם.
באמצעות מופע אורקולי מרגש המשלב אנימציות, אפקטים ונופים נמחיש את הרגעים הקטנים בהם החל הסיפור של כולנו.

באוהל אברהם (התחנה השנייה) מוזמנים המבקרים למפגש רב חושי עם שרה, אברהם והמלאכים, לשמוע לראות ולחוש בהתרגשות הגדולה מהבשורה שהביאה עמה את ראשיתו של העם היהודי.
מיהו אברהם ה"עברי הראשון" ואילו ערכים אוניברסליים הנחיל לעולם.

במעמד הר סיני (תחנה שלישית) מוזמנים המבקרים להצטרף ולהתרגש מהאירוע המכונן ביותר בחיי העם היהודי. הר סיני במרכז מאורות מתעורר לחיים באמצעות וידיאו מפינג חדשני ואינטראקטיבי הגורם למבקרים להרגיש כאילו הם נוכחים במעמד הר סיני ועדים לאירוע קבלת התורה.
הודות לטכנולוגיה חדשנית משנה ההר צבעים, פושט צורה ולובש צורה, קולות, ברקים ורעמים ומאפשר למבקרים לחוות, ולו במעט, את הרגעים המרגשים של מעמד הר סיני וקבלת התורה.

סיפור מעגל החיים היהודי בתחנה הרביעית מובא למבקרים באמצעים אינטראקטיביים המאפשרים לגעת ולחוש. היהדות משופעת מנהגים וסמלים המלווים אותנו במהלך חיינו.
בחלל מוצבים 5 בארות אינטראקטיביות באמצעותן לומדים המבקרים על מנהגי וסמלי העם היהודי במעגל השנה והחיים היהודי.
במעגל החיים יחשפו המבקרים בבאר למנהגים כמו ברית מילה, נישואין, בר מצווה, אירועים מרגשים בחייו של כל יהודי באשר הוא ובמעגל החגים ילקטו המבקרים מהבארות את סימני וסמלי חגי ישראל.

בשולחן השבת בתחנה החמישית מוזמנים המבקרים להתרגש מההילה והקדושה המתלווה לשבת. המיצג האינטראקטיבי מתאר מפגש משפחתי לקראת ארוחת השבת המיוחדת, הדלקת נרות, קידוש של שישי ומנהגים ואפילו ניתן לשיר יחד עם שולי רנד את שירי השבת.

בתחנה השישית נהנים המבקרים ממיצג מיוחד של הכותל המערבי – אחד הסמלים החשובים ביותר של העם היהודי.
הכותל הוא מקור השראה לעם היהודי, לכיסופים, תפילה ושימור זיכרון והמבקרים מוזמנים להביע משאלות באמצעות מכתב, ציור, אנימציה ומשחק שהופכים לברכה וירטואלית המוקרנת על גבי הכותל.

פעילות במרכז מאורות – צילום מנדי הכטמן

לסיום יסכמו המבקרים את המסע לגילוי האור במשחק אינטראקטיבי תחרותי בין המשתתפים בנושא פסח.

משך הביקור והפעילויות כשעתיים וחצי.
במהלך חוה"מ פסח תתקיים סדנת עיצוב כוס קידוש
חובה לתאם הגעה מראש
שעות הפעילות: 10:00-18:00
סגור בשבת ובחג
עלות: מבוגר 29 ₪ ילד 39 ₪

לפרטים נוספים מרכז מאורות רח' אבני החושן 1 אשדוד טל' 053-4707143
הזמנת כרטיסים באתר בלבד
https://merkaz-meorot.org.il/

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות