שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תערוכת סומלייה – תערוכת היין הגדולה בישראל

גיל אהרוני - תמונות ישראל פרקר

תערוכת סומלייה היא תערוכת יין מכובדת המתרחשת אחת לשנה . זהו אירוע מכונן ומיוחד הנותן במה למסעדנים, בעלי יקבים, בתי מלון , חנויות יין , קמעונאי יין ועוד.
התערוכה התרחשה בלב הבוהמיה הישראלית – היכל התרבות בתל אביב , בין התאריכים 7 ל 8 במרץ 2022 והיא הרימה את ענף הקולינריה כולו בגלל חשיפה שאליו זכה ענף היין שהוא חלק לא מבוטל ממנו.

מעבר לעובדה שמדובר באחד מאירועי היין היוקרתיים בישראל. זהו מפגש בין כל השחקנים בענף היין הישראלי. מפגש שמייצר היכרות עם יינות חדשים בענף. הזדמנות פז למסעדנים ובתי מלון שעובדים עם תנועת לקוחות רבה . להכיר את דפוסי הצריכה והשינויים שקורים בענף וכך להתאים את עצמם לאותן תמורות בענף התחרותי והנוצץ הזה.
תערוכת סומלייה פתחה את שעריה גם לקהל הצרכנים שיכלו לבוא ולטעום יינות חדשים להביט מקרוב בקטלוגי היין שיעלו למדף היינות הישראלי בשנה הקרובה. מעבר לטעימת יינות חופשית בכרטיס שרכשו משתתפי התערוכה קיבלו כוס יין דקורטיבית מתנה וכן שוברים לרכישה של יינות בתערוכה במחיר מוזל.

קהל נוסף הנמצא בצד השני של המתרס הוא שפים אשר ידועים באהבתם לחדשנות בענף הקולינריה בכלל וענף היין בפרט. חנויות יין הציגו את מרכולתם בדוכנים שהיו בתוך היכל התרבות שם התהדרו בקולקציית היינות המרעננת שלהם לשנת 2022.

כידוע ענף היין הישראלי ניזון הרבה מיינות מיובאים (22 מיליון בקבוקים בשנה) לעומת 15 מיליון בייצור מקומי. בישראל ענף היין עדיין בחיתוליו ויש לו עוד הרבה לאן להתפתח ולצמוח.
לשם השוואה בישראל צריכת היין השנתית היא כ- 8 ליטר לאדם בעוד במדינות אירופה היא עומדת על כ- 60 ליטר לאדם! כמעט פי 8 . נתון זה נובע בעיקר בגלל תרבות היין האופיינית בעיקר למדינות מערב אירופה מזה שנים רבות.

ליין מצבי צריכה רבים כגון : בפיקניק בטבע, במסעדה, בבר , באירוע (חתונה וכדומה),בבית במפגש חברים, בחגים עם המשפחה ועוד אינספור הזדמנויות צריכה.
אחת ממטרות התערוכה כמו תערוכת סומליה היא לעודד את תרבות צריכת היין בישראל ולגרום לאנשים לצרוך יותר יין ובעיקר מקומי.

משרד התיירות פועל עקב לצד אגודל ומקיים סיורי יקבים ברחבי ישראל למשל במועצה אזורית גזר שכבר הוכתרה כטוסקנה של ישראל או ברמת הגולן.
רבים מגיעים לתערוכת סומליה מדי שנה לא רק להכיר את היינות החדשים שיעלו למדפי החנויות במהלך השנה, אלא גם כדי לעשות קצת מיגלינג בענף עם גורמי מפתח וגם חלק אומרים מפגש חברי עם חובבי יין ישראלים.

גולת הכותרת של התערוכה היא הצגת הזוכים בפרסי היין במסעדות השונות בארץ. למשל בתפריט היין המצטיין זכו כמה מסעדות כגון :מונא ואוזיס ועוד.
בשנתיים האחרונות לא התקיימה תערוכת היין השנתית. אלפים רבים פקדו השנה את תערוכות סומליה.
נתראה שנה הבאה!!

מוזמנים להצטרף לקבוצת המטיילים

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות