שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

"נגב בלנד" בתערוכת סומלייה

מועדון יקבי הנגב עם יקבי המדבר בדוכן אזורי משותף

השנה, זו הפעם הראשונה, הציג מועדון יקבי הנגב תחת מותג אחד "נגב-יין מהמדבר" יינות מיקבים וכרמים ברחבי המדבר הנגבי בתערוכת היין ה-19 "סומלייה" שנערכה בהיכל התרבות בתל אביב. בתערוכה הציע המועדון לאורחים את "נגב בלנד", בלנד של יינות היקבים מבציר 2019-2020.
בין היקבים שהציגו בתערוכה:
יקב פינטו מירוחם, יקב ננה הסמוך למצפה רמון, יקב מדבר מערד, יקב כרמי מבורך מעומר, יקבי רמת נגב ומשק תושיה מפתחת ניצנה, יקב יתיר ויקב מואה מהישוב צופר שבערבה התיכונה.

מועדון יקבי הנגב, שכולל למעלה מ-25 יקבים, הוקם על ידי קרן מיראז' ישראל כחלק מתכנית Agritourism של הקרן לקידום השגשוג האזורי בנגב. זאת במטרה לטפח צמיחה דמוגרפית וכלכלית באזור על ידי הפיכת הנגב למוקד תיירות בינלאומית תוך חיזוק מעמד החקלאות ויצירת קשר חזק לאדמת הנגב.

ניקול הוד סטרו, מנכ"לית קרן מיראז' ישראל: "המסורת העתיקה של גידול כרמים וייצור יין, בשילוב חדשנות חקלאית ונופים מרהיבים של הנגב, מהווים מנוע צמיחה פנימי ובינלאומי ומחזקים את המדבר בנגב כיעד תיירותי נחשק ברמה הגלובלית. על מנת לממש את הפוטנציאל האדיר הזה, החלטנו לקדם ולמתג את הנגב כאזור תיירות חקלאית ויין ואנו פועלות לקידום המרחב באמצעות תכניות מחוללות שינוי עבור בעלי היקבים בנגב בפרט ותיירות היין בנגב בכלל".

גיא הרן, מייסד חברת Vinspiration ויועץ למועדון יקבי הנגב: "הנגב עשיר ביקבים וכרמים ייחודיים אשר מוכיחים לעולם שניתן לייצר יין איכותי בתנאים הקשים של המדבר. הקמת המועדון מחזקת את היקבים והכרמים בנגב כקהילה, פועלת לשיפור חווית הביקור ביקבים והכרמים בנגב, מגדילה את יכולת המכירה שלהם ומחזקת את החיבורים שלהם למוקדי התיירות סביבם. בנוסף, פועלת הקרן והמועדון במטרה לקבל הכרה של הנגב כמקום מסחרי לייצור יינות ייחודיים שיוגדרו תחת סימן מסחרי שיוכר בישראל ובעולם."

דוכן יקבי הנגב – צילום באדיבות קרן מיראז

תכנית הקרן כוללת פיתוח אקו-סיסטם של תיירות חקלאית בנגב ושיפור איכות המוצרים התיירותיים-חקלאיים יחד עם שותפים מהמגזר הציבורי והפרטי. היא מספקת פיתוח עסקי והכשרות מקצועיות לחקלאים, יוצרת שגרת פסטיבלי חקלאות יין וקולינריה במרחב, חותרת להפחתת בירוקרטיה וחסמים סטטוטוריים, ומקדמת את מיצוב הנגב כיעד מוביל בתיירות יין וחקלאות.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות