שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קיבוץ יחיעם מוכר 51% ממעדני יחיעם

לקרן גרין לנטרן שבבעלות ריצ'י האנטר

קיבוץ יחיעם מוכר 51% מאחזקותיו במפעל מעדני יחיעם לייצור נקניקים ופסטרמות, לקרן גרין לנטרן בבעלות ריצ'י האנטר, לאחר שהיה מעל ל-50 שנה בבעלות קיבוצית. היקף העסקה מוערך בכ-140 עד 165 מיליון שקל. חלק גרין לנטרן בהשקעה מבוצע באמצעות קרן ממוקדת להשקעות בתחום המזון שגויסה לאחרונה, זאת לאחר מספר השקעות מוצלחות שביצע צוות גרין לנטרן בתחום המזון.

מפעל מעדני יחיעם הוקם בשנת 1969 בקבוץ יחיעם בגליל המערבי. החברה היא יצרנית, משווקת ומוכרת בארץ ומעבר לים מעדני פסטרמה, סלמי ונקניקיות כשרים במגוון רחב של טעמים, ציפויים וצורות אריזה.
החברה התפתחה וצמחה תוך שמירת הבעלות המלאה של קבוץ יחיעם.
הפצת המוצרים היא בשיטת 'פרי-סל' – הזמנות והספקות מהיום למחר בכל ערוצי המכירה – רשתות ארציות, אזוריות, מגזרים שונים, שוק מוסדי, לקוחות פרטיים, בסיסי צה"ל, החל ממטולה עד אילת, במערך לוגיסטיקה והפצה עצמאי, תקני ושרותיי כל הסחורה, טרייה בטמפרטורה קרה.
כדי לשמור על עצמאות מהקבוץ בוצעה כבר בשנת 1993 הפרדה ניהולית בין הקבוץ שהקים את המפעל ויצק בו מסורות וערכים של עבודה, שייכות ומחויבות לבין השוק המשתנה ברציפות ובאופן לא צפוי והוא החשוב והקבוע – הוא הצרכנים והלקוחות.
הוקם דירקטוריון נפרד לחברה תוך הקפדה על יו"ר חיצוני ודירקטורים מקצועיים, כדי להבטיח עצמאות ואי תלות.

מטרות החברה: שביעות רצון הלקוחות, רווחה ופרנסה לעובדים, רווח לצמיחת החברה ורווחתם, ביטחונם של המייסדים חברי קבוץ יחיעם.
משנות ה-80 פיתחה החברה בהתמדה את שווקי היצוא וכיום למעלה מ-20% מתוצרת החברה מיוצאת דרך הים לשווקים כשרים וכשרים למהדרין בארה"ב, במותג הוד גולן ובאמצעות מערך הלוגיסטיקה וההפצה של חברת בייגל-בייטס. באירופה – צרפת, אנגליה, איטליה והונגריה במותגים שונים ובכללם – לה-גראנז' – מותג פרימיום בבעלות מעדני יחיעם, בשוק הכשר בצרפת.
החברה כחברה יצרנית ויצואנית של מעדני בשר מחויבת ברמת תקינה גבוהה מחויבת ISO, GMP , FSSC ועוד תוך קיום בקורות בין לאומיות.

בשנת 2012 רכשה מעדני יחיעם את החברה האמריקאית Abeles & Heymann – שמייצרת מעדני בשר כשרים למהדרין 100% בקר. לחברה שנוסדה ופועלת בניו-יורק משנת 1954, מגוון מוצרים ללא חומרים משמרים, מופחתי שומן ומלח. H&A מוכרת את מוצריה בקרב הקהלים היהודים בניו-יורק רבתי ומיוני 2020 מסמנת פריצת דרך עת התחילה והעצימה את מכירותיה בשוק הכללי, לקהל צרכנים מגוון ברשתות ארציות ובכללן Costco , BJ’S , Trader Joe’s ונוספות .

יוחאי נאמן, מנכ"ל חברת "מעדני יחיעם": "הקיבוץ החליט למצוא שותף אסטרטגי שביחד יאיץ את צמיחת החברה בשנים הבאות. שותף שיכול להוביל שינוים רציונאליים תוך יצירתיות, השקעה ופתיחות במחצית המשותפת. הפעם השתכנענו שטובים השניים מהאחד ואם גם יהיו גדולים השניים מהאחד – זכינו". לדבריו, ככל הנראה, רוב התמורה תשמש לכיסוי גירעונות ופירעון חובות ובכך תביא לביטחון כלכלי שיבטיח את עתידם של וותיקי הקיבוץ ובכללם חברים שהם ממייסדי הקיבוץ אשר נלחמו על המקום, בנו את הקבוץ והקימו את מפעל מעדני יחיעם.

מטעם גרין לנטרן הובילו את ההשקעה שלושת השותפים: ריצ'י הנטר, דני בן רעי ויוסף עליאש: "יש לנו 5 עקרונות השקעה והם: מותג אהוד על הצרכנים, חברה מובילה בתחומה, רמת רווחיות טובה, שותפים טובים והוגנים ופוטנציאל צמיחה – ומעדני יחיעם עונה על כולם! אנחנו גאים להיות שותפים של קבוץ יחיעם, מייסדיו וממשיכיו ולעבוד כתף אל כתף עם צוות המנהלים והעובדים של החברה, אליו נחשפנו וממנו התרשמנו כמומחים, נחושים ואולי אף יותר מכך כקבוצה שרוצה ללמוד ומודעת לתועלות שהחיבור יכול להביא לה בתחומי הסחר, השיווק, גיוון הפעילות, החדשנות והשילוב עם חברות נוספות בקבוצת גרין-לנטרן".

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות