הזוכה בתחרות "אלוף הבירה" הראשון של ישראל

05/06/2013
רום הירש המשך »

שלב הגמר של תחרות הידע הראשונה בישראל Carlsberg Challenge נערך במבשלת קרלסברג באשקלון. בתחרות שנערכה מול קהל נלהב וחובב בירה, נבחנו המתמודדים בזיהוי טעימות, ידע כללי והתאמת משקאות הבירה לאוכל.

פאנל השופטים המכובד אשר דירג ובחר את הזוכים, כלל חובבי בירה מושבעים כמו איציק שאשו עיתונאי "בלייזר", השדרן עופר דומינגז מרדיו ת"א 102FM, השף ברק חי חורש שחר הרץ (Beer&beyond) ואייל להב (מבשלות בירה ישראל).

כ-600 אנשים השתתפו בשלבים המוקדמים של התחרות, אך רק עשרה מתמודדים העפילו לשלב הגמר והפגינו בקיאות, מקצוענות ושליטה מעולה בעולם המגוון של הבירה. בסופה של התחרות הוכרז הזוכה במקום הראשון, רום הירש (27), ברמן בפורטר אנד סאנס בת"א.

רום הירש סיפר:  "כבר בשלבים הראשונים הרגשתי שרמת התחרות מאוד גבוהה. השאלות הצריכו ידע נרחב ולשם כך השקעתי ולמדתי באמצעות ספרים, אינטרנט וסרטונים. הכי כיף כמובן לזכות במקום הראשון!"

המקומות השני והשלישי לא נותרו מקופחים, הזוכה במקום השני, יוחאי מיטל (21) זכה בסדנת בישול בירה ביתית לו ולעוד שניים מחבריו וכן בערכת בישול בירה ביתית. לי בן-ארי (27) שהגיע למקום השלישי זכה בסל מוצרים שכל חובב בירה רק יכול לחלום עליו.

אלעד חורש, מנהל תחום HORECA במבשלות בירה ישראל, מוסר: "קרלסברג שואפת להעמיק את רמת הידע על עולם הבירה, בקרב הקהל המקצועי בעולמות הלילה, הקולינריה והאלכוהול. אני מרוצה מרמת המקצועיות שהפגינו המתמודדים ומבטיח כי זו תחילתה של מסורת חדשה בעולם הבירה הישראלי".

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *