שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב ויתקין משיק את שורשים ו' 2016

ביקור ביקב

יקב ויתקין השיק את יין שורשים ו' – 2016 אדום ואת אחיו יין הקינוח לבן אציל, מבציר מאוחר 2018 ואנחנו הגענו בעקבותיהם לבקר שוב ביקב.

סדרת שורשים היא סדרת העל של היקב. שורשים ו' הוא היין השישי בסדרת שורשים, מורכב, כמו קודמיו, בעיקר מענבים שנבצרו בכרמים ותיקים המעוצבים בהדליית גביע האופיינית לאזור הים התיכון מזה אלפי שנים. הפעם היין הוא ממסך מהזנים קריניאן מאזור זיכרון יעקב ופטיט סירה מאזור מורדות הרי יהודה, המרכיבים את עמוד השדרה ליין, וכן נגיעה של קולומברד.
את הממסך משלים פטי ורדו. מדי שנה יין חדש, בסדרה, המיוצר מענבים משובחים במיוחד במספר בקבוקים מצומצם ומיועד לאחסון לתקופה ארוכה.
שנות הבציר של הסדרה מצוינות באותיות עבריות – א', ב', ג' .. ו'. כל מהדורה מוקדשת לאחד משורשי המשפחה. זוג יינות שורשים ו' מוקדש לרוזה ושמואל ולד ז"ל, סבא וסבתא של האחים שרונה ואסף פז מצד אימם, יהודית. מידע מפורט על היין: http://winesisrael.dev.site-pro.co.il/48354     .
התחלנו את ביקורינו בסיור קצר עם מבט על הכרם הקטן הנמצא בחזית מבנה היקב ובהמשך בין חביות העץ- 500 ליטר שבאולם החביות. אסף פז, היינן, סיפר לנו שבטיפול בכרם הם רק מכסחים בקלות את העשבים בין שורות הגפנים. בכרמים מגדלים זנים ייחודיים (בלי קברנה סוביניון, מרלו, שרדונה שאחרים מייצרים בשפע). קריניאן ,פטיט סירה, הגראנש קברנה פרנק, מקבאו, קולומברד ועוד. מהם מייצרים יינות זניים ובלנדים.
הסבנו סביב שולחן ארוך ולכוסות נמזגו יינות היקב ע"י עידן דדון, האחראית על קשרי הלקוחות. שיווק היינות נעשה מעתה ע"י מערכת השיווק של יקבי כרמל.
לכוס נמזג ריזלינג 2020 יין יבש מענבי כרמים בהרי יהודה היה טעים בפה ועם ארומה פירותית נעימה, לימונית מנרלית. 100 ₪ .

אסף סיפר לנו שמטרתם לייצר יינות עוצמתיים הנעימים לשתייה. ביקב הוקמה מחלקה חדשה. עידן דדון ויעל פועלות כדי להביא לידיעת הציבור יותר מיידע על היקב ויינותיו ולתת לו תמיכה מקצועית. השאיפה להישאר עם ייצור 100 אלף בקבוקים בשנה, מחומר גלם מעולה. עוד חומר מחייב נטיעת עוד כרמים.

יין הגרנש בלאן, שנמזג לכוסות מקורר היטב, הגיע ממכלים. ריח טוב של פרי לבן. היין תסס בחביות 500 ליטר משומשות. טעם שיורי ארוך בפה. יבוקבק בקרוב. 150 ₪ מכיל גם 10% מקבאו.
היין הבא שנמזג לכוסות קצת הפתיע. תובנה 2018 מהזן מקבאו שלא שמעתי עליו עד אותו רגע וכנראה של רק אני. יין לבן יבש. 890 בקבוקים בלבד יוצרו ממנו. אסף פז התאהב ביינות מזן זה כשלמד בצרפת ב1999 והביא את הכנות לארץ בשנת 2009 כשנפתחה האפשרות לייבא זני ענבים חדשים. הוא מכנה את היין שעשה יין מושלם, רענן וחד. תסס בחבית עץ אלון יחידה. הטרואר בגובה 550 מטר עזר לגדל ענבים עם ארומות של פירות לבנים, הדרים ופרחי יסמין. בהתחלה הארומה הייתה קצת חלשה, לדעתי אבל בפה הייתה סיומת ארוכה ומענגת. המכירה בחנות היקב בלבד – 169 ₪ . עוד פרטים על היין http://winesisrael.dev.site-pro.co.il/48357

בהמשך לגמנו מיינות שורשים אדומים לפי הסדר הבא: שורשים ו' 2016 , ה' 2011 , ג' 2008 כולם עם ארומות פירותיות נעימות באף וטעמים מעניינים של גוף מלא בפה. גם ב"קשיש" בן ה14 הורגשו רק מעט סימני הבגרות.
מכולם אהבתי ביותר (וגם שכני) את ה' מבציר 2011.
סיימנו את הביקור והטעימות המעניינות עם יין הקינוח הלבן אציל, מבציר מאוחר 2018 שהושק גם באותו מעמד. יין מתוק עם שפע סוכר בהרכבו וטעים במיוחד, רמת אלכוהול לא גבוהה. אסף הקפיד שנטעמו בשילוב עם נגיסות בגבינות, שהוגשו לנו.
כיף היה לסיים כך בוקר מהנה ביקב ויתקין הסמוך לגשר הצבים שעל נחל אלכסנדר. (ביקרתי גם בגשר, ולצערי צבים לא זכיתי לראות הפעם, שם)
תודה למארחנו האדיבים. לחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות