שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שבוע החלל הישראלי גם בראשון לציון

תערוכה בביה"ס המקיף י"ב

אני גר סמוך לביה"ס מקיף יב, המעיין, בנחלת יהודה -ראשון לציון , על הרצף השש-שנתי (ז'-י"ב). כמהנדס גימלאי לאחר כ40 שנות עבודה בהייטק הישראלי, כששמעתי שבמסגרת שבוע החלל הישראלי מתקיימים אירועים שונים בהם משתתפים תלמידי מקיף י"ב המעיין ראשון לציון, ובאולם הכניסה של בניין בית הספר מתקיימת תערוכת דגמים בתחום החלל של תלמידי שכבה ז', המתבססים תהליך סקירה ספרותית של מאמרים מקצועיים, מיהרתי למקום כי לראות, להתרשם, לצלם ולהיזכר במעשי 4 עשורי שנים.
היה קר מאוד בחוץ ונשבה רוח חזקה, אבל התגברתי והגעתי למתחם כדי לראות את התערוכה שנערכת בהובלת עינת עליוף וצוות בית הספר.
מתוך דף הפייסבוק של המוסד החינוכי:
"שבוע החלל הישראלי הוא הזדמנות נהדרת לחשוף את התלמידים לתחום המרתק של החלל. במסגרת שיעורי מדעים תלמידי שכבת ז' קראו כתבות שונות שעסקו בחקר החלל, החל ממבנה מערכת השמש דרך גלקסיות, לוויינים ואפילו טילים. התלמידים הכינו סיכומים ויצרו דגמים בהתאם למידע שאספו. במהלך בניית הדגמים התלמידים התנסו וחוו למידה משמעותית הכוללת יצירתיות, חשיבה ביקורתית מדעית ועבודת צוות. ניכר שהתלמידים נהנו מאוד מחדוות היצירה וההתרגשות הייתה בעיצומה.
תודה ענקית ????לצוות מדעים המדהים: לרכזת מדעים, עינת עליוף – על ההובלה, ולחברות הצוות: טלי לאור, אביטל שטח, סוניה אוליאניצקי וענת שנייד. כמו כן תודה רבה לדב רוסו על הליווי ועל הסיוע. יישר כח על עשייתכם האיכותית, המקצועית, והכל כך משמעותית עבור הילדים. "
בין הדגמים אותם יצרו ובנו התלמידים מנייר ומפלסטיק נמצאים גשושיות, לוויינים, טלסקופ חללי, מערכת השמש, מעבורות חלל ועוד.
למדתי גם מהמתרחש במקום שתחום החלל הוא קרקע פורייה לחשיפת התלמידים והקניית מיומנויות, קידמה ושאיפה למצוינות מדעית-טכנולוגית פורצת דרך. המגמה המדעית-הנדסית בהתמחות אווירונאוטיקה וחלל, הקיימת במקום (03-9655232) , היא מגמת מצוינות המיועדת לתלמידים בעלי יכולת לימודית גבוהה המתכננים להמשיך את לימודיהם באקדמיה ובתחום המדע, הרפואה ו/או ההנדסה. מטרת המגמה להקנות בסיס מדעי המשלב רמה גבוהה של מיומנויות למידה, חקר ותכנון בסביבות עתירות טכנולוגיה, המהוות גירוי מתמיד לחשיבה ופתרון בעיות בהנדסת אנוש והיבטים חברתיים.
במהלך לימודיהם עובדים התלמידים בצוותי פיתוח ומתמחים בתכנון, תכנות ובניית פרויקטים מדעיים-טכנולוגיים, תוך שימוש בתוכנות ובאמצעים מהמובילים בתעשיות ובאקדמיה. המגמה משלבת סיורים מקצועיים והרצאות אורח מתעשיית ההייטק, התעשיות הביטחוניות ומהאקדמיה.
בוגרי המגמה מבוקשים במקצועות יוקרתיים בצה"ל ובמסלולי האקדמיה היוקרתיים ביותר ופתוחה בפניהם קשת רחבה של לימודים אקדמיים.
איזה יופי . וכל זה כל כך קרוב למקום מגוריי בראשון לציון.
שיהיה בהצלחה לכולם, למובילים ולתלמידים !!!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות