שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

סדנת טעימת יינות במלון פרימה פארק הירושלמי

ישראל פרקר

במסגרת התארחותנו במלון פרימה פארק בירושלים כהכנה לפרויקט חופשת לחיים בירושלים, בשיתוף עם יקבי מטה יהודה, הסבנו סביב שולחן ארוך לסדנה שהעביר מומחה היין דקל כהן.
רצה הגורל ודקל בחר להטעים אותנו בשלושה יינות שהזן העיקרי המרכיב אותם הוא הסירה, זן מאוד אהוב עלי, על אפי ועל חיכי.
דקל הדגיש שהטרואר בהרי יהודה וההרים הסמוכים אליו הכולל גם את מזג האוויר עוזרים מאוד לשבח את היינות. מסייעים לטיוב היין גם הייננים המצטיינים ושיטות עבודתם.
טעמנו שלושה יינות אדומים:

סגל סירה אשכולות שלמים 2018 מיקב סגל – מיוצר מענבי כרם יחידני הגדלים בעמק קטן סמוך לקריית ענבים. הכרם לא מושקה ויבול הענבים המתקבל הוא נמוך יחסית.
הענבים מגיעים מכרמים הנטועים בגובה רב, באדמת גיר חרסיתי ובאקלים מדברי יבש וקר בלילה, שיחד יוצרים אזור גידול מיוחד ואיכותי. (לגפנים)
בייצור היין הייתה התערבות מינימלית הכרחית של יד אדם, כדי לבטא קרוב ביותר את טעמי הזן. הענבים נבצרו ידנית והוכנסו בשלמותם, עם מינימום פגיעות, למיכל התסיסה. לאחר תסיסה של שבועיים עם השזרות, ללא כל הפרדה מהאשכול או מעיכה, נסחטו הענבים, בעדינות, והיין השלים תסיסה במיכל. זהו תהליך שאינו מקובל ברוב היקבים.
היין התיישן במשך 15 חודשים בחביות צרפתיות בנות גילים וגדלים שונים, ובוקבק, ללא כל זיכוך ולאחר סינון גס בלבד. 13% אלכוהול.
באף חשים בריח פלפל שחור ומעט קפה קלוי. בפה מורגשת חמיצות רעננה ותיבול. הגוף מלא והסיומת בפה ארוכה.

נחל יתיר אדום 2018 מיקב יתיר – זהו בלנד המכיל סירה – 73% , 11% קברנה פרנק, 7% מורבדר, 6% פטי ורדו ו-3% גרנאש, ממספר חלקות ביער יתיר.
היין התיישן כשנה במיכלי עץ גדולים (3,800-5,400 ליטר) שמטיבים את היין מבלי להשאיר סממני עץ אלון בכלל. היין בוקבק בחודש ינואר 2020 והושאר ביקב עוד כשנה וחצי לצורך התיישנות בבקבוקים. אלכוהול: 14.5%,
הצבע ארגמן, באף ארומת פטל, מעט מעושן. הטעם פירותי ורענן. אומרים שהיין מתאים ליישון נוסף של חמש עד עשר שנים שיטייב אותו מאוד.

צרעה שורש אדום 2020 מיוצר מענבי כרם שורש שבהרי ירושלים, שם ביקרנו, במזג אוויר חורפי, בבוקר הטעימה הזו.
זהו בלנד מענבי סירה, קברנה סוביניון, פטי ורדו ומרלו. מסיבות הידועות לאנשי היקב, לא מצוינים על התווית אחוזי הזנים בבלנד. ביינות צרפתים רבים גם לא מצוין הזן.
יין זה התיישן בחביות עץ אלון צרפתי כשנה וחצי . 14% אלכוהול.
יין שורש אדום 2020 הוא עם גוף מלא, מורכב ומרוכז ועם סיומת ארוכה בפה .

היה ברור מההתחלה שאוהב את שלושת היינות האיכותיים האלה, שמחירם לא מתאים לכל כיס, אך יותר מכולם אהב החיך שלי את נחל יתיר אדום 2018.
תודה לדקל כהן על הסדנה הטעימה והקצרה, שנערכה בסיומו של יום מרשים המלא בחוויות יין ואוכל. לחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות