שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל הקפה במתחם התחנה

בתל אביב

אני אוהב קפה, ולוגם מדי יום מספר כוסות קפה שמכינה לי המכונה האוטומטית שלנו, שגם טוחנת את פולי הקפה.
אבל כשסיירתי בין עשרות הדוכנים בפסטיבל הקפה שארגנו אבי בן עמי וצוותו מסטודיו בן עמי, במתחם התחנה התל אביבי (זה שנבנה במאה ה19 ורכבות הגיעו אליו עד 1948), הבנתי שוב ובהדגשה שאני מבין קצת מאוד בעולם הקפה הענקי. אז יש עולם היין, עולם הגבינות וגם עולם הקפה.
מאות אנשים עמדו בתור לפני הכניסה, כדי לבדוק ולאשר שיש להם תו סגול והם יכולים ללגום קפה מאושרי בריאות.
אותם אנשים גדשו, בשלב הבא, את המתחם ויכלו לטעום מעשרות סוגי קפה שהוגשו בדוכנים. היה מעניין ומפתיע, הגודש הרב הזה של מתעניינים ובלייני טעמים.
המתחם חולק למספר אזורים, בתי קלייה מקומיים, יבואני קפה ויבואני מכונות וציוד. הקהל הגדול שהסתקרן וגדש את הדוכנים קצת חסם את קבלת הידע מה זה מה וגם קשה לזכור את שפע המידע שנמסר. הקפה נמזג מכל הכיוונים, לכוסות הנייר, כמעט בכל דוכן.
משונה גם שרוב המציגים בחרו לציין את שם חברתם באנגלית, בארץ הקודש. מדוע? ניראה להם יותר מפתה?
HOUSE OF COFFEE , JERA COFFEE SHOP , WAYCUP COFFEE , "נחת" שהגישו קפה בחליטה קרה, בגיזוז עדין, עם חלב שיבולת שועל .(היה מיוחד וגם טעים), קפה אזחימאן (מ1921),
DELONGHI , ORIGEM ,EUREKA ,MACAP , LOVERAMICS , נח'לה אדום , IBERITAL עם קפה טעים וייחודי שפוליו תססו בחביות בהם יוצר רום, SUNREMO , MINUTO , PASCALE , TOPER , OKKA , TOSTATO , LAMARZOCCO , WILD DOG , KEDMA , MAHLKONIG , PANAMA GEISHA (עובדי שגרירות פנמה) , FILICOR , SANRE MO , BEANZ ,
HADA HANINA ,COFFEE SHOP 51, RUTH COFFE , ALPRO , שטראוס ועילית, הגדולים.
טעמים וריחות קפה אי אפשר להעלות כאן. הבאתי את רשימת שמות המציגים שלקחתי מתוך צילומי, רק כדי להמחיש את הערב רב של מוצרי קפה שהיו בפסטיבל הייחודי הזה.
אבל אני בטוח שאם תקום הוצאה לאור שתרכז את חומר המידע מכל הספקים האלה, בספרון אחד, תהיה לנו, הצרכנים, תועלת רבה מכך. גם נדע מה כל אחד מציע וגם איפה הוא ממוקם ומה פרטי העסק שלו.
גילוי נאות: אני מעדיף ללגום קפה וגם ליהנות ממנו, כשישנה בו כמות קטנה של ממתיק. הופתעתי שכשביקשתי המתקה ממוזגי הקפה בפסטיבל, רובם החלו לחפש אם והיכן יש להם סוכר. משונה. מה אני לבד בנושא?
באחת מפינות המתחם היה מקום בו ניתנו הרצאות בנושא קפה וכן נערך בו טקס הענקת תעודת הוקרה למוסד הקפה המיתולוגי – קפה תמר, שנהרס, ולבני משפחת שטרן, על חלקם בהתפתחות תרבות בתי הקפה בעיר תל אביב. ילדיהם, נכדיהם ונינהם של שרה ואברהם שטרן נכחו במקום. דברי ברכה נשאה הנכדה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין שאמרה שאינה זוכרת את חייה בלי קפה תמר. היא סיפרה כי היה משהו מאוד ייחודי בבית הקפה, שהפך לבית השני של המשפחה כשסבתא שרה הייתה במקום.
יישר כוח ותודה לסטודיו בן עמי גם על הפרויקט המעניין הזה – פסטיבל הקפה תל אביב 21. אני כבר ממתין לפסטיבל הבא – פסטיבל היין ואחריו לפסטיבל הגבינות. שלושה עולמות ענקיים וטעימים.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות