שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

סיור עם בוקי נאה

ערב בעולם התל אביבי

לאחרונה השתתפתי בסיור שהיה בין המעניינים ביותר בהם השתתפתי בשנים האחרונות, כלומר הייחודי ביותר ודווקא ברחובות ובבנייני תל אביב.
זה היה סיור אותו הוביל מיודענו בוקי נאה, קבוצת חברים וחברות משחר – מועדון הסתדרות המהנדסים. סיירנו כ7 שעות ערב ולילה במקומות בהם הייתי בקרבתם אינספור פעמים מבלי לדעת איזה סיפורים ומעשים (פליליים ולא רק) מסתתרים בהם וסביבתם.
הוביל אותנו ממקום למקום אוטובוס, ממנו ירדנו ועלינו שוב ושוב בפינות, לעיתים חשוכות, של העיר הגדולה בישראל. כלומר, לא היינו צריכים להיות מיטיבי לכת אבל כן מטיבי עליה וירידה במדרגות אפלות (עם מעקים – מזל).
הסיור נקרא: סיור פלילי בחצר האחורית של תל אביב עם בוקי נאה. סיור המפגיש את משתתפיו מקומות שבהם היו אירועי פשיעה חשובים או מעניינים עם הדמויות שקשורות לאירועים האלה. ביקור במקומות הבילוי שבשולי החברה והעיר הגדולה כמו בתי זונות, חשפניות, סאדו-מאזו וכדומה. וגם סיור, סמוך לחצות הלילה, במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב מקום פעולתם של הזרים והזונות. צילמתי ככל שיכולתי והיו מקומות סופר מעניינים ומפתיעים שהתבקשנו לא לצלם. באחד המקומות התחילו לצעוק עלי זונות מסוממות כשראו אותי אוחז בטלפון סלולרי, שהוחזר מיד לכיס.
בוקי היה מצויד במיקרופון ובמגבר קול וסיפר נהדר ובהומור, את סיפוריו, מלאי הפשיעה, עבריינות ומשטרה, ללא הרף כמעט (כ 7 שעות), כולל השמעת שירים מתאימים והרבה אזעקות של ניידות משטרה. (איזה פחד) . חניה ראשונה היה בטיילת לאורך גלי הים, הסמוכה לדרום תחנת החשמל רידינג והמגדלור הנמוך. ממול השמש הייתה בתהליך שקיעה מרשים וצבעוני לאופק הים, שהמצלמה שלי מאוד אהבה וצילמה. ישבנו והקשבנו בסקרנות לסיפורי בוקי, המלווים בקסמים שעשה ובאזעקות משטרה שבקעו מרמקולו.
חצינו את הגשר מעל הירקון והתמקמנו בין מסעדות וברים שעדין היו שקטות מול השמש השוקעת, בכתום. בוקי הבטיח שבשעות מאוחרות המקום מתמלא בבליינים ושתיינים. היסטוריה פלילית הייתה שם בשפע. בוקי סיפר אותה.
המשכנו לגן רוז פיזאם, הממוקם על גדות הירקון. הילדה רוז פיזאם ,בת ארבע שנים וחצי, נרצחה בידי סבהּ ואמהּ, ב-12 במאי 2008 . גופתה של רוז נמצאה במזוודה בנחל הירקון ב-11 בספטמבר 2008 , מספר עשרות מטרים מהגן של היום. בוקי סיפר לנו על הרצח ועל התנהלות המשטרה בחודשים הרבים עד שהתגלתה הגופה. סיפר מזעזע.
האוטובוס הלבן הסיע אותנו לרחוב דיזנגוף פינת שדרות נורדאו. ישבנו בחשכה אחרי קיוסק פינתי והאזנו לסיפורים אפלים על גנבים ושודדים תל אביבים. עוברי אורח עצרו, האזינו קצת והמשיכו. אחד מהם, חבוש בכובע מצחייה, דווקא נשאר ולא הזדרז לצעוד הלאה. לפתע הוא החל להתערב ולהעיר הערות לבוקי. היי מה זה כאן? עלו מחשבות בראשי. התשובה הגיעה מאוד מהר. העבריין (מפעם) יורם לנסברג לקח מבוקי את המיקרופון והרמקול (ברשות. לא גנב) וסיפר את סיפורו הארוך ממקור ראשון.
חתיכת סיפור זה היה. באתר "סימניה" מופיע קיצור סיפור חיי יורם כהקדמה לספר " פושע, כל החיים – אוטוביוגרפיה של עבריין צמרת פושע, כל החיים יורם לנדסברגר & ״החתול המטפס״
יצא לאור ע"י הוצאת מעריב, בשנת 2013, מכיל 318 עמודים. תיאור מעניין שאת חלק ממנו שמענו מפיו של יורם. (קיצרתי)
נולד בצריף, סמוך לים. בגיל חמש מסרה אותו אמו לבית יתומים, ומשם הוא הידרדר למוסדות לעבריינים ולעולם הפשע. במשך עשרות שנים ביצע לנדסברגר אינספור מעשי שוד נועזים ומסמרי שיער. בעיתונים של אותם ימים הכתירו אותו בתואר "החתול המטפס" . בשנות השבעים גורש מהארץ . מערכת החוק עייפה מההתמודדות עמו. באירופה, המשיך לעסוק בפשע, היה מבוקש על ידי האינטרפול, ונמלט ממדינה למדינה בזהויות בדויות. את מיליוני הדולרים שצבר ממעשי השוד בזבז על הימורים, נשים, והחיים הטובים. עשרים שנה מחייו העביר בבתי כלא בישראל ובאירופה. מכל כלא שבו ישב ניסה להימלט. זהו אדם שנקלע לפשיעה בעל כורחו, הגיע למספר צמתים שבהם היה יכול לשנות כיוון – אך בחר תמיד להישאר. את כספיו הפסיד בהימורים.
כיום, אחרי שכבר חצה את גיל שבעים, יורם לנדסברגר הוא אדם בודד וחסר כול, מיותם מחבריו הרבים שנרצחו במלחמות העולם התחתון, ושקוע בחשבון נפש בלתי נגמר.
בוקי משלם לו על שיתופיו בסיפורים בסיורים, אך הוא עושה זאת טיפין טיפין, כדי שהכסף לא יעלם תוך שניות בהימורים.
החנייה הבאה הייתה ברחוב הרצל פינת שדרות רוטשילד, נקודה רבת סיפורים על בליינים ישרים ופחות. בכמה דקות חופשיות שהיו לנו (לאכול גם צריך) צילמתי מספר בניינים ששופצו נהדר, ליד מגדל "כלבו שלום", המפורסם.
מחוגי השעון חצו את השעה 10 בלילה והגיע העת לבקר בשני מועדונים מיוחדים (עבורי). הראשון, במרומי בניין ישן, שופע במדרגות, בו פגשנו בחשפניות הרוקדות יפה בעזרת טיפוס על צינורות חלקים. בוקי ראיין אחת מהן שסיפרה שהיא מאוד נהנית מעבודתה. כשירדה מהבמה היא לא שכחה לקחת את חזייתה שהייתה מושלכת על הרצפה, מפני שהפריעה לריקוד.
המשכנו למרתף בו נמצא מועדון סאדו-מאזו לידו אני עובר עשרות פעמים בשנה (כולל בתחילת שבוע זה), מבלי שאני יודע מה יש מתחת למדרכה עליה אני צועד.
בכותרת כתבה שבאתר Ynet נכתב: סאדו-מאזו: סטייה או דרך שונה ולגיטימית לביטוי מיני? הם בדרך כלל נשואים ומנהלים חיי שגרה אפורים, אבל ההנאה המינית האמיתית שלהם כרוכה בחוויה של כאב • סאדו-מזוכיזם" הוא דרמה שפרקיה כוללים התמסרות וכניעה, אכזריות ודיכוי, שליטה טוטאלית באחר והסבת כאב עד קצה גבול הסיבולת", אומר המטפל המיני ד"ר דניאל וטלמן •
כן, מתברר שיש בארצנו עשרות אלפי אנשים השייכים לאלה המוזכרים במשפטים הקודמים. קיבלו אותנו במועדון, שתי בנות שהצטרפו להסברי בוקי וסיפרו לנו על המקום כולל הדגמה חיה וכו' וכו'. צילמתי מסביב את המקום, אותו מכינים לאירוע קרוב בו יהיו הרבה מסכות וכלי משחית גופני.אנשים לא הותר לצלם . את בוקי מדגים על הבמה, כן. אוהה.
מזועזעים (לפחות אני) המשכנו הלאה ל"בור השופכין הנוראי של המדינה" לפי הגדרת בוקי נאה. מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. נאה, חוץ מבוקי לא היה שם. פגשנו מספר זונות מסוממות, שנראו נורא !!! מתברר שבוקי מכיר אותן מזמן ואפילו משלם להם, לא עבור התמסרות, אלא כעזרה ועל זה שיסכימו לדבר עם המבקרים. הכסף מיועד למזון ולסמים. למדנו שאנשים המכורים לסמים לא יכולים להמשיך בלעדיהם, אז או שהם נגמלים או שמתים. שמענו מהזונות סיפורי חיים נוראים (המצלמה הייתה בכיס). עתיד אין להם. זה בטוח. נורא !!!
מכל עבר נשמעו קריאות "היי בוקי", מפיות כאלה שהגיעו מארצות אפריקה הלא כל כך רחוקות ו"התחברו" עם המדריך. הלבבות שלנו קצת הגבירו קצב. מרכז תל אביב שנת 2021 שעת חצות.
לא יאומן , אבל מסופר. חתיכת סיור מעניין היה לנו ב 7 שעות האחרונות.
המון תודה לבוקי המזמין עוד אנשים להצטרף אליו ולהכיר את העיר ללא הפסקה, שבטוח שרבים עדיין לא מכירים את כולה. 052-5558154
תודה גם ללימור מנהלת שחר מועדון תרבות ופנאי בהסתדרות המהנדסים
קצת על בוקי נאה, מאתרו. בוקי נאה
נולד ב1957. את שירותו הצבאי עשה בגרעין נח"ל וכלוחם במחלקת חבלה בפלוגה המסייעת של גדוד 50 מחטיבת הצנחנים. לאחר שחרורו מהצבא ב 1979, שימש ככתב העיתון "מעריב" בנגב. לאחר מכן שימש ככתב העיתון בגוש דן והשומרון. ב1986–2009 שימש ככתב פלילים. תפקיד שביצע בעיתונים "מעריב", "חדשות" ו"ידיעות אחרונות".
משנת 2005 מדריך נאה בתל אביב טיול ייחודי – "סיור בין פחי הזבל בחצר האחורית של העיר תל אביב". ב-2009 פוטר מ"ידיעות אחרונות", ומאז הוא יוצר סרטים בנושא פלילים בערוץ 10 ובערוץ 2. מאז אותה שנה הוא גם מגיש בתוכנית הבוקר שלשידורי קשת ב"ערוץ 2" את סיכום הפלילים השבועי, בדרכו ההומוריסטית..
בשנת 2012 השתתף בעונה השישית של תוכנית הריאליטי "הישרדות", "עונת ה-VIP", שם הגיע עד לגמר. ועוד תכניות ברדיו ובטלוויזיה. נאה הוא ראש חוג אוהדי קבוצת הכדורגל הכח עמידר רמת גן. הוא נשוי לרות אלפסי ואב לשלוש בנות. מתגורר בשכונת רמת חן ברמת גן.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות