שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימת יינות המשווק כספיריטס, באיש הענבים

גם יינות מיקבים ישראלים

לאחרונה חזרתי שוב לבית איש הענבים, ביפו. הפעם נערכה שם טעימת כ60 יינות שמשווקת חברת כספיריטס, החיפאית. אי אפשר , כמובן לטעום את כולם, אז התעניינתי במיוחד בטעימת חלק מהינות הישראלים שהוצגו בין עשרות הבקבוקים שהוצגו באולמות המבנה.
חברת כספי הוקמה על ידי משפחת כספי בשנת 1909 שעסקה בעסקי ימיים, מסחר כללי וביטוח במשך שלושה דורות רצופים.
חברת הבת, Caspirits, היא יבואנית ומפיצה של מותגי אלכוהול יוקרתיים מהיצרנים מובילים בעולם כבר למעלה מ-40 שנה.
מ 2019 שמה כספיריטס דגש גם בשיווק היין הישראלי, תחילה עם קבוצת היין Sogrape, בהמשך עם הפצה בלעדית של יקבים מקומיים ויצרנים בינלאומיים מובילים מרחבי העולם.
בטעימת יום שישי נפתחו בקבוקים של שלושה יקבים ישראלים, אפוד, שור ובן דוד, אותם מפיצה כספיריטס.
יקב אפוד הוקם בשנת 2015 ע"י היינן הוותיק דוד סויסה, בכפר רות. סויסה הוא בעל ניסיון עשיר של כ20 שנה בייצור יינות 'גראן קרו' בבורדו, בצרפת.
בשנת 2014 עלה דוד לישראל עם משפחתו ועם חזון לייצר יין ישראלי איכותי, תוך יישום שיטות הייצור המסורתיות שרכש במשך השנים בבורדו.
הוא החל לחקור את אזורי גידול ענבי היין בישראל על מאפייניהם השונים. לאחר שמצא את האזורים, הכרמים, והאנשים המתאימים לאופייו, הוא הגשים את חזונו, והקים את יקב אפוד, בהרי יהודה בו מיוצרים יינות המבטאים בצורה האופטימלית את אופיו וניסיונו של סויסה וגם את הטרואר הישראלי הייחודי לאזור. אפשר לחוש בפה היטב את ההבדל בין היינות השונים. הגוף בינוני עד מלא. מומלץ מאוד לתת להם להיפתח ולא ללגמם ישר עם פתיחת הבקבוק. כלומר, מרגישים בפה את הטניות הגבוהה המתעדנת אט אט, בשהייה בכוס. המוביל בריח, במבנה המוצק ובטעם הוא יין הדגל, אביתר, שהיינן משקיע בו יותר עבודה ויישון בחביות. למרות זאת ניראה לי שמחירו גבוה ומומלץ לעדנו.

ההיסטוריה רבת הענפים של משפחת שור עם עולם היין התחילה בירושלים ב- 1848. המשפחה הייתה מהחלוצות של ייצור היין הישראלי, בעת החדשה.
בשנת 2010 אלי שור, דור שביעי למשפחה הירושלמית, החליט לטעת כרמים בשטחים שבבעלות המשפחה וכך להעביר את השליטה על תהליך ייצור היין, מגידול הענבים, בחזרה ליקב. השטחים שבאזור נחל שקמה ושפלת יהודה, שבהם ניטעו הכרמים הראשונים, נבחרו עקב יכולתם להעניק לגפנים אופי ים תיכוני עשיר בטעמי פרי ותבלינים ובכך ליצור יינות בעלי אופי שישאו עימם את חותמו האופייני של יקב שור.
צבי סקייסט, בוגר אוניברסיטת אדלייד שבאוסטרליה, איש יין ותיק עם ניסיון עשיר בארץ ובעולם, הוא יינן יקב שור. אופיו ואישיותו מודגשים ביינות שהוא מייצר.
היקב משתדל לייצר יינות קלילים ונעימים לשתייה, עם גוף מאוזן וחמיצות נמוכה. הוא הצליח זאת גם ביינות של יום שישי באיש הענבים.

יקב בן דוד שבבעלות משפחתית, שוכן בקיבוץ שמיר שבגליל העליון. היקב נוסד בשנת 2004 ונושא מסורת שהחלה דרכה עוד במרוקו, בה נספגה תרבות היין בשורשי משפחתו.
את תרבות היין, הניסיון והידע, ירש יואב בן דוד מאביו וביחד עם רעייתו, הם הקימו את היקב בתוך איפה לספק חוויה מיוחדת ולא יקרה לכל טועם. הכרמים נטועים בכרם בן זמרה בגליל העליון, אזור הידוע כמניב ענבי יין איכותיים. היינות המחיר שווה לכל כיס. הם רגועים מאוד ונעימים בפה. מיועדים לשמירה קצרה וללגימה סמוך להפצתם. גוף מאוד בינוני דבר האהוב ע"י רבים מהלוגמים.
רשימת היינות הישראלים שהוצגו לטעימה עם מחירי איש הענבים:
יקב אפוד אביתר קברנה סוביניון-פטי ורדו 2018 (ישראל) 240 ₪ יין הדגל של יקב אפוד.
יקב אפוד אביתר קברנה סוביניון-פטי ורדו 2017 (ישראל)
יקב אפוד כתר קברנה סוביניון-מרלו 2019 (ישראל) 120 ₪
יקב אפוד רגש קברנה סוביניון 2019 (ישראל) 120 ₪
יקב אפוד רגש קברנה סוביניון 2016 (ישראל)
יקב אפוד הילה 2019 (ישראל) 2 ב 150 ₪
יקב אפוד טל רוזה 2020 (ישראל) 2 ב 160 ₪
יקב בן דוד כרם אליה 2015 (ישראל, מרום גליל)
יקב בן דוד דליה 2017 – מגנום (ישראל, מרום גליל)
יקב בן דוד רומי 2016 – מגנום (ישראל, מרום גליל)
יקב בן דוד צעיר – מרלו קברנה סוביניון 2020 (ישראל, מרום גליל) 3 ב120 ₪
יקב בן דוד דולמן רוזה 2020 (ישראל, מרום גליל) 2 ב 140 ש"ח
יקב בן דוד אדר 2020 (ישראל, מרום גליל) 2 ב 140 ₪
יקב בן דוד גוורצטרמינר 2020 (ישראל, מרום גליל) 2 ב 150 ₪
יקב שור שקמה מרלו 2019 (ישראל, שפלת יהודה) 3 ב150 ₪
יקב שור שקמה קברנה סוביניון 2019 (ישראל, שפלת יהודה) 3 ב 150 ₪
יקב שור שקמה מרסלאן-פטיט ורדו 2019 (ישראל, שפלת יהודה) 3 ב150 ₪
בין יקבי חו"ל שמפיצה החברה נמצאים:
וינובל ולאס, מתיאוס, שאטו מסיו בוטה, פולונארי, מונדורו, שאטו לוס בולדוס, אופלי, רומטה, קמוס ועוד. מבחר גדול לחובבי היין, שגם מבינים בו.
לחיים ובהצלחה לחיים גן, לצוותו המסור, לחברת כספיריטס ולכל היקבים.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות