שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקור במשקאות הטורקי-סניף נתניה

ישראל פרקר

לפני כחודש וחצי נפתחה החנות החמישית ברשת "משקאות הטורקי". הם הגיעו גם לנתניה – ברחוב גיבורי ישראל 17, יכין סנטר.
כשהגעתי לביקור במקום ועברתי את משקוף הכניסה, פרצה מפי קריאת התלהבות. אוהה, איזה עיצוב יפה וכל כך הרבה סוגי יין, אלכוהול ובירה יש על המדפים. אז ממה מתחילים? מעצב החנות הוא ינאי פרישר גוטמן המלווה את הרשת. איזה יופי.
פגשתי את שמוליק סמברנו, בעל הרשת, ואת איציק כהן, המומחה למשקאות כבר שנים רבות שהכיר את סיפורו של כל בקבוק עליו הצבעתי באקראי, וזה לא פשוט עם כל כך הרבה תוויות.
שמוליק סיפר לי את סיפורה של הרשת, שעניין סקרן כמוני לדעת.
סבו ואביו נולדו בטורקיה ולפני כיובל שנים, הם פתחו בפתח תקווה את "מעדניית הטורקי". ניראה לי שבאותה תקופה טרם היו בארץ הרבה מעדניות. באותו זמן עבדו בארץ הרבה פועלים מרומניה והם חיפשו במעדניה יינות ומשקאות אלכוהוליים רומניים. אנשי משפחת סמברנו הבינו את הפוטנציאל הגלום בכך והחלו למלא את המדפים במשקאות רומניים שנחטפו. למקום הוספו עוד ועוד מדפים עם יינות ומשקאות מרחבי העולם והדרישה להם הלכה וגברה, עד שלבסוף הפכה מעדניית הטורקי ל"משקאות הטורקי" השופעת במשקאות אלכוהולים.
החנות הראשונה של משקאות הטורקי נפתחה בשנת 1998 ברחוב הברון הירש 11 בפתח תקווה אחריה נפתחה עוד אחת ברחוב גוטמן 7 בפתח תקווה. אחר נפתח סניף הדגל של הרשת בכפר סבא, עם חדר יין מקצועי ומבחר ענק של יינות ומשקאות חריפים מהארץ ומהעולם. ב-2018 נפתח סניף נוסף בגבעת שמואל ועתה גם בנתניה.
שמוליק אומר שיש להם כ10,000 מספרים קטלוגים, ביניהם גם של סיגרים ומתוכם כ500 של בירות. כשנכנסתי לאולם הצגת הבירות לא האמנתי למראה עיני ולכמות העצומה של סוגי בירות בבקבוקים ובקופסאות. איך יודעים מה להעדיף לקנות ולשתות, אם יש כל כך הרבה טעמים? כנראה שהמבינים יודעים !
איציק אמר שעל המדפים יש בקבוקי יין ואלכוהול נבחרים מכ-50 יקבים ישראלים בטווח מחירים גדול, זולים וגם יקרים. בתמונות הרבות שצילמתי אפשר לראות קצת מהיינות ומהבירות שבחנות.
ראיתי שם, למשל, בפעם הראשונה בקבוק משקה אלכוהולי ישראלי HOLY SPIRIT FDC מתוצרת מזקקת גולני. 68% אלכוהול. לא הרחתי מפני שפחדתי להשתכר.
בחדר מוקף בהרבה בקבוקי יין פגשתי את היינן הוותיק ורב הידע, שהגיע ארצה מצרפת, דוד סויסה. דוד מייצר את יינות יקב אפוד ביקבו שנמצא בכפר רות. הבקבוקים עמדו בשורה על השולחן לפניו ומהם הוא מזג לכוסותיהם של המתעניינים, שביקשו עוד ועוד. יין רוזה ויינות אדומים.
אהבתי במיוחד את יין הדגל אביתר . ממסך של 60% קברנה סוביניון, 40% פטי ורדו. צבע אדום כהה עם ארומות פרי שונות גוף מלא ומוצק מאוזן עם סיומת ארוכה בפה.
היין יושן 18 חודשים בחביות חדשות מעץ אלון משובח מיער אלייה שבצרפת.
דוד הטעים גם יינות שהוא עושה בצרפת ביקב בבורדוCHATEU MASSIEU BOUTET . בפה מרגישים מיד משהו אחר מהטעם הישראלי. הרבה יותר מורכב וטאני, עם טעם שיורי ארוך ומיוחד בפה. אבל אנחנו הרי בעד יינות ישראל.
יינות הטורקי משווקת את יינות יקב אפוד, וזו הסיבה שדוד סויסה הגיע לנתניה להציג גם כאן את יינותיו. בהצלחה !!!
המון תודה למארחי והמשך בהצלחה. אם הם פתחו חנות כזאת גדולה בנתניה, כנראה שיש לכך דרישה גדולה ויש גם קונים. לחיים !!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות