שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

השקת יינות הבוז'ולה נובו החדש בישראל

חברת שקד מפיצה בישראל את היינות של "מלך הבוז'ולה"

יום הבוז'ולה מגיע – 18 נובמבר.  חברת שקד מפיצה בארץ את יינות הבוז'ולה נובו של ג'ורג' דובף ושל לואי ז'אדו. יום בוז'ולה שמח לכולם.

ז'ורז' דובף
ג'ורג' דובף שייסד את היקב המשפחתי הנושא את שמו, נחשב כאבי רעיון החגיגות וידוע בכינויו "מלך הבוזו'לה". יינות הבוז'ולה נובו של דובף מוכרים בתוויות הצבעוניות ובקמפיינים הססגוניים המלווים את השקתם. בתחילת הדרך נשלחו היינות מאזור בוז'ולה לפאריס במרוץ חגיגי שהפך בשנות ה- 70 לאירוע לאומי צרפתי. הסלוגן המפורסם של הקמפיין היה: "הבוזו'לה נובו הגיע". במהלך השנים התפשטה מסורת חגיגות הבוז'ולה גם לשאר העולם וכמובן גם לישראל. חברת שקד מלווה את מסורת הבוז'ולה-נובו מזה שנים רבות ולוקחת חלק בחגיגת היין הבינלאומית השמחה עם הרבה שמחה והנאה מהיין החדש שהגיע.

ג'ורג' דובף בוז'ולה נובו
בוז'ולה נובו קלאסי, פירותי, קל, צעיר ומהנה עם ניחוחות תות בננה אופייניים והרבה רעננות ושמחת חיים.
מחיר: 55 ₪

לואי ז'אדו
מהיקבים החשובים והידועים בבורגון. יקב לואי ז'אדו נוסד בשנת 1859 על ידי לואי הנרי דניס ז'אדו בעיר בון שבלב אזור בורגון. כבר אז הבין ז'אדו את חשיבות הענבים והכרמים ועד מהרה צבר מוניטין כיצרן יין מן השורה הראשונה. בכדי לבסס את מעמדו המשיך ז'אדו לרכוש כרמים ברחבי הקוט דה נואי והקוט דה בון. הדורות של משפחת ז'אדו שניהלו את היקב המשפחתי אחריו המשיכו את המגמה וכיום זהו אחד היקבים הגדולים והטובים באזור בורגון שבבעלותו כאלף דונם כרמים. בנוסף פועל היקב גם כנגוסיאנט ברמה הגבוהה ביותר ודואג לקשור חוזים מחייבים עם כורמיו, כאשר הדגש הוא על איכות הענבים וטיפוח הכרם. הענבים מגיעים מלמעלה מ- 150 חלקות כולל חלקות רבות בכרמים הנחשבים ביותר בבורגון.

לואי ז'אדו בוז'ולה וילאז' פרמייר
בנוסף ליינות הפינו-נואר והשרדונה המצוינים והיקרים מהקוט ד'אור מייצרים ביקב לואי ז'אדו גם יינות איכותיים מאזור הבוז'ולה במגוון דרגות. מידי שנה היקב מפיק גם בוז'ולה צעיר איכותי שמייצג את האופי והאיכות של שנת הבציר הנוכחית.
מדובר בבוז'ולה מקסים ואיכותי בעל ניחוחות פרי צעיר ורענן משולבים בפריחה. יין בעל אופי צעיר ופירותי עם המון רעננות ושמחת חיים.
מחיר: 69 ₪

עובדות על היין שהוא תופעה:
הבוז'ולה נובו (הבוז'ולה החדש) הוא יין המיוצר באזור בוז'ולה בצרפת מזן הענבים גאמיי (גאמה) נואר. הנובו הוא יין צעיר למדי שמשוחרר לשוק תקופה קצרה ביותר לאחר הבציר. לצורך כך הוא מיוצר בטכניקה ייחודית (תסיסה קרבונית) המעניקה לו אופי פירותי קל, ייחודי ומאוד מזוהה.
בוז'ולה הוא אזור יין שנחשב לחלק מאזור בורגון רבתי. כשליש מענבי האזור מיועדים לייצור יינות הנובו הצעירים. יינות אלו מסמלים את סיומו של הבציר ותחילתה של "שנת היין החדשה". יתר הענבים משמשים ליינות נוספים מזן הגאמה. יינות הבוזו'לה קרו למשל, מגיעים מ- 10 כפרים מוגדרים ומעניקים איכויות גבוהות למדי.
את יינות הבוז'ולה נובו מומלץ להגיש קרירים (כ 14 – 16 מעלות). שעה במקרר לפני ההגשה יביאו אותם לטמפרטורה האידיאלית. המרתף לא ממש רלוונטי במקרה של הבוז'ולה נובו. זהו יין ששותים בצעירותו והוא אינו מיועד להתיישנות ארוכה.
הבוז'ולה נובו מושק מידי שנה בכל העולם בחגיגות ופסטיבלים בתאריך זהה הידוע כ"יום הבוז'ולה" (יום חמישי השלישי של חודש נובמבר בשעה 12:01 בלילה). לצורך כך מוטסים היינות לכל רחבי הגלובוס מספר ימים קודם לכן וחל איסור מוחלט לפתוח אותם לפני המועד הנ"ל. באזור בוז'ולה לבד מתקיימים כ- 120 פסטיבלים מקומיים לציון השקת היין החדש. השנה כמובן לא יהיו פסטיבלים, אבל זה לא אומר שמפסיקים לשמוח.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות