חנוכה 2021 ברחבי הארץ

15/11/2021
פעילויות מהנות ומיוחדות  בכל רחבי הארץ המשך »

צפון:

חנוכה בגליל המערבי

ימי חנוכה הם מהימים השמחים ביותר בגליל המערבי. הרחובות מקושטים, יש אווירה של  חנוכה וכריסטמס באוויר, מזג האוויר מאיר פנים בדרך כלל ואמני האזור מציעים סדנאות מיוחדות לכל המשפחה להכנת יצירות בעבודת יד ממגוון סממני החג.

עמותת זמן גליל מערבי מציעה במיוחד לכבוד החנוכה שלוש פעילויות מיוחדות לכל המשפחה:

סדנה להכנת נרות מיוחדים וריחניים לכבוד החנוכה:

האמנית הדרוזית ספאא חי'ר מפקיעין מזמינה את המבקרים בגליל המערבי להגיע לסדנת הכנת הנרות שלה. בסדנה תלמד ספאא את המשתתפים את תהליך הכנת הנרות מתחילתו ועד סופו בשילוב סיפורה האישי, סיפורים על התרבות הדרוזית ממנה מגיעה ועל אחד הכפרים הוותיקים בגליל – פקיעין. בסופה של הסדנה, כל אחד מהמשתתפים ייקח עמו נר ריחני ומיוחד שהכין בעצמו.

מחיר: 50 ₪ למשתתף
ימי שבת – 27.11, 4.12 | בשעות: 11:00-12:30 (משך הסדנה כשעה וחצי)
מרכז המבקרים ספאא, פקיעין
לפרטים נוספים: 072-3971125


סדנה להכנת ארנקים אישיים מעור מעובד:

בסטודיו אומניה, שבקיבוץ אפק תתקיים לכבוד החנוכה סדנה המתאימה לכל המשפחה ועוסקת בעבודות יד מעור אמיתי. בסדנה יתנסו המבקרים בטכניקות שונות של עבודה עם עור הכוללות חיתוך נכון, תפירה, צביעה, שיטות גימור שונות ואפילו ריקוע (שיטת הטבעה תלת מימדית על עור). המשתתפים בסדנה יוכלו להכין ארנקים (וכך גם לשמור בהם את דמי החנוכה שקיבלו). לצד הפעילות, יחשוף אלדד בכר מייסד הסטודיו והאומן שמאחוריו את המשתתפים לסיפורו האישי המרתק.

מחיר: 25 ₪ עבור השתתפות בסדנה, 55-65 ₪ להכנת ארנק
ימים שני ושלישי, 29.11, 30.11 | בשעות: 09:00-16:00 (משך הסדנה כשעה, שעה וחצי)
סטודיו אומניה, קיבוץ אפק
לפרטים נוספים: 072-3957613

"קליידסקופ" –להקת המחול "הקיבוצית 2" במופע מחול צבעוני:

חובבי המחול, יוכלו ליהנות בחנוכה ממופע מיוחד של להקת המחול "הקיבוצית 2". במופע תציג  הלהקה את המופע – "קליידוסקופ" – מופע מחול קצבי ומעורר מחשבה שיעסוק במערכות היחסים שבין הפרט לכלל, בחופש הבחירה ובאהבה. במופע תוצג יצירה מקורית מאת סו ג'ין קים שנכתבה במיוחד עבור הלהקה וקטעים מיצירתו "סוסים בשמיים" של רמי באר.

מחיר: 70 ₪
יום שישי 3.12 | בשעה: 10:00 כפר המחול הבינלאומי של להקת המחול הקיבוצית, געתון
לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים: https://www.eventer.co.il/event/3s483/LKRfL

מרכז:

פסטיבל חם בחנוכה בחבל מודיעין:

חבל מודיעין ואזור יער בן שמן הוא האזור בו חיו ופעלו המכבים – לכן, אין מקום מתאים יותר ממנו להעביר בו את חג החנוכה. בעמותת תיירות חבל מודיעין הכינו לרגל החג שלל פעילויות מהנות ומגוונות לכל המשפחה שיעניקו לכל אחד מן המבקרים קצת מן האתוס שמלווה את עם ישראל עד היום; הפנינג ארכאולוגיה מהנה לכל המשפחה בו יהינו המבקרים מסדנאות בנושא ארכאולוגיה לצד סיורים מודרכים באתר החפירות הארכאולוגיות בתל חדיד. פעילות נוספת מיוחדת שמוצעת, היא הדלקות נרות מיוחדות לאורך ימי החג בנוסח קהילות קוצ'ין, חבאן וקרליבך המתגוררות באזור, בהן יחשפו המבקרים למנהגים המיוחדים שלהם. ההצגה אחרוני המכבים של תיאטרון אספלט, בתים פתוחים בישובים שילת, כפר רות ולפיד, סדנאות בנושא שמנים, מסיקי זיתים, פעילויות מיוחדות במחלבות וביקבים באיזור ועוד המון.

30.11-6.12  מועצה אזורית חבל מודיעין
לפרטים נוספים והרשמה:  www.thm.org.il

 

דרום:

פעילות "הגיבור והגיבורה שבך" וחשיפה ראשונה של 3 חנוכיות של בן-גוריון:

לכבוד חג החנוכה, או בשמו השני – חג הגבורה, ישיקו בצריף בן גוריון פעילות אינטראקטיבית חדשה שתוביל את המבקרים בין נקודות מפתח באתר תוך שימוש בשאלות וחידות. האם בן-גוריון היה גיבור? מה היא גבורה בכלל? ובמה היא מתבטאת? כל אלו ועוד, הן שאלות עליהן ינסו המבקרים לענות בעזרת הפעילות האינטראקטיבית החדשה שתושק לכבוד החנוכה.

בנוסף, במיוחד לכבוד חג החנוכה יציגו בצריף בן-גוריון שלוש חנוכיות מיוחדות, המוצגות לראשונה לציבור הרחב ונשמרו עד היום בארונותיהם של פולה ודוד בן-גוריון. החנוכיות יוצאו השנה בפעם הראשונה מהארונות כך שהציבור הרחב יוכל להתרשם מהם בעצמו.

מחיר כניסה: 20 ₪ למבוגר ו-15 ₪ ילד | ביקור מודרך: 40 ₪ למבוגר ו-30 ₪ לילד.
מתי: לאורך חג החנוכה
איפה: צריף בן גוריון בשדה בוקר
לפרטים נוספים: אתר צריף בן גוריון: https://ben-gurion.co.il/ או בטלפון: 08-6560469

 

8 פעילויות ב-8 ימים באשדוד:

במהלך שמונת ימי החנוכה יקיימו באשדוד 8 סיורים מיוחדים שיועברו על ידי מדריכים ומורי דרך מקומיים. בכל יום, יתקיים סיור חוויתי אחר במגוון רחב של תחומים ופעילויות; סיורי צפרות וטבע בהם יפגשו המבקרים את הטבע העירוני המיוחד שנוצר בנחל לכיש, סיור עששיות והכנת ספינג'ים, סיור בעקבות אמנות הגרפיטי, גלישת חולות חווייתית בדיונה הגדולה באשדוד, סיורי ליקוט צמחים שתלמד את המבקרים , סדנה להטסת עפיפוני אקרובטיקה ועוד המון. בכל יום, פעילות אחרת לכל המשפחה באשדוד.

מחיר: בין 10-72 ₪ לאדם לסיור

29.11-6.12  ברחבי העיר אשדוד

לפרטים נוספים על הפעילויות והרשמה, אתר תיירות אשדוד: https://visit.ashdod.muni.il/


פסטיבל האורות באילת:

לאורך כל ימי החנוכה, תלבש טיילת האייס מול באילת אווירה שכל כולה צבע, מוזיקה וחגיגת אורות. בפסטיבל יוקמו שלושה מיצגי אור ענקיים; מערת לדים באורך 15 מ' המורכבת מ-8 קשתות מוארות בשלל צבעים בה יוכלו המבקרים להתהלך. פרצוף מתנפח ענק בגובה של כ-4 מ', שיואר בוידיאו מפינג בטקסטורות ואנימציות בקצב מסחרר ובצבעים משתנים ומבנה בסגנון אירופאי בגובה של כ-7 מ' אשר יואר באורות צבעוניים מתחלפים. בנוסף, לאורך הטיילת יהיו פזורים פסלים חיים רבים, רקדנים ושחקנים שכולם יהיו מאופרים ולבושים באלמנטים מאירים מיוחדים ברוח הפסטיבל. תוקם גם עמדת צילום מיוחדת בה יוכלו המבקרים למדוד ולהצטלם עם כנפי פרפר מוארות ענקיות ויתקיימו הופעות של נגן רחוב אשר ינגן בכלי נגינה מאורים.

מחיר: חינם
29/11-2/12 בשעות 17:00-20:00 טיילת האייס מול, אילת

לפרטים נוספים: : https://eilat.city/

 

חנוכה בצפון הנגב:

אנשי צפון הנגב הם הגיבורים המודרניים של ישראל. גם בתקופות קשות, הם שומרים על אורך רוח, ולא מוותרים על החיוך והאהבה לארח. בחנוכה, אתרי התיירות באזור פותחים את שעריהם ומציעים למבקרים שלל אפשרויות בילוי מהנות לכל המשפחה.

לפרטים על כל הפעילויות במהלך חנוכה:  www.habsor.co.il או בפייסבוק- "פסטיבל דרום אדום"

בין הפעילויות בחנוכה בצפון הנגב:

 

פסטיבל שמן זית לכל המשפחה בביתן הבד

אין דבר יותר ישראלי משמן זית מזיתים מקומיים. בואו ללמד את הילדים איך הפיקו שמן זית בעבר, ואיך מפיקים שמן זית באמצעים מודרניים, תוך שמירה על הטעם והמסורת.

ביתן הבד מזמין בחנוכה לחגיגת שמן זית לכל המשפחה בחנוכה, עם 12 סדנאות ודוכני הפעלה בנושא שמן הזית, לצד מופע קרקס צבעוני והפתעות נוספות.

ביתן הבד הוא בית בד מודרני שהוקם בשנת 2004 במושב יושיביה, על ידי משפחת ביתן.

מחיר: הכניסה חופשית. 10 ₪ ל-5 סדנאות.
יום שני, 6.12, בשעות 10:00-17:00 ביתן הבד, מושב יושביה

לפרטים והרשמה 077-7295810

 

חנוכה במוזיאון מורשת צאן ברזל:

מוזאון "מורשת צאן ברזל" יקיים במהלך חג החנוכה סיורים מיוחדים, אשר יתמקדו בסמלי החג, במסתתר מאחורי עיצובם ובמשמעותם למורשת היהודית והישראלית.
התצוגה וההדרכה (המיועדת גם לילדים מעל גיל 10) ימחישו בפלדה ונחושת את סיפוריהן של חנוכיות מיוחדות, מאז ימיו הראשונים של "בצלאל" ועד מטבעות חנוכה.
נשוחח ונסביר על ההבדל בין מנורת שבעת הקנים והחנוכייה של המכבים, ועוד סיפורים וחוויות רבים המסתתרים בין מדפי התבליטים והחריטות המרתקות..

מחיר: 25 ₪ למבוגר ו-20 ₪ לילד ולגמלאי

הסיורים יתקיימו בכל ימי החנוכה, בשעה 11:00 – מותנה בתיאום ובהזמנה מראש.

קיבוץ צאלים
לפרטים: 077-7295777

רון-ארט

תערוכת חנוכיות מיוחדת במגוון חומרים: אבן טבעית, זכוכית, עץ, חוט תיל ועוד.
לאחר סיור בגלריה ובתערוכה, תתקיים הדגמה של יצירת סביבון בניפוח זכוכית
מחיר: 25 ₪ לאדם

ימים א'-ו' בתיאום מראש. יישוב מעגלים
לפרטים: 077-7295846

 

חנוכה בחמדת שדות

בחוות שדות שבמושב פרי גן, הפקת שמני מרפא מצמחים הוא עניין עיקרי וחשוב, וכל יום מחדש קורה הנס המופלא של הפקת שמן מצמחי מרפא.
טיול קסום בהשראת ימי הבריאה בין מעגלי צמחי המרפא, חורשת האקליפטוס ומשק החי. בסיור מכירים את צמחי המרפא השונים המלווים את האדם מקדמת דנא, דרך רפואת הרמב"ם ועד הארומתרפיה. לכבוד חג החנוכה שמים דגש מיוחד על דרכי הפקת השמן השונות והחשיבות של שמן בחיינו.
הסיור כולל גם פיתה על הסאג', תה צמחים, פינת יצירה לילדים להכנת סביבונים וחנוכיות ועוד.

מחיר: 30 ₪

29.11-3.12  מושב פרי גן

להרשמה: הרשמה באתר איבנט באז בקישור https://eventbuzz.co.il/lp/event/hdijl

פרטים נוספים בטלפון: 0503923143  או במייל hemdatsadot@gmail.com

 

בכל רחבי הארץ:

אירועי חנוכה באתרי המורשת:
לכבוד חג החנוכה יתקיימו בלמעלה מ-50 אתרי המורשת הפזורים ברחבי הארץ שלל אירועים ופעילויות מהנים שיעניקו למבקרים הזדמנות נהדרת להעמיק את הקשר ביניהם לבין למורשת הישראלית. במהלך ימי החג ובנוסף לפעילותם השוטפת- יקיימו באתרי המורשת ברחבי הארץ פעילויות וסדנאות מיוחדות; סדנאות צילום, סיפורים מחיי החלוצים, סדנאות אפיה, הפנינג לכבוד החג הכולל סדנאות להכנת עששיות, פעילויות בהשראת המרוץ למיליון, הצגות תיאטרון, סיורים אינטראקטיביים, סיורים מודרכים בעקבות החלוצים ועוד פעילויות רבות.

28.11-6.12

באתרי המורשת בכל רחבי הארץ​

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *