שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טרואר – הבר שמגיע לחולל שינוי

בר יין חדש בעיר התחתית, חיפה

את בר היין הקים אורי אוחנה (36), מרמת ישי. המקום משלב בתוכו בר יין וחנות לממכר יינות מכל העולם.  במקום מוצעת בין השעות 16:00-18:00 15% הנחה על כל התפריט (אפריטיבו) .
אורי הקים את המקום לאחר עבודה של מעל לעשור בתחום המסעדות.
"התחלתי במטבחים, כולל ניהול של מספר מטבחים. לאחר מכן החלטתי לצאת ללמוד (תואר ראשון ושני במנהל עסקים) ובמקביל עסקתי בניהול מסעדות תוך דגש על הצד הכלכלי והעסקי שלהן. ניהלתי פרויקט של משרד החוץ בתחום המאבק באנטישמיות במשך כשנתיים, עסקתי בפעילות בזירה הבין לאומית בנושאי הסברה ופעולות נגד אנטישמיות ועוד."

במשך השנים גילה אורי את עולם היין שמשך אותו פנימה וסיקרן אותו יותר ויותר. הוא התחיל ללמוד לבד, על ידי טעימות עם חברים ושיחות על הנושא. לאט לאט התשוקה גדלה והתחיל לחרוש את האינטרנט וללמוד על העולם לבד. בהמשך אף התמקצע ולמד קורסים של WSET (שלב 2) ועוד מספר קורסים והדרכות מצומצמות יותר בארץ.
עם פרוץ הקורונה וההבנה שעולם המסעדות נמצא לפני שינוי, החליט אורי לעשות שינוי ולצאת לדרך עצמאית.
"היה לי טבעי להיכנס לעולם היין והשאלה הייתה לאיזה כיוון.
החלטתי לשלב מספר מישורים בעסק אחד – חנות, בר, מקום לאירועי יין, הדרכות סדנאות וכו'. ליטשתי את התכניות במשך כמה חודשים תוך שחיפשתי לוקיישן מתאים.
במהלך ההקמה של העסק היה לי ברור מה אני רוצה לעשות – לחולל שינוי בתחום היין בחיפה. במקומות רבים בעולם היינות הם חלק אינטגרלי מהתרבות ומחיי היום יום. גם בארץ, ראיתי איך התחום מתפתח בתוך תל אביב. ואין סיבה שבחיפה, עם האוכלוסייה הייחודית שבה, לא תהיה תרבות יין.
אני מאמין שאוכל להעניק חוויה שונה, ביחד עם ניסיון להנגיש כמה שיותר את היינות, שהשיח יהיה בגובה העיניים והוצאת היין מתוך המסגור האליטיסטי והמרוחק. לגרום לאנשים להרגיש שאפשר לשתות כוס יין גם באמצע היום, לקנות יינות חווייתיים במחירים הגיוניים ולספק להם חוויה אחרת".

לבר היין החדש החליט אורי לקרוא "טרואר" שהוא מונח צרפתי המתייחס למכלול הגורמים בסביבת הגפן: אקלים, מזג אוויר, קרקע, פני שטח ועוד. לגורמים אלו יש השפעה משמעותית על אופיו, טעמו ואיכותו של היין.

התמחות וייחוד של טרואר נוגע בכל המישורים בעולם היין – חנות, בר, תוכן (הרצאות, סדנאות וכו'), אירועים. היינות נבחרים בפינצטה ומספקים חוויה שונה.
"אנו בוחרים יינות הבאים לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר מכל אזור, יינות המדגישים את הטרואר שלהם. אנו טועמים ובוחנים כל יין בחנות ובבר ומוכרים רק יינות שאנו יכולים לעמוד מאחוריהם במאה אחוז, כדי להיות בטוחים שהלקוח יקבל גם חוויה, אך גם את התמורה הטובה ביותר. בחנות קיימים מאות יינות שונים, חלקם קלאסיים ומוכרים יותר, וחלקם שונים וייחודיים שחושפים את הקהל לדברים חדשים".

בבר היין יש תפריט כוסות של 15 יינות שונים המתחלף כל שבועיים-שלושה. השינויים בתפריט נעשים כדי לשמור על עניין ולספק חוויה מעט שונה בכל ביקור במקום. לצד היין ישנן מנות קטנות שמטרתן רק לתמוך ביין, לא לגנוב את ההצגה. היין כאמור הוא במרכז, האוכל הוא שחקן משני. יחד עם זאת, כל חומרי הגלם נבחרים גם הם לאחר מחשבה רבה ומייצגים אזוריות וייחוד.
תפריט האוכל זוכה לריענון מפעם לפעם.

טרואר -צילום מזל שמאילוב

טרואר חיפה
הנמל 35, חיפה (סמטה אחורית)
טלפון – 077-3503585
שעות פעילות:
א-ה – 10:00-23:00
ו' – 10:00-16:00
ש' – 17:00-23:00

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות