חנוכה 2021 בחבל מודיעין

07/11/2021
שלל פעילויות לכל המשפחה ברוח החשמונאים המשך »

חבל מודיעין ואזור יער בן שמן הוא המקום בו חיו, פעלו ולחמו בגבורה המכבים. לכן, חבל מודיעין הוא מקום מושלם לבלות בו בימי החנוכה.
בעמותת תיירות חבל מודיעין הכינו לרגל החג שלל פעילויות מהנות ומגוונות לכל המשפחה שיעניקו לכל אחד מן המבקרים קצת מן האתוס שמלווה את עם ישראל עד היום;

בפסטיבל חם בחנוכה יצפו למבקרים סיורים והדרכות בעקבות תעלומת קברי המכבים, הפנינג בנושא החג, בתים פתוחים בהם ניתן יהיה לקנות שמני זית וסופגניות מתוצרת יצרנים מקומיים והדלקת נרות מוסיקליות בנוסח עדות שונות החיות באזור.
המבקרים יוכלו ליהנות מהפנינג ארכיאולוגיה לכל המשפחה בחניון אנדרטת יהדות לוב שבסמוך ליער בן שמן. ההפנינג כולל סדנאות ארכאולוגיה והתנסות בחפירה ארכיאולוגית עם צוות מרשות העתיקות לצד סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים של קק"ל וסיורים מודרכים בשרידי המצודה החשמונאית שנחשפה לאחרונה בתל חדיד. בחוות הזיתים אלאדין, יערכו פעילויות שכל כולן עוסקות בשמן זית ובקשר שלו לחנוכה, המבקרים יוכלו למסוק זיתים ולהכין צנצנות של זיתים כבושים.

מהכניסה לאתר קברי המכבים יצאו סיורים מודרכים ללא תשלום שייקחו את המבקרים בעקבות תעלומת קברי המכבים. בכפר חשמונאי משוחזר שבשילת, יתקיימו סיורים מודרכים המציגים למבקרים את הכפר, לצד סדנאות יצירת נרות מחימר, יצירת שמן זית בבית הבד במקום ומטווח חץ וקשת.

לאורך ימי החג, יתקיימו גם הדלקות נרות חנוכה בנוסח קהילות שונות מרחבי המועצה;
בגבעת כ"ח, תתקיים הדלקת נר שלישי בנוסח קהילת יהדות קוצ'ין. ההדלקה תתקיים בבית הכנסת היכל נחמיה המשחזר חלקים מבית הכנסת המקורי מקוצ'ין.
במושב ברקת, תתקיים הדלקת נר רביעי בנוסח קהילת יהדות חבאן שתכלול הדגמה קצרה מטקס החינה המסורתי.
במבוא מודיעים, תתקיים הדלקת נר חמישי בנוסח מסורתם העשירה של קהילת קרליבך לצד שירים וסיפורים על בית הכנסת ששרד את השריפה הגדולה בישוב.

בימים שישי ושבת, יקיימו התושבים בישובים שילת, כפר רות ולפיד בתים פתוחים, בהם ניתן יהיה לקנות, לטעות ולשמוע מהסיפורים של היצרנים, הבשלנים והחקלאים המקומיים. בכל בית יפגשו המבקרים הרכב מרענן ואיכותי של אמנות יפה, עיצוב, תוצרת מקומית, טקסטיל, קולינריה, מוזיקה ועוד.

כדי להתמצא בשפע הפעילויות שמוצאות בפסטיבל חם בחנוכה, תפעל במהלך חופשת החג תחנת מידע בכניסה לאתר קברי המכבים. תחנת המידע תאגד בתוכה את כלל הפעילויות המוצעות לקהל הרחב.
חם בחנוכה – חנוכה בחבל מודיעין, 30/11-6/12, כ"ו כסלו – ב' בטבת
לפרטים נוספים והרשמה לפעילויות: עמותת תיירות חבל מודיעין – www.thm.org.il
הפסטיבל מופק בשיתוף מעגלים, קרן קיימת לישראל ורשות העתיקות ובחסות מפעל הפיס.

פסטיבל חם בחנוכה – חנוכה בחבל מודיעין  30.11 עד 6.12, כ"ו כסלו עד ב' טבת

חנוכה בחבל מודיעין – צילום דודי לזר

פעילויות הפסטיבל: 

תחנת מידע | בכניסה לאתר קברי המכבים
בכדי להתמצא בשפע פעילויות הפסטיבל, תפעל במהלך חופש חנוכה תחנת מידע בשיתוף קק"ל ממנה יצאו סיורים מודרכים חינמיים שינסו להתחקות אחרי תעלומת קברי המכבים ויצעו הכירות עם יער בן שמן, הריאה הירוקה של גוש דן. ההדרכות יצאו בכל שעה עגולה בשעות הפעילות של תחנת המידע. משך הסיור כשעה וחצי (לא מתאים לעגלות).

רביעי – חמישי, 1.12-2.12: 09:00-15:00

שישי, 3.12: 09:00-15:00

שבת, 4.12:  סגור

ראשון 5.12: 09:00-15:00

הפנינג ארכאולוגיה | חניון אנדרטת יהדות לוב, יער בן שמן
חוויה צבעונית ומלאה בפעילויות לכל המשפחה, הכוללת סדנאות ארכאולוגיה והתנסות בחפירה עם צוות רשות העתיקות, סדנאות איכות סביבה ויצירה מחומרים ממוחזרים והדגמת זהירות באש עם כבאית של קק"ל, מעגל מתופפים, שחקנים מחופשים למכבים ומוזיקה חיה עם ה'קטר' של מעגלים. באנדרטת יהדות לוב ידריכו מתנדבים מעמותת יהדות לוב. הדרכות בעתיקות תל חדיד ובשרידי המצודה החשמונאית שנחשפה לאחרונה יתקיימו לאורך היום על ידי ארכאולוגים מהחוג לארכאולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

ההשתתפות ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

יום חמישי 2.12: 9:30-15:00

שישי 3.12: 09:00-13:00

לפרטים נוספים: www.thm.org.il

 

הצגת "אחרוני המכבים" | ביער בן שמן
מופע "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט יתקיים במעבה יער שמן והוא מפגש קומי לכל המשפחה. המופע מציג את סיפורם של שלושה לוחמים יהודים מימי החשמונאים לצג טקסטים עתיקים, אקרובטיקה, נגינה בכלי נגינה עתיקים, שירת פיוטים, להטוטי חרבות והרבה הומור בריא.

ההשתתפות ללא תשלום, בהרשמה מראש בלבד.

מיקום מדויק יימסר לנרשמים. מספר המקומות מוגבל.

יום שלישי 30.11: 10:00 ו-12:00

לפרטים נוספים והרשמה: www.thm.org.il

 

הדלקת נר שלישי | בבית הכנסת היכל נחמיה בישוב גבעת כ"ח
קהילת עולי ק'וצין הקימה בגבעת כ"ח בית כנסת ייחודי המשחזר את ההיכל המפואר מבית הכנסת המקורי של הקהילה בדרום הודו. בחצר בית הכנסת נבנה העתק לקבר הצדיק של הקהילה – רבי נחמיה בן אברהם. באירוע הדלקת הנר יחשפו המבקרים לחוויות מההילולה של רבי נחמיה המתקיימת בחנוכה בכל שנה וכן את סיפורו האישי של חבר הקהילה, נחמיה נחמיה, על חווית חנוכה בקוצ'ין. בנוסף, יתקיים סיור בחדר המורשת של הקהילה וכן טעימה מהתרבות המיוחדת של יהדות קוצ'ין, זאת כמובן לצד הדלקת נרות מסורתית עם מזמור שיר חנוכה בניגון מיוחד.

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 10 ₪

יום שלישי 30.11: 19:00

לפרטים נוספים והרשמה: www.thm.org.il

הדלקת נר רביעי | מושב ברקת
בהדלקת הנרות המסורתית בנוסח קהילת חבאן -'דשנת בשמן ראשי…'. המבקרים יזכו להיחשף למנהגי העדה החבאנית בחג החנוכה ואל המסורת של יהדות חבאן בכלל. בערב תערך הדגמה קצרה של טקס החינה המסורתי לצד טעימות של מאפים חבאנים מיוחדים לחג החנוכה שיוגשו למבקרים בבית משפחת טובה הלל במושב.

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 10 ₪.

מיקום מדויק יימסר לנרשמים.

1.12, יום רביעי בשעה: 16:30

לפרטים נוספים והרשמה: www.thm.org.il

הדלקת נר חמישי | בית הכנסת ביישוב מבוא מודיעים
הדלקת הנרות תתקיים בבית הכנסת במבוא מודיעים, אחד מבין המבנים היחידים ששרדו את השריפה הגדולה בישוב בשנת 2019. הקהילה המיוחדת, משמרת את מסורתו העשירה של הרב המזמר – הרב קרליבך. המבקרים יזכו לקחת חלק בערב מוסיקלי, חוויתי ושמח של שירי חנוכה שילוו בנגינתם של בן ציון סולומון ובניו לצד סיפורים על קהילת קרליבך ועל בית הכנסת ששרד את השריפה בישוב.

ההשתתפות ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

2.12, יום חמישי בשעה: 16:00

לפרטים נוספים והרשמה: www.thm.org.il

 

"חמים ופתוח" – בתים פתוחים מארחים | שילת, כפר רות ולפיד
סוף שבוע שכל כולו ביקורים מרגשים בשילת, כפר רות ולפיד. התושבים פותחים את ביתם ואת ליבם ומזמינים את הקהל להתארח ולפגוש בחלל ביתם את האומנים, היצרנים והחקלאים של חבל מודיעים. בכל בית המבקרים יקבלו הצצה להרכבים מרעננים ואיכותיים שיחשפו אותם לאמנות יפה, עיצוב מקומי, טקסטיל, טקסטיל, קולינריה, מוזיקה, קוסמטיקה מהטבע ועוד מוצרים מוקמיים נהדרים נוספים.

הכניסה חופשית.
יום שישי, 3.12: 09:30-14:00

יום שבת, 4.12: 10:00-16:00

 

ניווט משפחות "בעקבות המכבים" עם עמותת ניווט חבל מודיעין | חניון 'יער ברזיל', יער בן שמן
ברחבי הטבע הירוק שמסביב לקברי המכבים, יתקיים משחק ניווט עממי למשפחות וחידון נושא פרסים. מדובר בפעילות משפחתית מאתגרת ומגבשת לכל המשפחה.

משפחות עם ילדים, זוגות ובודדים.

ההשתתפות בהרשמה מראש בעלות מוזלת של 60 ₪ למשפחה. מחיר בהרשמה בשטח: 80 ₪ למשפחה.

שישי – ראשון 3-5.12 שעות: 9:00-12:00

לפרטים נוספים והרשמה: https://www.nivutbekef.com/

 

בעקבות האור | פארק נאות קדומים
סיפורי המכבים ונס פך השמן לצד פעילות ייחודית וסיורים מרתקים לכל המשפחה.

במהלך היום יעברו המבקרים שלל פעילויות שנותנות הצצה לאורך חייהם של החשמונאים: מה היתה החשיבות הגדולה של שמן הזית בחייהם? מה היו השימושים השונים בו? מאיפה הגיעו שמני הזית המובחרים ביותר למנורת בית המקדש? כל אלו  לצד תלבושות מיוחדות ברוח התקופה, פינות יצירה, סדנאות להכנת נרות שמן, כתבי חידה חשמונאים התנסות בהפקת שמן זית בבית הבד במקום ועוד.

בעלות של 45 ₪ לאדם מעל גיל 3.

רביעי – חמישי, 1.12-2.12: 9:00-16:00

שישי, 3.12: 09:00-13:00

שבת, 4.12: סגור

ראשון, 5.12: 09:00-16:00

כניסה אחרונה עד שעתיים לפני סגירת הפארק.

לפרטים נוספים והרשמה: https://www.n-k.org.il/hanukkah-2021/

 

חנוכה בכפר חשמונאי | שילת
לאורך כל השנה פועל בישוב שילת כפר חשמונאי משוחזר שחושף את המבקרים לחייהם של החשמונאים. בחנוכה מצפות למבקרים בו פעילויות חדשות ומיוחדות הכוללות את המחזמר "מתתיהו מספר; מחזמר אינטראקטיבי המשתף את הקהל, מטווח חץ וקשת, יצירת שמן זית בבית הבד במקום, יצירת נרות שמן מחמר, הדגמת הטבעת מטבעות חשמונאים, כתיבה בקולמוסים, פינת חי ויצירת שקית צמחי מרפא.

ההשתתפות בהרשמה מראש.

בעלות של 50 ₪ לאדם ועד 200 ₪ למשפחה גרעינית

פתוח לאורך כל ימי הפסטיבל. שני – שלישי, 30.11-6.12

משך הפעילות כשעתיים וחצי. ניתן לערוך פיקניק במקום.

לפרטים נוספים והרשמה: 054-4480463

 

מקלט הקופים הישראלי | יער בן שמן
מקלט הקופים הישראלי מציע סיורים מרגשים בין קופים, בהם נחשף לסיפורי השיקום המרגשים של הקופים בעמותה לצד הסברים על סביבתם הטבעית, דרכי התקשורת שלהם זה עם זה ועוד. במקום יתקיימו גם סדנאות יצירה והפתעות נוספות במיוחד לכבוד חג החנוכה.

בעלות של 48 ₪ לאדם. כרטיסים בהנחה ברכישה מראש.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: www.ipsf.org.il | 08-9285888

 

"באנו חושך לגרש"- חוות הזיתים אלאדין | כפר רות
בחוות הזיתים אלאדין יתקיימו סיורים משפחתיים בנושא הזית ושמן הזית בהם המבקרים יקבלו הצצה להפקה של שמן זית בבית הבד ואל הדרך בה הדליקו איתו את המנורה בבית המקדש לצד שימושים נוספים של עץ הזית. בחווה יתקיימו פעילויות חווייתיות הכוללות מסיק וכבישה של זיתים והכנת סבון משמן זית לצד האכלת תרנגולות חופש, טחינת חיטה ואפילו אפיית פיתות!

בעלות של 35 ₪ לאדם מעל גיל שנה וחצי.

פתוח לאורך כל ימי הפסטיבל.

סיורים בהרשמה מראש בשעות: 9:30, 11:30, 13:30, 15:30

לפרטים נוספים והרשמה: 054-3141822/4

 

הסטודיו של סמדר פלג | רינתיה
בסטודיו של סמדר המשתתפים ייקחו חלק בסדנאות קרמיקה ופיסול בה יכינו דמויות, חיות ואת כל שעולה על רוחם. המשתתפים בסדנה יעברו ביחד עם סמדר את כל תהליך ההכנה מתחילתו ועד סופו; מהכנת הכלים, דרך עיצובם ועד לתנור הקרמיקה.

מדובר פעילות יצירתית וחווייתית לכל המשפחה ומתאימה לילדים מעל גיל 5.

ההשתתפות בהרשמה מראש
בעלות של  100 ₪ לאדם לסדנה של שעתיים , 85 ₪ לסדנה של שעה וחצי.            

לפרטים נוספים והרשמה: סמדר פלג 054-6661818

 

"לבנדולה": על שמנים ואנטי אג'ינג | בית נחמיה
חג החנוכה הוא חג שכל כולו עוסק בנס שבשמן, לכן, רגע לפני סיומו של החג- מרב כהן מזמינה את המבקרים להכיר את הצד המופלא של השמנים בסדנה שכל כולה אנטי אייג'ינג.

בסדנה מרב תדבר על מבנה העור ותפקידיו, על סגולות הטיפוח של השמנים, חשיבות התזונה לאנטי אייג'ינג, על השמנים האתריים ואף תלמד את המשתתפים להכין סרום שמנים עשיר ומזין.

ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 125 ₪.

ראשון, 5.12 בשעה: 19:00 סדנה לנשים בגילאי 35-55.

שני, 6.12 בשעה: 17:30 סדנה לנשים מעל גיל 55.

לפרטים נוספים והרשמה: מרב כהן 052-3379353

 

אלדד מאסטרו -הסטודיו לצילום  |בני עטרות
מאירים את המשפחה בחנוכה – במפגש עם הצלם אלדד מאסטרו בפעילות חוויתית לכל המשפחה. המפגש יעסוק בצילומי דיוקן בסטודיו, בדגש על תאורה ייחודית וגם בטכניקה של ציור באור.

בעלות של 300 ₪ לשעה של פעילות משפחתית, כולל הדפסת התמונות.

לאורך כל ימי הפסטיבל בתיאום מראש.

לפרטים נוספים והרשמה: 054-5905907

 

סדנת טעימות שמן זית במשק לוין | מזור
בסדנת הטעימות המתקיימת במשק לוין יטעמו המבקרים זנים שונים של שמן זית הגדלים בכרמים של משפחת לוין. המבקרים יזכו ללמוד כיצד טועמים נכון את הזית, איך לזהות את ההבדלים בין הטעמים ועל מה לשים דגש כאשר בוחרים שמן זית.  ההדרכה מבוצעת על ידי ד"ר אבינועם לוין וקרן אורבך לוין, טועמי שמן זית מוסמכים וטועמים בפאנל מרכז של תו האיכות של מועצת הזית. כל השמנים בסדנה הינם כתית מעולה בכבישה קרה, בעלי תו האיכות של מועצת הזית, זוכי מדליות בתחרויות בארץ ובעולם וכשרים למהדרין.

השתתפות בסדנה בהרשמה מראש. הסדנה אינה מתאימה לילדים.

בעלות של 30 ₪ לאדם.

שלישי, 30.11 בשעות: 11:00 ו- 17:00

לפרטים נוספים והרשמה: 052-5613210

 

מחלבת מרקוביץ', חנות וסדנת טעימת גבינות | מושב נחלים
לצד מבחר רחב של גבינות מחלב כבשים, מציעים במחלבת מרקוביץ' גם סדנת טעימת גבינות – ללא תשלום. הסדנה, למבוגרים בלבד, כוללת טעימת של גבינות שונות, הסברים על ההבדלים ביניהן והמלצות מפי הגבן אהרן מרקוביץ'. הסדנה תתקיים בחצר פסטורלית ויפיפייה המשקיפה על עדר הכבשים של המחלבה.

השתתפות סדנה בהרשמה מראש.

ראשון-חמישי 8:30-17:00, שישי 8:30-13:00.

סדנת הטעימות – בשעה 8:30, משך הסדנה כ 45 דקות.

לפרטים נוספים והרשמה – 03-9332797

 

דורון מן הטבע – מחלבת נחלים, חנות גבינות וסלסלות פיקניק | מושב נחלים
מעדניה וחנות גבינות המציעה מבחר מוצרי איכות מחלב עיזים וכבשים הגדלות ונחלבות במקום. במחלבה ניתן לרכוש סלסלות פיקניק זוגית בהזמנה של יומיים מראש וליהנות מהגבינות הנפלאות המוצעות, פוקאצ'ות, ריבות, זיתים וגרנולה.

עלות סלסלת פיקניק זוגית: 199 ₪. ניתן להוסיף יין בתוספת תשלום.

הזמנת סלסלות הפיקניק יומיים מראש.

ראשון-חמישי 9:00-17:00, שישי 8:30-13:30.

לפרטים נוספים והזמנות: הילה 052-8579409

 

הזמנה לארוחה – סלסלות הפיקניק של טליה חן |  טירת יהודה
בקייטרינג הבוטיקי של טליה חן, ניתן למצוא מגוון של מגשי אירוח, ארוחות בוקר עשירות וטעימות וסדנאות לבישול אוכל בריא. במהלך ימי הפסטיבל, יציעו בקייטרינג ארוחות בוקר זוגיות הכוללות: מאפים נפלאים, מטבלים, מוזלי, סלטים ומאפים ביתיים מתוקים.

ארוחות הבוקר בעלות של 150 ₪.

איסוף הארוחה ממושב טירת יהודה. ניתן לבצע משלוחים בתוספת תשלום. כשר.

ניתן לבצע הזמנות מראש לכל אחד מימי הפסטיבל (פרט לשבת)

לפרטים נוספים והזמנות: טליה חן 058-4854858 (עדיף בווטסאפ)

 

שמחה בסיר – סימה נהון | נופך
סימה נהון, מ'שמחה בסיר' היא בשלנית מוכשרת עם אור בידיים וחיוך בעיניים שאוהבת להאכיל אנשים בכל הזדמנות. לכן, גם לחנוכה היא מציעה מגוון מאכלים עשירים בבישול ביתי חם. ספינג'ים מסורתיים, לצד תפריטים חלביים או בשריים לכל צורך. כשר.

ראשון-שישי בהזמנה מראש בלבד.

לפרטים נוספים והזמנות: סימה נהון 050-9716023

 

פיצה לה קלברזה La Calabrese | גינתון
בפינה קסומה באמצע הירוק של מושב גינתון חנית הקימה פיצרייה קטנה ומגניבה, ובמרכזה טאבון עצים.
המקום מתמחה בעיקר בהכנת פיצות וג'לאטו איטלקי בעבודת יד מוקפדת, על בסיס חומרי גלם מקומיים טריים וחלב משק טרי.

שלישי-חמישי, 17:00-22:00

לפרטים נוספים והזמנות: 055-5534545

 

 מיכל אופה מאהבה | לפיד
מיכל מומחית באפיה המציעה מארזי עוגיות ועוגות שנאפים באהבה, מתוקים ומלוחים. בין הנשנושים המלוחים: בואיקוס עשירי טעם, לחמניות גבינה בולגרית ופלפלים קלויים. לצד מארזים מתוקים: ריבועי חמוציות ומשמשים, עוגיות חמאה ופקאן, עוגות תפוזים עסיסיות ועוגות פרג ולימון נהדרות.

מחירים:
מארזי עוגיות – ₪30 | עוגות – ₪40 | לחמניות – ₪5 ליחידה, (מינימום 6 יח') | בואיקוס – ₪35 (10 יח').

בהזמנה מראש בלבד מספר ימים לפני.

לפרטים נוספים והזמנות: מיכל עובדיה 052-3927795

 

מקום בכפר – מסעדה | כפר הנוער בן שמן
אוכל ביתי, בשר על האש, גלידות חטיפים, קפה ותה. כשר.

ראשון-חמישי 10:00-15:00

לפרטים נוספים והזמנות: 054-5556683  |  08-9245887

 

הפונדק של ג'ק | בית נחמיה
"הפונדק של ג׳ק״ הוא יוזמה חדשה מבית שף מאיר קרנש ולמעשה חלום ישן שמתגשם, חלום על אוכל טעים ואנשים טובים באמצע הדרך. בפונדק של ג'ק מגישים אוכל מבושל, בשרים על האש ואפילו בירה מחבית, פיש & צ'יפס והמבורגר. במקום יש חדר VIP לאירועים פרטיים, גינה ודק ענק לאירועים משפחתיים. כשר.

ראשון-חמישי: 08:00-22:00, שישי 08:00-14:00. שבת סגור.

משלוחים חינם לשוהם וחבל מודיעין בימי חול: 10:00-17:00

לפרטים נוספים והזמנות: 03-6382033 |  https://www.hapunjack.com/

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *