תחרות מלכת היופי לניצולות שואה 2021

05/11/2021
לראשונה תתקיים התחרות בעיר ירושלים המשך »

עמותת יד עזר לחבר מקיימת מספר שנים את תחרות "מלכות היופי של ניצולות השואה" כאשר התחרות האחרונה התקיימה בשנת 2018. עקב מגיפת הקורונה לא התקיימה תחרות זו מאז.

השנה החליט הוועד המנהל של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה, בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג לקיים את התחרות בצורה מצומצמת אך גם און ליין בשידור חי באולם מוזיאון ידידי ישראל בירושלים שפועל רבות לניצולי השואה בארץ. גם תינתן במה לסיפורי הגבורה של חסידי אומות עולם וגיבורים שסייעו ליהודים בתקופת השואה.

השנה, מבין מאות מועמדות נבחרו 10 מתמודדות סופיות שיגיעו ביום שלישי, 16 בנובמבר, למתחם מוזיאון ידידי ישראל. במהלך היום הן תאופרנה ותתפנקנה על ידי צוות מאפרים, סטייליסטים וספרים מקצועיים המתנדבים כדי להכין את המתמודדות לתחרות.

התחרות השנה תהיה מרשימה ומרגשת מאד ותערך בהשתתפות ניצולי שואה, אמנים, שגרירים וקונסולים ותשודר גם און ליין בארץ ולעשרות מיליוני צופים ברחבי העולם.

על הנחיית הטקס הופקדה הדוגמנית הבינלאומית ומנחת הטלויזיה מורן אטיאס, כשלצידה על הבמה יהיה  הבדרן, מלחין, מעבד המוזיקלי ומי שכבר שנים מתנדב בעמותת יד עזר לחבר ננסי ברנדס.

בין שופטות התחרות השנה יהיו:
נציגת הדור השני לשואה לאה שנירר, בת לאם מתאומי מנגלה שפועלת בכל העולם לפעילויות זיכרון השואה.
הדוגמנית, מלכת היופי של ישראל לשנת 1992 רווית אסף שהיום גם אשת העסקים, בעלת רשת בתי הספר למקצועות היופי.
מפיקת האירועים אירית רחמים.
מעצב האופנה דרור קונטנטו.
אשת העסקים פנינה רוזנבלום.
הדוגמנית ואשת עסקים נטלי דדון.
אשת העסקים רות לבייב יליזרוב.
נועה כוכבא – מלכת היופי של ישראל לשנת 2021 שנבחרה לפני מספר ימים.
ירין בוזגלו נערת ישראל לשנת 2021.
הזמר רותם כהן יופיע בערב, בהתנדבות מלאה.

השנה, לראשונה, ישתתף הקהל בארץ ובעולם בבחירת מלכת היופי לניצולות שואה. הצבעה תאופשר דרך דפי הפייסבוק של מוזיאון ידידי ישראל ושל יד עזר לחבר.

מנכ"ל ומייסד "יד עזר לחבר", שמעון סבג: "קיום התחרות בכל זאת השנה בירושלים היא עוד דרך שלנו ב"יד עזר לחבר" לתת לכמה שיותר ניצולי שואה רגעי נחת ואושר בערוב ימיהם, אני שמח ונרגש לקיים אירוע מרגש זה בהתאם להוראות התו הירוק, במרכז המדיה והכנסים שבמתחם מוזיאון "ידידי ישראל" בירושלים.
ד"ר מייק אוואנס תורם רבות לניצולי השואה. לאחרונה הוא השיק את בית הארחה לניצולי שואה בירושלים בעלות של כעשרה מיליון ש"ח ה שמאפשר אירוח מלא לניצולי שואה בירושלים והוא פועל למען ניצולי השואה ותורם באופן שוטף מזה שנים ."

לשלב הגמר של התחרות הגיעו 10 ניצולות שואה שגילן נושק ל-80, 90 וגם יותר, כולן גיבורות ואמיצות ששרדו את תופת מחנות ההשמדה. מדובר בנשים יפות – פנימית וחיצונית, שניצחו את השואה ויזכו לכבוד של מלכות יופי של ממש עם הסרט המסורתי, כתר, זר פרחים ושורה של מתנות.
מטרת התחרות היא לשמח ולהגשים חלום לנשים גיבורות שורדות שואה שירגישו פינוקים ותשומת לב ויכניסו שמחה לחייהן.

שמעון סבג מנכ"ל יד עזר לחבר: "הנשים המדהימות האלה, ניצולות השואה כבר מבוגרות ולא יהיו כאן לעוד זמן, היום הזה הוא חוויה שתישאר איתן לעוד שנים, ניצולות השואה יזכו לחיבוק חם לא רק באירוע אלא לתקופה ארוכה יותר. אין יפה ומרגש יותר מלהתכנס באולם אחד – ניצולות שואה וצאצאיהם ומתנדבים רבים, כולם יחד למטרה זו. זהו סיפורה היפה של מדינת ישראל, של החברה הישראלית, זה הכוח וההצלחה שלנו. ניצולות השואה הן הגיבורות האמתיות של כולנו ובזכותן אנחנו כאן היום ! ניצולי השואה הם האור שמאיר את האנושות כשהעולם חשוך".

מוזיאון ידידי ישראל הוא מרכז היסטורי חווייתי בנושא ציונות, הנותן במה לסיפורי הגבורה והחסד של לא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול בכל דרך שרק יכלו, מול תלאות וקשיים אישיים, מתוך אמונה, להשבת העם היהודי לארצו המיועדת בציון, ושגשוגו, לאורך כל השנים החל מההבטחה התנכ"ית, דרך תקופות שונות, ועד ימינו.
המרכז מספק למבקר חוויה ויזואלית ורגשית ומוביל אותו אל מסע בעקבות ההיסטוריה, דרך 7 מיצגי מולטימדיה אור קוליים מתקדמים המשלבים עיצוב, טכנולוגיה ואפקטים שלא נראו קודם בארץ.
כתובת המוזיאון: רחוב יוסף ריבלין 20 ירושלים

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *