שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ניצן מיקב אחת בערב טעימה בשפיים

ישראל פרקר

שוב הוכיחה לי אורית גלעד (בקלות) שיין זה לא רק אדום, רוזה או לבן , טעים לי או לא. יין הוא גורם חברתי נהדר, המעלה חיוכים ואינספור סיפורים ומילים בין חברים וכאלה שהתיידדו רק לפני מספר דקות, בעקבות התעניינותם ביין. ביניהם היו גם כאלה הנמצאים בשלב ראשון של התעניינות ביין.
התכנסנו אנשי חבורת יין ישמח שמובילה אורית, בביתם של השף-קונדיטורית נעמה אקסלרוד-תירוש ובעלה אורן, בשפיים כדי לפגוש את ה"אחת", הייננית ניצן סברסקי, לשמוע את סיפוריה ולטעום את יינותיה הרק לבנים ורוזה. לכוסות נמזגו יינות כל הערב (הארוך) ומהמטבח זרמו מטעמים מעשי ידיהם של נעמה וחזי, שעמלו במטבח ללא הפסקה. סייע בהפקה המוצלחת חורחה לרנר. תודה לכולם.

אתחיל דווקא במספר דברי סיכום של משתתפים שמבטאים היטב את ההרגשות מערב האירוע:
גליה – ערב מהנה מפרה ומענג. שאפו לנציגות הנשית, ניצן ונעמה מעוררות ההשראה שניצחו על היין והקולינריה וכמובן לאחת המיוחדת, אורית, שבזכותה הכל קורה.
דבי – תודה תודה! היה כל כך מעניין, נעים וטעים ששכחתי לצלם… שתהיה לנו שנה טובה, שנה של כוח נשי ושיתופי פעולה שכאלה, שנה של מפגשים וטעימות, שנה של בצירים, סחיטות, טיולים וחביות.
גידי – חברים היה אדיר. תודה לכל מי שטרח. תודה לנעמה וניצן ותודה לכם שקבלתם אותי כל כך יפה ואפילו שכחתי שזאת הפעם הראשונה שלי באירוע כזה.
אליסיה – בנוסף לאיכויות המקצועיות של ניצן ונעמה והחברה הכיפית, קיבלנו שיעור נפלא על נחישות ודבקות במטרה, ערך מוסף שמעשיר עוד יותר את הקבוצה הנהדרת שלנו, תודה, היה באמת מרגש!!!
עדי – תודה ענקית!!! לאורית גלעד, על פעולתה המבורכת לחשיפה ללא הפסקה של יקבים וכישרונות נפלאים. תודה ליוצרת ברוכת הכישרון, ניצן סברסקי. הפכתי מזמן ממתין לתורים לאירועי יין בה ניצן מציגה את יינותיה. ויבואו על הברכה גם, נעמה, אשר בנתה אירוע קולינרי איכותי, חורחה, אורן וחזי.

אחת, היא עבודת ייצור יין מאוד ייחודית של ניצן, שדבק בה עמוק עמוק חיידק ייצור היין, בפרויקט שכולו נשי. זוהי עובדה שהודגשה כששאלו אותה איך היא בוצרת והיא ענתה שבמלאכת הבציר עוסקות היא וצוות העובדות בכרם… השם, אחת, בעצם, מסכם הכל.
את ההכרות הראשונה ליין עשתה, ניצן, דווקא במסעדות בהן עבדה וניהלה. היא עברה מספר קורסים ביין וגם עשתה תואר ראשון בייננות באיטליה, וכשהוירוס התהדק היא עשתה תואר שני בספרד ועבדה גם ביקב אייכותי בדרום אפריקה. בהמשך עבדה עם יינני יקב ברקן עד שהחליטה שמוטב לה לייצר יין לבד וב2014 החלה לייצר יינות לבנים ביקב המשפחתי, בקיבוץ גבע.
בחו"ל התאהבה בזן ענבי הרוסאן והחליטה שהוא יהיה הזן ממנו ייוצרו יינותיה הראשונים ביחד עם ענבי הויונייה מכרם בגבעת ישעיהו.
כיום ניצן מייצרת את יינותיה בפינה שהוקצתה לה ביקב שורק שבקיבוץ נחשון מהזנים: רוסאן, שאנין בלאן, גרנאש וויונייה, בכמות המתקרבת ל5,000 בקבוקים בשנה.
ניצן ייצרה ערב יותר מעניין בזה שרוב הטעימות היו השוואתיות. אותי ההשוואות האלה מאוד מלמדות.
התחלנו ביינות טריים, שעדיין נמצאים בתהליך. בציר ענביהם היה רק לפני מספר שבועות. יינות לבנים עכורים מאחסון בחבית מול שהייה במיכלי נירוסטה.
זוגות של שנין בלאן – רוסן – ויונייה. היינות בהמשך הדרך הופכים לבלנד חבית + נירוסטה . אני אהבתי יותר את אלה ששהו בחבית, שחיזקה את גופם והעמיקה את טעמם. אלה ששהו במכלי הנירוסטה דאגו בוודאי בבלנד הסופי, לדכא קצת את טעם העץ ולהדגיש את החומציות. נהדר. אגב, ביקבים רבים מעדיפים לא להשתמש בחביות עץ, בייצור יינות לבנים.
לכוסות נמזגו שני יינות רוזה . 2020 מענבי גרנאש שהגיעו ממרכז הנגב – כרם במצפה רמון. השני בן מספר שבועות , נמצא עדיין בתהליך תסיסה. ענביו הגיעו מאזור זיכרון יעקב. הבוגר היה קר עם ארומה נעימה לאף, טהור בצבעו, חומציות טובה ומאוד מרענן בפה. כיפי לשעות הפנאי.
בין לגימה ללגימה נגסנו בגבינות בוטיק עם לחמי מחמצת שאפתה נעמה. סלט חסה, תאנים ופיסטוק, ארטישוק על יוגורט צנונית וזעתר. טעים… המשך יבוא.

לכוסות נמזגו יינות שאנין בלאן משנות בציר 2018 ו2019. הענבים המדבריים הגיעו מכרמי מצפה רמון. גוף בינוני . עזר לו חלק היין ששהה בנירוסטה, חומציות נעימה בפה ארומות פרחוניות באף. אהבתי יותר את הקשיש יותר מ2018. כנראה שהיין משתפר עם התיישנותו.
ל3 כוסות, שעמדו מולי, נמזגו בהמשך הבלנד רוסן-ויונייה מהשנים 2017 – 2018 – 2019 . קודם בדקתי מה אהוב עלי ביותר בארומות ובטעמים בפה. בחרתי כאהובי בצעיר ביותר משנת 2019. ה2018 , אגב, מכיל 70% ענבי רוסאן. הבלנד של אחיו מורכב מכמויות שוות של שני הזנים. 2019 -ענבי הרוסאן נבצרו בהרי ירושלים והויונייה בגליל העליון. הבלנד התיישן 7 חדשים בחביות עץ צרפתי. היין בעל ארומות אשכולות, חמיצות מתונה ונעימה עם גוף בינוני. כיף בפה. זה מה שחשוב.
דלתות המטבח לא נסגרו. נעמה וחזי המשיכו לטרוח והמנות המשיכו לזרום : קרואסון זיתים קפרזה, סביצ'ה אינטיאס\בר ים ומנגות, פוקצ'ת עגבניות וקרם פרש, בריוש עם קרם גבינה ועשבים, סלט עדשים שחורות וסלמון.
אוהה. טעים !!!
המשתתפים שאלו שאלות, ניצן ענתה והאווירה הייתה מאוד לבבית ונעימה. אני כמובן צילמתי וצילמתי מכל עבר. טעמים וריחות אי אפשר להמחיש בתמונות. צבעים וצורות כן, ובשפע. התמונות מצורפות, כמובן.
סיימנו עם קינוחים טעימים, מרמלדות, שוקולד , פאי לימון וקרם עם תאנים. ניראה יפה בתמונות. הטעמים בפה.
המון תודות לכל המעורבים ולהתראות במפגש נוסף. "יין ישמח" = זה בטוח !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות