שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-37, חיפה

קולנוע קולינרי בחוה"מ סוכות

הקולנוע הקולינרי בפסטיבל חיפה, אוצר השנה בתוכו את עומס התשוקה והבדידות של השף.
רצועת סרטי קולנוע עלילתי ותיעודי בפסטיבל חיפה, העוסקים בתרבות המזון העולמית. הקרנות הסרטים מלווים בטעימות אוכל ודיונים עם שפים ומומחי קולינריה שונים.
חוה"מ סוכות, 19-28 בספטמבר 2021
לאורך ההיסטוריה המטבח היה סמל סטטוס, והשף היה הקורבן של תשוקתו שלו לגעת בצמרת.שלושה סרטים עוסקים בנושא זה: השף הצרפתי – סרט תקופתי שהופך את הסיטואציה הקורבנית של הגיבור, לשיר הלל לחופש היצירה והאהבה. נקודת רתיחה – סרט שמכניס את הצופה לתהליך היצירה, לטירוף, לאגו ולעומק בדידותו של השף. שף – סרט שהוא דיוקן של האדם, השף, הסופר ואיש המדיה אנתוני בורדיין. הסרט הנוסף ברצועה עוסק בפשטות, אהבה, נאמנות ושיתוף פעולה בין האדם לידידו הטוב ביותר, הכלב – ציידי הכמהין.
טעימות ודיונים עם שפים ומומחי קולינריה, בהנחיית אשת האוכל והעיתונאית הילה אלפרט.

נקודת רתיחה  Boiling Point
בריטניה 2021
בימוי: פיליפ בראנטיני
משחק: סטיבן גרהאם, וינט רובינסון, ג'ייסון פלמינג, ריי פנטאקי
יום שישי לפני חג המולד הוא הערב העמוס ביותר בשנה במסעדת יוקרה בלונדון, והשף אנדי בפיגור עוד לפני שהוא מתחיל את המשמרת. המארחת אישרה יותר מדי הזמנות, מפקח תברואה דעתן מסתובב במטבח, יש מתיחות בצוות. ואם לא די בכל זה, המנטור של אנדי, שף סלבריטאי, מגיע במפתיע ומביא איתו את בת זוגו, מבקרת מסעדות נחשבת. הסרט צולם כולו בשוט אחד ומעביר למסך את האנרגיה, האגו והטרוף של מסעדת יוקרה. הוא מתמקד בלחץ הבלתי פוסק ובמחיר האנושי שהוא גובה.
בתום ההקרנה יתקיים דיון על ביקורת מסעדות תחת הכותרת "דו"ח המבקר" עם מבקר המסעדות המכונה "ביצה עלומה" ניסן שור, בשיחה על אגו, על יחסי שף-מבקר בארץ קטנה, על ניסוח שפה, על מקומו המשתנה של מבקר מול ביקורת ההמון, הרצון לקהל ועל רגשות אשם .
לאחר הדיון ארוחת טעימות בגן הפסטיבל
טריילר "נקודת רתיחה" https://www.youtube.com/watch?v=njJjb0s6AbA

השף הצרפתי     Delicious
צרפת 2021, בימוי: אריק בנארד
משחק: גרגורי גאדבואה, איזבל קארה, בנז'מן לוורן (סה לה וי)
סיפור הקמת המסעדה הראשונה בעולם, דרמה קומית שלוקחת את הצופה אל לב המטבח ומעניקה לו מתכון מעורר תאבון עם כל המרכיבים הנכונים – פטיפורים שהם מלאכת מחשבת, סעודות מפוארות ועשירות, קינוחים כיד המלך וכמובן סיפור אהבה. ערב המהפכה הצרפתית, פייר מנקרון, שף מוכשר אך גם גאוותן, מאבד את עבודתו כשף פרטי באחוזה ומוצא את עצמו ללא עבודה ומקום מגורים, ובעיקר ללא טעם להמשיך לבשל. כאשר צעירה זרה ומסתורית מגיעה אליו על מנת ללמוד ממנו את רזי המטבח הוא מסרב בתוקף, אבל היא לא מוותרת.
בתום ההקרנה ייערך דיון תחת הכותרת "אדמה ים רוח ואש", עם השף רז רהב ממסעדת OCD – המסעדה הישראלית שנכנסה לרשימת המסעדות הטובות בעולם – על שאיפות, חלומות, ויצירה:
שיחה מסחררת על החומרים מהם מתבשלת יצירתו של השף. על כאב השאיפה לשלמות, על שינויים בהרגלי ההסעדה, האם במציאות המשתנה בישול עילי יחזור להיות נחלת בני אצולה, על מקורות השראה בעידן בו הכל חשוף ונתון להשפעה ומה המקום של אהבה בתוך כל זה.
לאחר הדיון ארוחת טעימות בגן הפסטיבל
טריילר "השף הצרפתי" – https://www.youtube.com/watch?v=I-0rc1baoj4

שף_ סרט על אנתוני בורדיין

שף: סרט על אנתוני בורדיין   Roadrunner: A Film about Anthony Bourdain
ארה"ב 2021 בימוי: מורגן נוויל
סרט תיעודי
הבמאי זוכה האוסקר מורגן נוויל, משרטט דיוקן אינטימי ומרתק של חייו ומותו של השף האמריקאי-יהודי אנתוני בורדיין. בורדיין פרץ לזירת התרבות האמריקאית כשף במסעדה בניו יורק והפך כוכב עם פרסום ספרו "סודות מחיי המטבח". אחרי הקרדיטים של שף נודע וסופר רב מכר, באה ההצלחה ככוכב טלוויזיה בינלאומי עם סדרת מסעות ששודרה ברחבי העולם. הסרט שהוקרן בהצלחה בפסטיבלים המובילים בעולם, משלב סצנות שלא שודרו מהסדרות של בורדיין, סרטים אישיים ותובנות של מי שהכירו אותו מקרוב, וחוגג את האישיות הגדולה, הסקרנות והלב הרחב והסקרנות של סלבריטאי מורכב בעל תשוקה אמיתית לבישול, טיולים ותרבות.
בתום ההקרנה יתקיים דיון תחת הכותרת "סקס, כמהין ורוקנרול" עם דר' יהודה אברמוביץ
על המקום בו רוח ויצירה נפגשים עם הרס העצמי.הצלחה ונפילה: על ההרסנות המבעבעת בסירים של שפים גדולים. על משני תודעה על מדף התבלינים, על תג המחיר של שף-סלב.
לאחר הדיון ארוחת טעימות בגן הפסטיבל
טריילר "שף: סרט על אתוני בורדיין" https://www.youtube.com/watch?v=ihEEjwRlghQ&t=2s

ציידי הכמהין    The Truffle Hunters
איטליה, ארה"ב, יוון 2020 בימוי: מייקל דווק, גרגורי קרשאו
סרט תיעודי
מסע קולנועי מרהיב ומענג ביערות האלון והאגוז של חבל פיימונטה שבאיטליה. קבוצה קטנה של גברים בשנות השבעים לחייהם, במסע אחר פטריית הכמהין הלבנה של אלבה, היקרה והיוקרתית מכולן. שינויי האקלים, ביעור היערות וחוסר העניין של הדור הצעיר, הופכים את סודותיהם של ציידי הכמהין ליקרים מפז.

בתום ההקרנה יתקיים דיון תחת הכותרת "אילוף הכמהה" – על חיפוש, וגילוי של נפלאות היהלום השחור: ציידים, חקלאים ומדענים נפגשים לרב שיח, הצולל עמוק תחת אדמת הגליל והגולן, שם גדלות כמהין בבר ובגידול מבוקר. אמונות, עובדות ומיתוסים סביב היהלום השחור, מהנחשקים בבשמי המטבח.
לאחר הדיון ארוחת טעימות בגן הפסטיבל
טריילר "ציידי הכמהין" https://www.youtube.com/watch?v=KFYhrc0AnVw&t=2s

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-37 ,חיפה 2021
התכנית המלאה, לוח הקרנות ורכישת כרטיסים באתר הפסטיבל
www.haifaff.co.il

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה, מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע-משרד התרבות והספורט, משרד התיירות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי ועיריית חיפה.
הפסטיבל מופק ע"י אתו"ס – החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה.
מ"מ מנהל אמנותי – ירון שמיר

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות