שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

זיתים טריים להפקת שמן במשך כל השנה

ומכונה ביתית לעצירת שמן OLIVE X PRESS

ישראל פרקר

חברת OLIVE X PRESS , העוסקת, יחד עם חברת אינטווויז'ן, בפיתוח מכונה קטנה להפקת שמן זית איכותי, במשך כל השנה, מזיתים שאוכסנו באריזות מיוחדות שישמרו, בקרור, על איכות גבוהה של הזיתים במשך כל השנה, בין תקופות המסיק, ממשיכה בפיתוח המכונה ובבדיקת השמן הנוצר.
החברה מדווחת על ניסוי מסחרי נרחב, שנערך ביולי במסגרתו בוצעה עצירת שמן זית בקיץ, 8 חודשים לאחר שנמסקו הזיתים. זיתים ממספר זנים נבחרים נמסקו בעונת מסיק 2020 במטע של המגדל יאיר גולן ממושב נוב ברמה"ג, טופלו במפעל פרי חן (טיפול טבעי, ללא כימיקלים, המוגן בפטנט), נשמרו בקירור והובאו לעצירה בבית בד של חני ומוש אשכנזי, במושב בית חנן.

כמות השמן שנעצרה – כ – 2.4 טון. דוגמאות השמנים הועברו לבחינת מעבדה, והושוו לשמני המקור שנעצרו 8 חודשים לפני מועד זה. תוצאות הבדיקה שהתקבלו מבססות את עובדת הצלחת הפיתוח.
ערכי החמיצות והפראוקסיד נמצאו נמוכים וטובים. התקבל אישור שהטיפול המיוחד אותו פיתחה החברה (הודות לפרופ' שמעון לביא ז"ל ופרופ' זהר כרם שפיקחו על הפיתוח) משמר את איכות השמן הטרי בזיתים לתקופה ארוכה ביותר !!

הניסוי המסחרי אישר התכנות ביצוע הטיפול בהיקפים מסחריים רחבים (עצרו 11.5 טון זיתים, מהם קיבלו 2.4 טון שמן), וגם שילוב בוצרות ענק שביצעו את המסיק, כפי שמקובל הרבה בענף הזית, לא פגיעה ע"י פציעות פרי במסיק שפגמו באיכות השמן.

הדגם הנוכחי – עדיין בשלב פיתוח מכני

ניר פדן, מנכ"ל החברה המפתחת ואבי הרעיון, מסר שמשמעות התוצאות היא שבהיבט שימור הזיתים הם מוכנים לשלב מימוש עסקי. קיים פוטנציאל עתידי לעצירת ומכירת שמן זית טרי כל השנה, באמצעות בתי בד, או באמצעות מכונה ביתית זעירה המפותחת. הם ממתינים עתה לסיום פיתוח המכונה הביתית, הקטנה.
לאחר השלמת שלב זה, יוקמו 2-3 תחנות טיפולי זיתים ראשונות באירופה, קליפורניה ויפן (אומדן כ -250 אלף דולר כל אחת) שתספקנה מארזי זית ללקוחות מקומיים.

פיתוח מכונה צפוי להסתיים במרץ 2022. היא תיוצר אז בסין ותשווק בעולם. התכנית העיסקית היא גם להתקשר עם מגדלים מקומיים שיבצעו את הטיפול בזיתים ע"פ רשיון ויויעבירו אותם לשוק המקומי.

שמן זית טרי בכל ימות השנה, עם יתרונותיו הבריאותיים המלאים – פוליפנולים וויטמינים – הוא חידוש בעולם שמן הזית ויהיה זמין בכל זמן ובכל מקום.

https://www.facebook.com/olivexpress1/

החברה מבקשת לגייס מימון שיאפשר פיתוח עסקי וחדירה לשוק.
פרטים נוספים בטלפון: 054-2512138

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות