שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל יקבי בוטיק ביקב שורק

ישראל פרקר

מהרגע שהגעתי לשערי קיבוץ נחשון, בשבת, ראיתי עשרות מכוניות חונות באזור ואנשים רבים צועדים לעבר מתחם יקב שורק, הבנתי שההפתעה תהייה גדולה.
אכן הייתה זו הפתעה חיובית עבורי. מאות רבות של חובבי יין, חברים, ובני משפחה גדשו את החורשה שבחזית היקב, כמבקרים וטועמים, ביריד היקבים ה-12 של יקב שורק.
כ70 יינות (ויותר) הוצגו במקום ע"י אנשי 19 יקבי בוטיק . בין היקבים היו כאלה, עליהם שמעתי וטעמתי יינותיהם בפעם הראשונה ואני בטוח שאני לא לבד.
היקבים:
אדם – ארגוב – בקוש – גסקון – דני – ויינר – הסמטה – חיטים – כרם ברק – מי-טל – מואה – נישקה – פלורה – צוובנר – רוגלית – רוזה – רותם – שקתאי – 52 VEDETTA .
על חלק משולחנות התצוגה ניצבו גם בקבוקים עם מדבקות זכייה במדליות בתחרות אשכול הזהב, המעידים על טיבם בעיני שופטי התחרות.
אנשי היקבים סיפרו לכל דורש את סיפור יקבם ויינותיהם, ומזגו יינות לכוסותיהם של המתעניינים, גם בטעמים.
רבים עזבו את המתחם עם אריזות בקבוקי יין שאהבו וקנו.
טעמתי יינות רבים, לבן, רוזה, כתום וגם אדום עם מגוון ריחות , גוונים וטעמים. היו טובים מאוד וגם כאלה שפחות. היו גם כאלה עם רמות טאנינים גבוהות שההתיישנות, מספר שנים, בטח תרכך אותם ואז יתאימו יותר ללגימה.
לספר על כולם דרושים אינספור מילים . היו מספר יקבים עם יינות ייחודיים שיוצרו בסגנונות פחות מוכרים ואני רוצה להתעכב, הפעם ביקב אחד, חדש.
הפתעה גדולה וטעימה מצאתי בפינתו של היינן אייל דרורי, הנושא בתארים ראשון ושני בייננות וכורמות מאוניברסיטת טורינו, באיטליה.
ביקב 52-וודטה שהקים הוא מייצר מספר סוגי וורמוט, מיוחדים.
השם 52 VEDETTA הוא כתובת מגוריו של אייל באלבה, עיירה קטנה בצפון איטליה, בה החל את דרכו בייצור ורמוט – יין לבן או אדום בו מושרים עלי, פרחים וגבעולי צמחים שונים, בעלי ריחות וטעמים הייחודיים להם. זה מה שמיוחד ובלתי מוכר לי ביינות ישראלים.
חלומו של אייל היה לייצר גרסאות של משקאות ורמוט עם זהות ישראלית. המשקאות נולדו מתוך הערכה לעולם הטעמים והריחות הייחודי שיש לנו בארץ.
יקב Vedetta 52 המייצר ורמוטים וביטר אפריטיף הוקם ב2019 . שלושת הוורמוטים מבוססים על ייינות שאליהם הוספו עשבים שונים. מחירם ביריד היה כ 110 ש"ח
וולדטה 52 האדום ישראלי רוסו – מבוסס על ענבי מוסקט בתוספת עשבים כמו לענת יהודה, סילאן, מאשיה, וקליפת תפוז ועוד. טעמים וניחוחות מיוחדים מאוד ומסקרנים. 16.5% אלכוהול.
וולדטה 52 יבש – מבוסס סוביניון בלאן, בתוספת לענה, לימון פרסי, ג'ינג'ר, תמצית מעלי זית, לואיזה, לימונית, גרניום ועוד. כמו אחיו, הקודם, נדמה שלוגמים אותו ונהנים כשניצבים במרכז שדה פרחים ועשבים.
וולדטה 52 ביאנקו – מבוסס על ענבי מוסקט אלכסנדרוני בתוספת תמציות פרחים כמו קמומיל, כוכב ריחני, אורגנו, תפוזים, קלמנטינות, ועוד. ורמוט מתוק ומאוזן.
אלה שלושה יינות ישראלים מאוד מיוחדים לאף ולפה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות