שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימת שמני זית עם צוות טועמי מרכז ביולי 2021

ישראל פרקר

כמידי חודש, התכנס, שוב, צוות פאנל טועמי שמן הזית, מרכז, בחדר מרווח שבמשרדי משקי הדרום, בצומת ראם. כהרגלי, הצטרפתי לטעימה גם כדי להעמיק ולהבין יותר במידע החשוב, מהו שמן זית משובח ומהו פגום, או כזה שהוא ירוד איכות, וגם כדי לצלם ולהעביר קצת מידע (בלי טעמים וריחות, שיש בשפע) לציבור הרחב, שעדיין ממשיך לרכוש שמנים זולים, שלא ברור לו מה רמת איכותם ומקורם האמיתי.
בראש צוות הטעימה עומדים חני אשכנזי מבית הבד, "בד ושמן" ועידו תמיר מ"פתורה בוטיק משפחתי".
השמנים, המוגשים לטועמים בכוסות כחולות, אטומות, מפני שלצבע ולדרגת הצלילות אין בדרך כלל קשר לאיכות, נלקחו מיצרנים שונים, אקראית. המטרה בסופו של דבר להיות חלק מהקובעים אם מגיע לשמן להיות בעל תו איכות מטעם ענף הזית או לא.
השמן הראשון, (בטעימה עיוורת) לכיול החך והאף, היה שמן מהזן קורטינה, של משק אשד ממושב מגשימים. השמן זכה בתחרות טרה אוליבו 2021 בתואר שמן הזית הישראלי הטוב ביותר מבין מותגי הבוטיק. אפשר היה לחוש מיד, באף ובפה, בתכונותיו הטובות, המציינות שמן זית איכותי ברמה גבוהה. אראלה אשד, מבעלי בית הבד, סיפרה על השמן וייצורו, לאחר שנחשפו זהותו ויוצריו.
בהמשך טעמנו עוד שמנים ממוספרים, בלי לדעת מה מקורם. כרגיל, היו כאלה איכותיים, ברמות שונות, והיו כאלה שפחות. כל בעלי בית הבד, כמובן, יקבלו את תוצאות הטעימות של פאנל זה ושל פאנלים אחרים, למען יוכלו ללמוד מהן , בהמשך הדרך.
לאחר הטעימה העיוורת, טעמנו עוד שלושה שמנים של חברות הצוות:
זן פישולין מכרם צדוק.
זן פישולין משמן דרור – משק גלילי
בלנד של עומרי פרג ״פרג״
שלושת השמנים היו איכותיים ונאהבו ע"י הטועמים.
מיכל, סמדר, אראלה ועומרי פרג, סיפרו על מטעי הזיתים שלהם ועל דרכי הכנת השמנים. כל אחת ושיטותיה, כדי לקבל שמנים באיכות גבוהה.
סיימנו בהרמת כוסות לחיים (מיינות ישראלים, שאני הבאתי), ובנגיסה מפרוסות עוגות טעימות.
חני ועידו סיכמו את הטעימות בדברי ברכה ובהסברים שונים, וניראה שכל חברי הצוות כבר ממתינים לפגישת הטעימות הבאה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות