חברת אנטוקה עם יקב נוסף מחו"ל

03/08/2021
יקב הבוטיק היווני דומיין סקורס המשך »

ישראל פרקר
חברת אנוטקה יבואנית יינות ומשקאות אלכוהוליים הוספה למגוון הרחב של יצרנים שאת משקאותיהם היא משווקת, גם את יקב הבוטיק היווני דומיין סקורס המייצר יינות לבנים, אדומים ורוזה, מזנים יווניים מקומיים כמו אגיוריטיקו, או בשמו השני "סנט ג'ורג'", הזן המקומי הנפוץ והמוכר ביותר בנמאה וביוון, וסקפילרו מאזור מנטיניה וגם מזנים מוכרים יותר (לנו) כמו מרלו וקברנה סובניון.
אתמול הייתה לנו הזדמנות לטעום ולהתרשם מיינות היקב שהגיעו לארץ לאחרונה, כאורחי אנטוקה, וגם ממאכליו של השף ליעוז מלול, שהוכנו בסגנון הים תיכוני. התכנסנו במתחם האירוח הקולינרי, של ליעוז, "שלוש נקודות" , ברחוב אבולעפיה, שבדרום תל אביב.

גיא בליס, מנהל השיווק של אנוטקה סיפר לנו על היקב ויינותיו, שאת חלקם הוא מזג לכוסותינו והמיקסולוג, ים סימן טוב, הכין לנו קוקטיילים טעימים ממשקאות אנטוקה, אלכוהוליים נוספים. 7 יינות הגיעו לארץ למכיר, והם היו מרכז העניינים, הפעם.

יקב Skouras הוקם, במתכונתו הנוכחית, באזור היין Nemea על ידי ג'ורג' סקורס בשנת 2004 . הוא הפך מהר מאוד ליקב מאוד מפורסם ביינותיו. היינות מיוצרים בציוד מאוד משוכלל וחדשני ובסטנדרטים גבוהים, המקנים ליין את האיכויות הגבוהות, לדבריו של גיא בליס.
כשלוגמים את היינות (האדומים הם בלנדים) ניתן לחוש, מיד, בארומות ובטעמים ייחודיים ופחות מוכרים, לי. הם גולשים בקלילות בגרון. מחירם נע מ46 ₪ לבקבוק ועד 490 ₪.
מידע מפורט על היינות אפשר לקרוא באתרי : https://www.winesisrael.com/45473.
היין המרשים ביותר (כמובן זה שבמחיר 490 ₪) היה Labyrinth 9916 אהבתי את הייחודיות שבו.
זהו בלנד שיוצר מענבי מהזנים – Aghiorghitiko 80% קברנה סוביניון20% .
היין הסופי יוצר מענבי 18 בצירים מהשנים 1999-2016 שיינותיהם רוכזו במיכל בנפח 1,000 ליטר. כל שנה הוספו למיכל עשרות ליטרים מיין הבציר באותה שנה.
ליין יש גוף מלא, הוא מאוזן ונעים ללגימה, עם סיומת ארוכה בפה. זו עשייה מיוחדת ולא שיגרתית.
במשך כל האירוע החגיגי, עסק השף ליעוז מלול בהכנת המנות הקטנות עם הטעמים היווניים בהן נגסנו, בין לגימה ללגימה, מסקרנת.

מתחמו של השף ליעוז – שלוש נקודות- הוא לופט אורבני יפה, בשטח של 180 מ"ר. בחלל הלופט מפוזרים שולחנות ופינות ישיבה אינטימיות המשתנות בהתאם לצרכים הספציפיים של כל אירוע.
במקום נערכים אירועים מגוונים לעד כ- 80 איש. אירועי חברה, אירועי קוקטייל, ארוחות שף, סדנאות בישול, ימי גיבוש, הרמות כוסית, מעגלי סדנאות, השקות וסט צילומים וכו'. 054-7234670
אני צילמתי, כמובן מכל בכיוונים (כמעט).
תודה למארחינו, ובהצלחה.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *