שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב תבור השיק יינות חדשים בתל אביב

ישראל פרקר

סיבה למסיבה. מיכל אקרמן, מנהלת יקב תבור מגדירה זאת כ"בא לשכונה בחור חדש". היקב, שכל כרמיו אקולוגיים, מרחיב את סדרת יינות הסינגל ויניארד ומציג את מהדורת הבוטיק -"יודאיקה".
יודאיקה, המושק עתה, הוא יין אדום המופק מ-100% ענבי קברנה סוביניון, מכרם יחידני, בגוש עציון, וממנו ייצרו 3,102 בקבוקים בלבד!
התכנסנו לטעום ולשוחח עם אנשי היקב במסעדת וייס, הממוקמת בבית וייס, הרצל 2 בת"א, שנבנה ב1909, בתקופת היווסדה של העיר העברית, תל אביב.
יזהר אפרתי, מנהל חטיבת האלכוהול והיין של החברה המרכזית למשקאות, משווקת יינות יקב תבור, פתח את האירוע בדברי ברכה ותודה לצוות, העסוק קשה בעונה זו, בבציר.
מיכל אקרמן, המנהלת והאגרונומית, רבת הניסיון, סיפרה לנו שהשנה היו עונת גידול הכרמים והבציר מאוד משונים וכנראה שכאלה לא היו עד כה. קרו דברים משונים מבחינה אקלימית ועדיין לא יודעים אם זה טוב או רע ליין. הגפן מתנהגת משונה. מקבלים אשכול קטן והרבה שריגים נותרו ללא אשכולות. כרמי היקב מפוזרים ברחבי הארץ במקומות גבוהים. החורף היה עני במנות קור וזה זה גרוע.
אור נדבך, היינן, סיפר שעד כה בבציר 2021 נקלטו 600 טון ענבים, רובם לבנים. הבציר יסתיים מוקדם, אולי עד ראש השנה. ליקב כ- 2,000 דונם כרמים 55 אחוז לבנים.
וחזרה לגיבור הערב שנמזג לכוסות. קברנה סוביניון 2017 יודיאקה הוא כהה מאוד, בעל גוף מלא ויציב. ליקב יש עשרות חלקות קברנה וצוות הטועמים מחליט איזה ענבים יגיעו לכל סידרה.
ענבי היודאיקה הגיעו מחלקה קטנה בגובה 1,000 מטר, בגוש עציון. כל חורף הקרקע נסחפת במקום, הנמצא בתוך ואדי והחלקה כלל לא מושקית, בגלל רטיבות הקרקע. היין עבר תסיסה מאלו-לקטית בחביות עץ אלון צרפתיות והתיישן בהן למשך 18 חודשים. לאחר מכן יושן 18 חודשים נוספים בבקבוק. ביין 14% אלכוהול. כ- 100 ₪ לבקבוק. מקור השם "יודאיקה" על שם חנות יודאיקה שהייתה ממוקמת בעבר באזור, שעל הריסותיה ניטע הכרם.
את הערב פתחנו בטעימת שאנין בלאן 2020, לבן, ריחני ונעים בפה.
טעמנו גם עוד 3 יינות במשך הערב, בין נגיסות המנות שהכינו שף מסעדת וייס וצוותו. (פרטים בפוסט נוסף)
ויונייה 2017 תסס בשלושה סוגי חביות. יין עשיר ומלא בעל יכולת התיישנות. החמיצות מאוזנת ולא בולטת.
מרסלן גוש עציון (הרכבה מאחדת של גרנש וקברנה סוביניון). שוב יין עם צבע עמוק כהה. נקלט במכלים מיוחדים ובילה 18 חדשים בחביות. יין נעים בפה ובאף. הטרואר נותן את ההשפעה המאפיינת שלו, הסביר לנו אור.
טאנט 2016. מיוצר מענבים מאוד ייחודיים עם קליפה עבה וקשים מאוד לשליטה בכרם שבתל שיפון. מחקרים אומרים שזהו זן בריא לאדם ועשיר באנטי אוקסידנטים. מיכל סיפרה שלקח זמן ארוך להבינו ולהכירו.
תודה למארחינו, מובילי ומשווקי יינות יקב תבור, ובהצלחה בהמשך הדרך.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות