שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב לה פורה בלאנש השיק יינות חדשים

ישראל פרקר

יקב לה פורה בלאנש, הממוקם במושב בית יתיר, הדרומי, קרוב לגבול המדבר, השיק יינות חדשים. נפגשנו עם מובילי היקב, היינן ברונו דרמון ומנהל הפעילות יעקוב בריס במסעדת ורנדה, הממוקמת במלון מצודת דוד, הירושלמי, כדי לטעום את היינות ולשמוע את סיפורם.

ברונו הצטרף ליקב שהקים מנחם לבני בשנת 2009 כיינן ראשי, עם יותר מ-20 שנות ניסיון בייננות בינלאומית ויינות שקבלו פרסים ומדליות. ב2018 יחד עם מנחם לבני הוא יזם והוקם היקב החדש לה פורה בלאנש. ברונו מאמין שהיינות שהם מיצרים מכרמי היקב יונקים את טעמם הייחודי משורשיו הקדומים של היין הארץ ישראלי, המקורי, שהיה ידוע ברחבי העולם העתיק כמשובח שביינות.
יעקב בריס, מנכ״ל היקב, הוא מומחה לשיווק דיגיטל ומסחר מקוון ומוביל את האסטרטגיה השיווקית של היקב. סבו של יעקב ייצר יין כשר בצרפת והעביר אליו לו את התשוקה ליין ועסקי היין
היקב נמצא באזור הר חברון שבו נמצאו שרידים ארכיאולוגיים של יקבים עתיקים וכדי יין. בחפירות שנערכו בתל חברון התגלו חרסים של כדי יין עתיקים ועליהם מוטבע סמל מלכות יהודה (700 לפנה”ס) ובו כתוב – למלך חברון. בסוסיא הקדומה וביער יתיר התגלו יקבים עתיקים בני למעלה מ2,000 שנה המעידים על תעשיית היין הגדולה שהייתה באזור.

לכוסותינו נמזגו יינות היקב, ובין לבין טעמנו ממאכלי השף וצוותו במטבח מסעדת ורנדה.
פירושו המילולי של שם היקב לה פורה בלאנש הוא "היער הלבן", וגם בית יער הלבנון, כשמו של המבנה שבנה המלך שלמה בצמוד למקדש מארזי הלבנון.
התחלנו עם היין הלבן אריאל ויוניה – שאנין בלאן 2020 צונן ונעים בפה. 88% ענבי ויונייה ו- 12% שאנין בלאן. הענבים הלבנים מגיעים ליקב מאזור מצפה רמון, שבנגב ונוב, שברמת הגולן. זהויין מעודן. באף ארומות של פירות טרופיים ומעט טעם מעושן. היין לא שהה בחביות. בפה מורגשת חומציות מאוזנת.
דביר פינו נואר 2019 – 100% ענבי פינו נואר מכרם יחידני שדה כלב הנמצא בגובה 900 מטר בין ההר ומדבר יהודה. 12 חדשים התיישנות בחבית עץ. בוקבק ללא כל סינון. בפה טעמי פירות שונים. 13.5% אלכוהול.
דביר פטיט וורדו 2019 – 100% ענבי פטיט וורדו מאותו כרם. גם יין זה בילה 12 חדשים יישון בחביות עץ, לפני הבקבוק. טאנינים רכים.13.5% אלכוהול.
אריאל פטיט וורדו-סירה 2018 – 85% ענבי פטיט וורדו ו- 15% ענבי בירה, מהכרם בשדה כלב. התיישן כ-18 חדשים בחביות עץ. לא עבר סינון. 14.5% אלכוהול. למרות רמת האלכוהול הקצת גבוהה, לטעמי, אהבתי במיוחד יין זה עם הטעמים הפרותיים , המודגשים..
תודה למארחים ולחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות