שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מסעדת ג'ורג' וג'ון

בשכונה האמריקאית-גרמנית בת"א

יקב סגל, שבמתחם יקב ברקן, בחולדה, השיק לקראת החגים יינות חדשים בסדרה 'אשכולות שלמים' – סירה, פינו נואר וקריניאן, בציר 2018 .
התכנסנו באירוע חגיגי במסעדת גורג' וג'ון, שבמלון דריסקו, ברחוב אוארבך 6, שבדרום תל אביב, במבנה שנבנה בלב המושבה האמריקאית – הגרמנית בשנת 1866 , כאורחי אנשי שיווק יקב סגל וצוות הייננים שלו, כדי לטעום את היינות. בשבילי זו הייתה גם הזדמנות להכיר עוד מסעדה הממוקמת בבניין ישן מאוד, משומר ומתוחזק, כראוי.
בין הלגימות ביינות החדשים טעמנו גם ממנותיו הייחודיות והטעימות של השף תומר טל וצוותו. טעמתי וצילמתי, כהרגלי. חבל שאי אפשר לחוש כאן, בטעמים והריחות נעימים וייחודיים באווירה הנוסטלגית, שהייתה במקום.
בשנת 1866, 40 משפחות אמריקאיות הגיעו בספינה נלי צ'יפין לחוף, צפונית ליפו. הם רכשו קרקעות מצפון מזרח ליפו עליהן הרכיבו את בתי העץ שהביאו מארה"ב. האחים ג'ון וג'ורג דריסקו בנו בית אבן בן שתי קומות ומרתף ופתחו בו את המלון "לה גרנד הוטל". המתיישבים האמריקאים סבלו מבעיות וחזרו לארה"ב. ב-1870, רכשו את הנכסים האמריקאים טמפלרים, גרמנים.
ארנסט הרדג הרחיב את המלון בנה לו אגף חדש וקרא לו ירושלים. הוא גם הקים במקום מסעדה בה אכלו אנשים מאוד מכובדים וידועים שביקרו בארץ.
בהמשך השנים, המבנה ננטש, נשרף, הוזנח ונאטם. ב-2018, לאחר כ- 10 שנות שיקום ושימור, המלון נפתח מחדש כמלון דריסקו היוקרתי.
מסעדת השף היוקרתית, בה טעמנו את יינות יקב סגל וטעמנו ממנות השף וצוותו, ג'ורג' אנד ג'ון , נמצאת בקומת הקרקע של המבנה היפה. היא נקראת, בשמות הפרטיים של האחים דריסקו שבנו את הבניין המקורי, בסוף המאה ה19.
תודה למארחינו. לחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות